знае ли някий за какво се предписва deanxit? и как действа?

  • 15 164
  • 14
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 835
Дано не го бъркам с друг препарат, но мисля, че е против гризане на нокти. Защо питаш?

# 2
  • Мнения: 1 942
Това лекарство се дава само с рецепта /освен ако нямаш някой аптекар "по-така"/ Знам, че се пие за нервоуспокоение и не те прави после да си като парцал. Лично на мен не ми действа точно така както бих искала /т.е. външно ставам по-спокойна, но вътрешно продължавам да съм напрегната/. Лично аз съм по-доволна от Невролаксин /мисля, че на д-р Тошков/ или от капките мента, глог и валериана.

# 3
  • Мнения: 2 731
Изписва се за депресии  .

# 4
  • Мнения: 1 835
Леле, извинявай, че те подведох, наистина е против нерви - проверих, в първия момент името ми заприлича на друго лекарство. Мъжа ми скоро го пи - купих го от една аптека без рецепта, доколкото знам е по-леко успокоително, не води до пристрастяване, на него му действаше добре.

# 5
  • Мнения: 2 082
Деанксит съдържа невролептика Flupentixol 0,5mg и антидепресанта Melitracen -слаб антидепресант и ако се ползва се пие по-продължитело време.без рецепта е.някои пишат,че се привиква към него,аз лично нямам такива наблюдения.ако няма належаща нужда е по-добре да се избягват тези лекарства и да се търсят алтернативи

# 6
  • Мнения: 16
Deanxit е антидепресант, дозировката е 1 -1- 0, действа успокояващо и ако е претоварена нервната с-ма може в началото да си поспиваш повече.Това е в първите няколко дни. Може да се пие 2-3г.

# 7
  • Мнения: 643
Както вече са ти казали, дианкситът е леко успокоително, аз го пия от известно време, кака ми е лекър и ми го препоръча. Пише, че няма пристрастяване към него, но не забелязвам, кой знае какъв ефект ( сигурно защото от време на време покрей малкия забравям да го пия де ).

# 8
  • София
  • Мнения: 290
Това е едно от така наречените "розови" хапчета. Предписва се при депресии.

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А влияе ли ви на кръвното. Защото на мен ми го сваля. А аз и без това съм с ниско

# 10
  • Мнения: 7 640
А влияе ли ви на кръвното. Защото на мен ми го сваля. А аз и без това съм с ниско

някои интернисти го дават при начална нискостепенна хипертония, когато има неврогененен момент, наистина може да ти сваля леко кръвното.

Но си мисля, че се дава със зелена рецепта newsm78, а не без.

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На свободна продажба е

# 12
  • Мнения: 1 259
Това е лекарство за успокояване на нервната система.Можеш да си купиш без рецепта.Аз съм го пила и мога да кажа,че не се привиква към него.

# 13
  • Мнения: 920
Без рецепта е. Сваля кръвното. Аз го пих и се почувствах като парцал, виеше ми свят. 

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
На мен веднъж ми го предписа джипито, обаче обърка дозировката- вместо 1 хапче за определен интервал ми беше предписала две. Аз като изпих първото (както трябва да се взема), не забелязах кой знае каква промяна( в смисъл да ми става отпаднало). Но като изпих второто (извън дозировката), хора- не нзаех на кой свят са намирам, беше ми много странно, люлеещо се, леко едно такова, чувствах, че съм превишила нормалния прием.
Така че- внимавайте с дозировката!

Общи условия

Активация на акаунт