Може ли направо на детска градина на 2г и 8 месеца ? Отзиви?!

  • 1 307
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте ! Накратко : Реших да си пусна детето направо на детска градина живот и здраве Април месец догодина . Дори подадох молба . Тогава тя ще е на 2 г и 8 месеца . Въпросът ми е има ли мами , които са постъпили по този начин и ако може накратко някакво мнение за това как е било ?
  За тези дето ще кажат , да я гледам до навършване 3 год. - започвам работа е отговора ми .
  Благодаря ви !

# 1
  • Мнения: 1 455
Ами мога само да ти кажа,че в градината им е много по интересно! Успех!

# 2
  • Мнения: 3 042
Може.  Защо да не може!? Важното е детето да е самостоятелно т.е. да се храни само, да се облича само, да не ползва памперс.

Аз също ще давам малкият направо на детска градина другата есен - роден е на 15.09.

Щерката тръгна на 2г8м, но на ясла. Памперса бяхме махнали, но нито ядеше сама,нито се обличаше сама. А в яслата за разлика от градината ги научават да го правят.

Ще следя темата с интерес. Grinning

# 3
  • Мнения: 295
Здравей!

Синът ми също ще е първа група на градината, но сега от Ноември. Ще е на 2 и 10 месеца. Понеже преди лятото го дадох на ясла за месец мога да споделя малко личен опит. Това че е няма 3 да не те притеснява. Важното е да подготвиш детето психически доколкото е възможно. Върви с него до градината, да види площадката, децата, учителките. Разказвай му какво ще парви там. Може първата седмица да ходи с някоя своя играчка и дори ако имаш възможност да го оставиш на половин ден. Някои казват че е по-добре направо цял ден, но е с според зависи. При нас например самите учителки държаха първата седмица да си го вземам на обед. Не подценявай факта, че със сигурност ще се разболее първите дни. С всички е така, докато свикнат с новата обстановка. Дано има кой да го гледа, след като ще почваш работа. А за рева, който ще ти дърпа всяка сутрин, не си го слагай на душата. Важно е детето да почувства че сълзите му няма да те разколебаят. Много са умнички и щом усетят че плачът им действа, почват да го използват доста умело.

Желая ви успех и съм сигурна че скоро след като свикне, няма да иска да си тръгва от там!

# 4
  • София
  • Мнения: 223
Ние тръгнахме на толкова и не съм имала проблем,мисля,че тези няколко месеца не оказват неблагоприятно влияние върху детето!Но всичко си зависи от самото дете,а и от учителките в самата градина,това е най - важното.Желая Ви УСПЕХ  bouquet

# 5
  • Мнения: 639
Естел тръгна на градина на 2г и10м. Знам ,че по закон детето трябва да е навършило 2ги10м.,за да го вземат на ДГ.Когато тръгна на ДГ, моята нито можеше сама да се облича ,нито да се храни сама ,но там се научи.А заниманият в градината наистина са по-интересни за децата отколкото в яслата.

# 6
  • Мнения: 397
Разбира се, че може! Синът ми на 2г. и 7мес. го прехвърлиха от яслата в I-ва гр. на ДГ, дотогава само не ползваше памперс. В градината се научи самостоятелно да се храни и облича, сам да ходи на гърнето, когато има зор - просто започна да става самостоятелен. Адаптира се много бързо, намери нови приятели, докато в яслата определено му беше станало скучно!

# 7
  • Мнения: 268
Дъщеря ми е на 2г. и 5м. и от един месец е на градина. Справя се чудесно и е много щастлива. Нямя памперс, храни се сама, но не се облича сама, не се забърсва сама след гърне /тоалетна/, не я оставят да се мие сама и въобще помагат с всичко необходимо на по-малките.

# 8
  • Мнения: 14 133
Защо не. Всичко зависи от персонала на детската градина. След като те имат желание да я вземат, пускай я.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Моето дребосъче е на две и пет месеца и от понеделник тръгва с първа група.
Тревожа се, признавам, но вярвам, че ще се справи ! Още повече, че ще дръпне по-бързо от връстниците си и ще придобие много повече умения там.
Иначе - не е с памперс, но не казва кога му се правят разни работи, а се попипва Laughing
Не може да се облича, но пък за сметка на това има главозамайващи претенции относно тоалетите си, вкл. и чорапите. До преди известно време се хранеше сам, сега го е хванал як мързел и само отваря устата.
Та тръпна в очакване какво ще е положението в градината Joy

# 10
  • София
  • Мнения: 1 352
Дъщеря ми беше на точно на 2г. и 8м. като тръгна на градина, защото е родена в края на годината. В началото беше трудничко, беше най-малката. После и тя израстна и всичко се намести.

# 11
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Моят син тръгна от началото на този месец в детска градина. Памперс не ползва, но нито се храни, нито се облича сам - персоналът му помага. Не виждам да има проблеми с това. В групада има дори по-малки деца от него.

# 12
  • Мнения: 7 640
и аз мисля да прескоча яслата, ще следя темата Simple Smile

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, Рая сега ще бъде в първа група... но тази група е за деца, родени през първото полугодие на 2004 (за второто полугодие на същата година има друга група, която е в яслата).

# 14
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Може! Моят син го пробвах на 1г. и 9 м. на ясла, защото почвах работа, но... реших да не малтретирам детето /няма да обяснявам как плачеше, не как се дереше ама цял ден/. През септември следващата година, т.е. 2 г. и 8 м. го дадох първа група. Е плачеше но само докато го оставя и максимум още половин час, като постепенно и това отмина /много бавно де/.
Така, че давай смело.

Общи условия

Активация на акаунт