витамини за бременни 2006 - какви & кога & колко

  • 2 654
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 531
здравейте, бъдещи и настоящи мамиии  Hug
чудя се именно какви, кога и по колко витамини е хубаво да пият бременните жени Rolling Eyes
видях подобна тема, но много стара... сега вече МАТЕРНА-та са спрени от производство, има и нови...
същевременно все така из нас виреят мнения от "хи4 няма нужда от витамини... особено при разнообразна храна" през "не тези, а онези витамини, и с почивки" до "още от втория месец до края и по време на кърменето и нон-стоп... не може да си сигурна, че приемаш достатъчно разнообразна храна"  Crazy
на мен примерно лекарката ми каза от сега да почна да си пия (начало 3 месец) МАТЕРНА на паузи (без да знае, че е спряна) или някакви нови на АВЕНТ (каквито обаче май няма), та аз си взех ПРЕ-НАТАЛ на една канадска фирма, които са на истинска билкова основа, а не химически...
та дали, ако не пиеш витамини, нещо няма да липсва на бебенцето или на теб, или пък, ако пиеш, ще предозираш някои витамин и ще стане вредно-опасно за бебенцето или за теб  newsm78 
И ТАКА РЕШИХ ДА ВИ ПОПИТАМ: вие какво мислите: кога, какви и по колко витамини е добре да пият бременните  Flutter
вярвам, че много и на много ще ни е полезно  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 718
Аз до 3 месец пиех neoxid, след това сокчетата на HIPP, но сутрин и вечер по 1 мерителна чашка. Сега лекарката ми предписа пре-натал 1 месец, заради йода. Най-добре сигурно да се консултираш отново с лекарката си.
А на бебето няма да му липсват витамини - то си ги набавя, но за твоя сметка.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мисля, че тези витамини съдържат минимума, от който се нуждае организма.......не се притеснявай, че можеш да ги предозираш, чрез приеманите с храната витамини

# 3
  • София
  • Мнения: 508
Аз пиех неоксид и фолиева киселина почти през цялата бременност и близо два месеца след като родих. Нямат опасност от предозиране а и добре се чувствах

# 4
  • Мнения: 216
Лично на мен доктора ми препоръча да не пия никакви витамини, тъй като най-добре е те да бъдат набавяни от разнообразна храна, а не от лекарства.
Два месеца преди да забременея започнах да взимам фолиева киселина, заради многото полезни статии относно значението й за плода, до към трети-четвърти месец. А когато доктора ми освидетелства бременността ми предписа и Магнерич 3*1.
Все пак колкото лекари - толкова и съвети  Peace.
Желая ти лека бременност  Heart Eyes.

# 5
  • София
  • Мнения: 679
Аз започнах да пия витамини след 12 г.с. и при двете бремености. В момента на пазара са пренатал, о мами и сокчетата на Хип. Пробвах ги всичките, пия почти всеки ден, но не стриктно. Не вярвам на разни твърдения, че витамините могат да навредят на бебето по-някакъв начин. Вярно ядем плодове и зеленчуци, но с какво качество?
А на бебето няма да му липсват витамини - то си ги набавя, но за твоя сметка.

# 6
  • Мнения: 1 986
  Аз пих от самото начало фолиева киселина,след това-в разгара на лятото не съм пила никакви витамини-едно,че показателите от изследванията ми бяха добри,и друго,че аз ядях много плодове,зеленчуци,кисело мляко и сирене и си набавях витамините по естествено път Wink Сега,когато изборът вече е епо-ограничен,пия сокчетата на ХИП-по 1 мерителна чашка сутрин-при всички случаи обаче,ако лекарят ти прецени,може да ти изпише допълнително магнезий,калций или желязо,ако имаш допълнително нужда от тях;иначе на бебо нищо не му липсва-то си набавя всичко от теб,витамините се пият по-скоро за теб самата,да се предпазиш от недостиг на някой от тях Peace

# 7
  • Мнения: 2 241
Фолиева киселина пиех само в началото - сега нищо. Купих си Хип пренатал, но така си седи, не чувствам нужда все още от допълнителни витамини - храната ми наистина е разнообразна.

# 8
  • Мнения: 1 531
забравих, и, за да внеса яснота, добавям, че аз си пия фолиева киселина отделно от почти година с прекъсвания и не я поставям хич под въпрос поне още 1-2 месеца  Peace друг е въпросът, че в ПРЕ-НАТАЛ има цял 1 мг фолиева, което в комбинация с вземаната от мен отделно 0.4, май става доооста  Crazy

 bouquet

# 9
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
ninochka, спокойно - не можеш да предозираш фолиевата киселина, излишното се отделя с урината. Аз също застъпих Пре-Натал с фолиева. Лекаря ми го препоръча, не заради витамините, а главно заради минералите, които са добавени. На кръвните и уринни изследвания резултатите ми бяха перфектни Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 186
МАТЕРНА+фолиева киселина(през цялата бременност) Peace

# 11
  • Мнения: 11 003
А някоя от вас да знае дали през бременността може да се пие рибено масло?
На миналата консултация забравих да питам лекарката, а не смея да пия нищо без нейно разрешение.   Embarassed

# 12
  • Мнения: 6 164
ninochka, не знам за витамините, но исках да ти честитя!!! Радвам се, че пак си в отбора на бремелинките и лека бременност и всичко най- от сърце!!! Hug

# 13
  • Мнения: 1 531
още малко офф...
misty, и аз исках да споделя с теб, но някак си знаех, че ще забележиш  Blush - благодаря  Heart Eyes
и мноооооого е сладурски Крис - да ти е здрав и да сте много щастливи тримата с таткото   bouquet

# 14
  • Мнения: 6 164
Мерси! Grinning Догодина и ти да гушкаш малък засмян шушон!  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт