ne iska da aka sam

  • 336
  • 3
  •   1
Отговори
  • pomorie
  • Мнения: 848
3draveite,3avedox malkia na lekar poneje ne be6e akal dva dni,lekarkata ka3a,4e ne my stiga karmata i 3atova ne aka(na dva meseza sme i sme samo na karma)priteglixme go 5250kg naddava mnogo dobre.opitaxme s ternometar4eto-ni6to.po4naxme da go doxranvame no adaptirano mliako ne6te i da pomiri6e probvaxme niakolko vida-povra6ta vsi4ko.probvax s kiselo mliako piiva si go s ydovolstvie,no aka samo s moia pomo6t vednaj na den.davam my i sok4e ot kry6a 3a ra3xlabvane.dali 6te 3apo4ne sam.tova ot smianata na xranata li e.i3viniavam se 4e ne pi6a na kiriliza no mi i34e3na bytona 3a smiana ot latiniza na kiriliza.mersi predvaritelno

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 09:43 от la_chicita_linda

# 1
  • Мнения: 432
Педиатърката ти е за бой  #Cussing out!! Не само, 4е те е метнала на 4ерешата с това "ne my stiga karmata i 3atova ne aka", ами се е престарала с даването на гениални съвети, благодарение на които рискуваш да отбиеш бебето и да го лишиш от най-доброто, което можеш да му дадеш в момента,  а и да увредиш безвъзвратно 4увствителната стомашна лигавица с даването на неподходяща за възрастта му храна. CloseКиселото мляко съдържа само боклуци-нишестета, подобрители... и даването му на толкова малко бебе само може да предизвика появата на алергия. Изакването с термометър, също не се препоръ4ва понеже детето ще свикне и това може да доведе  до ленниви 4ерва и проблеми с изхождането и в по-късна възраст.
Това, което бихме те посъветвали пове4ето мами тук е да спреш всякакви други добавки-самото дете с нежеланието си да приема адаптирано мляко ти го показва. Давай му само кърма-щом наддава добре-това е показателно, 4е кърмата му стига. Кърма4етата могат да акат по 12пъти на ден или веднъж на 12 дни Simple Smile. Това е така , защото кърмата по4ти напълно се усвоява от организма. Така, 4е дали има запек не можеш да съдиш по-това колко 4есто ака, а по това каква е консистенцията на изпражненията(твърди, на гранулки), стомах4ето е надуто, детето видимо се опитва да се изака, но му е трудно, всяко изакване е придружено от рев и болка и т.н. Ако ти се стори,4е има тези признаци то се постави най-добре на диета(вероятно запекът е вследствие на запи4аща храна, която ти си яла)-хапвай леща, сини сливи, круши и подобни разхлабващи храни и нещата ще се нормализират.   Flutter

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И аз към втория-третия месец получих такъв 'компетентен' съвет от педито newsm61 Добре, че бебата отказа категорично да яде АМ, а и аз не настоявах. Много ми помогна една мама от форума, която ми препоръча да се опитам да си увелича кърмата с чай или гранулки, за което съм й много благодарна. Инача до сега сигурно щяхме да сме се отбили заради педито #Cussing out

# 3
Някои педиатри наистина са за бой!!!
Но това е цялостен проблем относно информираността на обществото и в частност лекарите за кърменето.
Когато моето бебоче на около 4-5 м. не беше акал 6 дни аз сериозно се притесних, но въпреки това не го заведох при педито,  не послушах бабите за термометъра или мушкатото и постъпих така (всъщност започнах от 3тия ден на забавянето) -  по-интензивна гимнастика, масаж на коремчето и самата аз хапвах малко по-разхлабващи храни и повече плодове. Това е. Детето си беше 100% на кърма. И всъщност, както са ти писали, това е нормално, кърмата се усвоява от бебешкия организъм в много по-голяма степен и не остава толкова голямо количество за изхождане. По-важна е консистенцията и цвета.
А иначе да са ни живи и здрави дечицата и да ги опазим от ненужни интервенции и тормоз!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт