грешка ли е да се затопля кърма

  • 2 224
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
мами моля за съвет Hug
откакто почнах да захранвам бебока,цедя кърма и му я смесвам с пюре ,после слагам сместа за 30 сек. в микровелето.
-правя ли някаква грешка newsm78 и нали кърмата не може да се разваля от стоплянето newsm78 newsm78


и още един тъп въпрос-как приготвяте с кърма кашите newsm78защото днес взех на Хип безмлечна с ориз и на нея пише ,че се смесва или с адапте или с 100мл. вода и 100мл краве мляко а вариант за смесване с кърма няма описан и се чудя  Embarassed Embarassed Embarassedдали да я направя с 200мл затоплена кърма или с 100мл кърма и 100мл топла вода Embarassed Embarassed Embarassed


извинявам се ако са ми тъпи въпросите Embarassed Embarassed Embarassed

# 1
  • Мнения: 2 019
едва ли,аз съм затопляла

# 2
  • Мнения: 2 467
Затопляла съм кърма до поносимо за бебка за ядене (съвсем леко затопляне).
С кърма я правя малко по-гъста, тъй като става по-рядка като престои, да имаме време да я изядем гъста (това, защото ядем мнооогоооо бавно)  Mr. Green Пропорции не съм гледала за приготвянето на каша ( и сега не гледам като я приготвям с вода). Смело действам на око според желаната от бебка гъстота.

# 3
  • Мнения: 2 211
Притопляй я на водна баня! Това е възможно най щадящото. А ти защо я топлиш? От хладилник ли я вадиш? Най- добре да изцеждаш и веднага да слагаш в кашата.Имай предвид, че кашата приготвена с кърма не може да се сгъсти заради ензимите, които се съдържат в кърмата. Най- добре да накърмиш първо бебето и после да му дадеш да хапне от кашата приготвена с вода. Не слагай АМ, няма нужда да дърпаш дявола за опашката и да рискуваш да предизвикаш алергия.

# 4
  • Мнения: 79
Ако целта ти е да замениш хранене достатъчно е да изцедиш предварително и да сложиш веднага кашата, ако кърмата е по-малко добави колкото ти трябва преварена топла вода. Ако кърмата е от хладилник топли на водна баня.
Как процедирам аз. Кърмя, после правя безмлечна каша, смесвам с плодово пюре и бебо амка.

# 5
  • Мнения: 8 917
Затопляла съм като съм слагала шишето с кърмата в съд с топла вода, но никога на микровелето Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 3 423
ами кашата нали се разтваря в топла течност newsm78а дори веднага изцедена кърмата не е достатъчно топла,според мен newsm78 а малкия яде дори плодовите пюрета само смесени с кърма,ако е само с вода кашата той изобщо няма да хапне newsm78
явно няма да му давам каши newsm78

# 7
  • Мнения: 2 211
Ами тогава я затопляй в съд с гореща вода.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
... дори веднага изцедена кърмата не е достатъчно топла,според мен newsm78

А защо мислиш, че кърмата трябва да е с по-висока температура, от тази с която излиза от гърдите ти?
Това за топлите манджи го налагаме на децата си малко повлияни от нашето собствено хранене. Ние сме свикнали да ядем по-топла манджа, но това е защото сме свикнали, а не защото има нужда храната да е топла. На бебето му е достатъчно да получава храна с температура около телесната.
В устната кухина не напразно има нервни окончания, които реагират на топлината. Това е така, защото топлото и горещото биха могли да увредят стомха, който пък няма "усещане" за температурата. Лошото е, че със системното даване на по-топла храна ние притъпяваме тези си усещания и свикваме с по-високата температура, което в един момент би могло да окаже лошо влияние на стомаха.

Иначе за кашите аз съм ги приготвяла само с вода, тъй като цеденето ми беше досадно и неефективно, а и ако кърмиш на поискване и не заместваш хранене значи бебето си получава необходимата порция мляко за това хранене преди и ли след твърдата храна.
Опитвала ли си да даваш каша с вода? Възможно да я приеме и без кърма, за разлика от пюретата, тъй като тя е сладка и повечето бебета я предпочитат.

# 9
  • Мнения: 3 423
мили мами бебока ми засега се храни изцяло от кърма,неиска нищо друго.само на обед му давам пюре с изцедена кърма и понеже той яде съвсем малко пюре ,после го докърмвам.исках малко да му разнообразя менюто затова попитах какъв е принципа на даване на каша от кърмачка-но щом варианта е само с вода няма смисъл,защото и само от кърмене детето наддава добре.
а вие защо сте против затоплянето на кърмата ,неразбрах Embarassed

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
При затопляне над определена температура имунологичните качества на кърмата се унищжават. Това е основното  Grinning

# 11
  • Мнения: 3 521
Значи стопляш пЮрето в МВ zа 30 секунди и после му добавяш кърмата.
Кашата си я правиш с водичка(сваряваш, чакаш да иzтине до 50 градуса и слагаш ориzа вътре), но преди да я дадеш кърмиш бебока и в корема се получава "млечна каша" Mr. Green...личният ми опит да правя каша с кърма беше потресаващ_стана много водна(това не е чудно), бебето плЮ по стените, иzобщо цирк...сега правя 60мл. вода с 4 с.л. ориz и половин плодово и се омита zа секунди.
иначе при 60 градуса zапочва раzграждане на вит.С_то, така че ти си прави сметка има ли смисъл от такова топлене.

# 12
  • Мнения: 3 423
При затопляне над определена температура имунологичните качества на кърмата се унищжават. Това е основното  Grinning
значи губи качества, но не става вредна и понеже за кашата аз ще използвам на повече от 100 мл които ще затопля а бебето изсуква дневно от мен предполагам повече от литър значи няма да го лиша от нищо  newsm78

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Не не става вредна  Grinning

# 14
  • Мнения: 111
И ние бяхме така на 6 месеца, да не кажа и досега... Аз също съм затопляла пюрето с кърмата в микровълновата леко, до телесна температура, щото ако е по-студено не я ядем...
За кашата, наистина смесена с кърма е много рядка, но аз слагах повече от кашата и по-малко кърма..Не че я ядеше пак....
Сега сме почти на 9 и пак сме почти на кърма, та ще пусна една питанка по този въпрос....

Общи условия

Активация на акаунт