Трудно заспива...

  • 1 434
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Забелязвам, че бебка много трудно заспива - мрънка, върти се, плаче, търка очичките, зачервяват й се, но не иска да спи...
Има един момент, в който и на ръце не иска, нито в столчето , нито в леглото, нито в количката...и така минава 1|2 час Confused
Не са колики - тях ги познавам идеално вече, спокойно й е коремчето, но нервничи...
Има ли някой като нас да ни даде съвет, защото е много изнервящо и за нея и за нас, ако трябва на лекар да я заведа? Thinking Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 3 672
Минах и аз по този път- май на вашата възраст беше
Установих просто че на моето диване не му се спи- иска да си гледака ,да си го занимаваш и това е
Дано и при вас да е така- не мисли веднага за лекари Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ти, лошото е ,че на мойта и се спи - това се случва след 3, 4 часово будуване Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
А откога е така? Има ли нещо друго? И моите бяха така, а и много късно заспиваха, док каза, че гениите не спяли Twisted Evil.

# 4
  • Мнения: 1 341
И моята принцеса е по-същия начин  Confused Спи й се,а не може да заспи,затваря очи и веднага ги отваря и гледа дали съм там  Crazy Преди заспиваше сама,но от 3-4 вечери седя до креватчето й докато заспи.Дано да е временно   Praynig

# 5
  • Мнения: 178
Нека и аз се присъединя към бодърствуващите мами. Моля се по-скоро да се наспя...

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
А откога е така? Има ли нещо друго? И моите бяха така, а и много късно заспиваха, док каза, че гениите не спяли Twisted Evil.
Откакто има колики - значи от около два месеца, сега коликите почти спряха, но това положение продължава Cry, какво друго имаш предвид?

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравей, моят син е по-голям - на 7месеца, но когато много му се спи, а не може, и се почва хленчене, търкане на червени очи и т.н., аз имам лек Sunglasses Слагам го в кошничката, паля колата и след 10 метра каране започва да се унася, натискам рязко газта - и вече спи дълбоко  Laughing Пробвай дали й действа на бебата. Константин спи най-добре в колата или количката. Вкъщи спи 2пъти на ден по 45мин. Навън спи 2пъти по час и половина. Успех! 

# 8
  • София
  • Мнения: 4 575
Друго....нямам нещо точно предвид, а дали има и нещо друго освен бодърстването. А само вечер ли е така? През деня как спи? На кърма ли сте?

# 9
  • Мнения: 1 753
Ех, Буболинкеее... не мога да не ти отговоря и на тази тема  Grinning

Все едно твоето дете е моята Ани. Ама същата бе... и колики и заспиване... Ани до 8-9 месечна възраст заспиваше САМО и ЕДИНСТВЕНО с бутане на количката. 40 минути бутане и 40 минути спане. Е тва беше... Направо се бях побъркала... След това отказваше и в количката да спи и всеки път с неистов рев я приспивах до мен на спалнята. Така и не намерих по-подходящ начин. За сведение Ани и до ден днешен НЕ заспива сама... С изключение на яслите - ама там дали реве един Господ знае. Лелките си трайкат и не казват... И като се роди София вече си бях поставила за цел, че тази история няма да се повтори... Софето си заспива сама, но само ако лицето й е захлупено. Иначе не се сеща да си затвори очите и да спи.

Така че пробвай варианти.. Пробвай да й захлупиш лицето с някаква пеленка или одеалце. Друг вариант е залъгалка, ама ако свикне така това означава след време да я отказваш, което пак си е разправия... Преди да я сложиш да спи намалявай осветление, да няма шум, говори й нещо тихичко, гали я по главичката... малко да се настрои на поспалива вълна... Пък ако не ще да спи няма да спи и толкоз. То ако наистина й се спи тя няма къде да ходи и ще заспи накрая.

Айде успех! Радвам се, че коликите са утихнали!   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 547
Моите деца правеха така, когато будуването им идваше в повече. Колкото по-голям интервал между отделните спанета, толкова по-трудно заспиване. Особено ако е имало повече смешки, пляски и игри, тогава стават пренавити като пружинки - спи им се, две не виждат, но не и не... Стигало се е до плачове и истерични писъци в леглото. Проблемът се решава със спазване на стриктен режим будуване/спане. 2 часа ведрина и после - в леглото. Спи, не спи - там, да си почива. /без люшкане и носене на ръце!!!/ На дъщеря ми даже и 2 часа и бяха много.

Другият вариант е да пускаш тиха музика в стаята на детето. Когато на човек супермного му се спи, /дори и когато е само 2-месечен/ се концентрира върху това и започва да изпитва напрежение, затова отвличане на вниманието помага. Биберон даваш ли? Кой каквото ще да казва, бибата е чудно приспивателно средство. Виж също дали не е на течение кошарката, понеже бръмбарите ги усещат тези неща, дали му е достатъчно сгушено и топло, дали поема достатъчно вода, а също и да не би когато спи, главата му да се пада на запад... Не се сещам друго засега, дано поне малко полза имат брътвежите ми!  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 500
Има два пъти през деня, когато малката нервничи и не може да заспи, това са дремванията от 10.00 до 11.00 и от 18.00 до 19.00 ч. С нощният и следобедният сън няма проблем, заспива сама.Не знам защо е така.Спи й се, търка очи, обаче вчесто да заспи плаче.И аз едва я приспивам, в къщи ако сме - гушкам я, ако сме навън - люлея количката.

# 12
  • Мнения: 316
Скоро четох някъде, че някои бебоци често плачат когато им се спи.  Crazy
Тя и моята така си плаче.  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
Момичета благодаря ви  bouquet, успокоих се малко Hug
Ал , Hug май наистина сме с еднакви проблеми.  Confused
Таня П, не е само вечер, почти през целия ден Confused, на АМ сме  bouquet
crazy chick , ще пробвам всичко и ще пиша  bouquet

# 14
  • Мнения: 4 362
Бубе, ние също сме така  Peace ,не се притеснявай   Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт