За ЕС и двойното гражданство?

  • 4 074
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Момичета, понеже на Ели още не сме и извадили БГ гражданство ( честно казано мислех да не бързаме) се замислих вчера, дали като влезем в ЕС няма да е забранено вече двйното гражданство? А дали тези, които са заварено положение ще ги карат да избират?
Въпроса ми е дали въобще да бързаме сега да извадим до Януари или не? Защото все пак знам време отнема..
 newsm78

# 1
  • Мнения: 7 430
Знам, че една от клаузите за приемането ни в ЕС е тази, но не се знае кога точно ще се въведе Peace

# 2
  • Мнения: 295
Не знам как е, но синът ни има и полско, и българско гражданство. А на познати детето им е с полско и немско гражданство. Доколкото съм чувала до 18 годишна възраст може, а след това трябва да избира. Не занам обаче доколко достоверна е тази информация.

# 3
  • Мнения: 486
Няма защо да се притесняваш. Много държави от ЕС разрешават двойното гражданство, така че едва ли БГ ще тръгне скоро да го отменя. А и доколкото знам няма тенденция въпросите за националността и имиграционната политика на отделните държави от ЕС да бъдат хармонизирани в близко бъдеще.

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 06:54 от Ellie

# 4
  • Мнения: X
някои държави в ЕС не позволяват двойно гражданство (като Дания, там моята приятелка си запази полското гражданство, за да плаща по-нисък данък за къщата си, а децата до 18г имат двойно, после трябва да изберат само едно), а други държави го позволяват (като Швеция)
дано БГ не се направят на важни и да го забранят, че изведнъж ще се окажат под 6 млн.

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
....
дано БГ не се направят на важни и да го забранят, че изведнъж ще се окажат под 6 млн.

Хи хи,много то4но казано  Peace

# 6
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Не мисля, че е има причини да бързате, не вярвам да отменят двойното гражданство от днес за утре. То и в самия ЕС не са се разбрали по въпроса, тъй като има страни, които го разрешават (Франция), и такива които го забраняват (Дания и Гремания, мисля).

# 7
  • Мнения: 7 091
Благодаря ви момичета! Ние решихме с таткото да и извадим ЕГН все пак, ще видим дали ще стане до януари или не.   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 526
....
дано БГ не се направят на важни и да го забранят, че изведнъж ще се окажат под 6 млн.

Хи хи,много то4но казано  Peace
и на мен ми хареса този лаф  Peace
не ми се иска да избирам, дано да не се налага  Peace
макар и да знам кое ще избера  Whistling

# 9
  • Мнения: 11 306

дано БГ не се направят на важни и да го забранят, че изведнъж ще се окажат под 6 млн.
Мен друго ме притеснява - дори и да махнат двойното гражданство, то иначе ще ни търсят за стари дългове. Особено ако притежаваме имоти или някога сме членували към здравната каса.  Joy
Тандури, аз пък си мисля нещо друго - германците нямат двойно гражданство, но разрешават на децата до 18 г да имат такова. Което означава, разсъждавайки по тази линия, че дори и България да забрани двойното гражданство, то на децата ни няма право да го отнеме и ще могат да се водят до навършване на пълнолетие българи.
Дано не бъркам.

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
... дано БГ не се направят на важни и да го забранят, че изведнъж ще се окажат под 6 млн.
Да, неприятно ми е, но определено пред мен не стои дилемата кое гражданство да избера  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 128
     В Испания май го забраняват двойното гражданство.

# 12
  • Мнения: 7 091
... дано БГ не се направят на важни и да го забранят, че изведнъж ще се окажат под 6 млн.
Да, неприятно ми е, но определено пред мен не стои дилемата кое гражданство да избера  Rolling Eyes

 АКо става въпрос за избор, в нашия случай не се знае кое ще е по-добре до няколко години. Може пък след 5-10 години българското гражданство ( т.е европейското ) да е от по-голяма полза за децата от американското. Затова не ми се иска аз да избирам сега за тях. Ще се радвам ако имат възможността да запазят и двете.

# 13


 АКо става въпрос за избор, в нашия случай не се знае кое ще е по-добре до няколко години. Може пък след 5-10 години българското гражданство ( т.е европейското ) да е от по-голяма полза за децата от американското. Затова не ми се иска аз да избирам сега за тях. Ще се радвам ако имат възможността да запазят и двете.
[/quote]

 Tочно поради тази причина,е хубаво,да има и български паспорт Peace
  И аз това си мисля,дано не ми се налага,да избирам;

# 14
  • around the world
  • Мнения: 651
... дано БГ не се направят на важни и да го забранят, че изведнъж ще се окажат под 6 млн.
Да, неприятно ми е, но определено пред мен не стои дилемата кое гражданство да избера  Rolling Eyes

 Ако става въпрос за избор, в нашия случай не се знае кое ще е по-добре до няколко години. Може пък след 5-10 години българското гражданство ( т.е европейското ) да е от по-голяма полза за децата от американското. Затова не ми се иска аз да избирам сега за тях. Ще се радвам ако имат възможността да запазят и двете.
Поне за сега за Щатите няма изгледи да забранят двойното гражданство,но при всички положения е по-добре за децата, които не са родени във БГ с влизането ни  в ЕС да имат, ако могат да си кандидатстват и за българско. Другата причина, по която може да искаш децата да имат българско гражданство,е че поне до скоро не можеше да пребиваваш във България повече от 30 дни, ако нямаш гражданство или виза. И след като малчо беше само с американско и едно лято идвайки си за два месеца във България на 30 ден той трябваше да напусне страната решихме проста да му извадим и българско гражданство. Не е и никак трудно. Да не говорим, че дори американският акт за раждане струваше много по-малко от колкото БГ,но това вече е друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт