Къде в София се продава шафран?

  • 4 237
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Към мамите ценителки на добрата кухня, знаете ли къде в София може да се купи шафран ?

# 1
  • Мнения: 4 176
Във всички големи супермаркети при подправките.

# 2
  • Мнения: 115
Във всички големи супермаркети при подправките.
Проверено в Била, Рамстор, Кауфланд и Хит. Такова чудо НЕМА.
Имаме приятел, който го накарахме да ни донесе от Москва, но и там няма в големите супермаркети, което беше най-учудващото.
Накрая ни донесоха от Париж, но искам да си го купувам от тук, ако се продава някъде.

# 3
  • Мнения: 1 655
На това чудо другото му име не беше ли дивисил? Евентуално да го продават под това име. Ако не се лъжа, в силистренския край се използва доста тази подправка, ако не намериш в София, Силистра е по-близо от Париж Simple Smile

М не, дивисил и шафран се оказва че не са една и съща подправка. Извинете

# 4
  • Мнения: 901
В рамстор го има със сигурност... има го и в арабските магазини около Женскияпазар.. както и в китайския магазин в пряката наПиротска ..има го и в Елемаг

# 5
  • София
  • Мнения: 974
Аз си го купих от Фантастико, но мисля, че и в Била съм виждала newsm78
Предполагам, че си улучила момент, в който го няма в магазина, но иначе се намира без проблем Hug

# 6
  • Мнения: 24
В началото на женския пазар има малки арабски магазинчета за подправки , там го има .

# 7
  • Мнения: 71
Да, снощи си взех някои подправки и шафран именно от магазинче на Женския пазар. Пише супермаркет Сирия, но е малко магазинче пълно със страхотни подправки, нахут, арабски кус кус и т.н.http://www.bg-mamma.com/Smileys/default/yahoo_33.gif

# 8
  • Мнения: 2 241
Ако няма шафран, по-евтиният (но не толкова ароматен) заместител е куркума. Аз лично съм виждала шафран в Билла, не знам защо е нямало когато си търсила.

Тук-там се среща и като САФРАН, иначе е същото. Simple Smile

Аз последно си заредих няколко опаковки от Варна (но за там не те интересува).

# 9
  • Мнения: 2 584
а за какви ястия го използвате този шафран Embarassed

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 171
а за какви ястия го използвате този шафран Embarassed

Ориз! Става страхотен Peace!

# 11
  • Мнения: 2 241
Да, ориз в разните му вариации - с гъби, паеля, с пиле.

Върви с картофи, карфиол...

# 12
  • Мнения: 2 584
много благодаря  bouquet сега и аз ще видя къде се продава

# 13
  • Мнения: 4 176
Това е най-скъпата подправка в ствета. По-скъпа от златото е.
Наистина ориза става страхотен с нея. Не трябва да се прекалява с нея обаче. Силна е.

# 14
  • Мнения: 115
Много ви благодаря, на женския пазар не съм ходила от години и затова не знаех, че там има такива магазинчета.
А в големите вериги магазини търсим всеки път когато влезем и никога няма, може би се зарежда рядко и се изчерпва бързо.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 12:53 от ossa

Общи условия

Активация на акаунт