Кажете какво мислите и вие (зелено ако )

  • 2 249
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
 Искам преди утре отново да звъня на нашата педиатърка да ви попитам дали сте имали такива симптоми.
 Често Мартин има зелено ако и педи каза (и винаги това повтаря), че е претоплен и затова. Да, ама аз не го навличам и изключвам тази възможност. Преди 7 дена сложихме второто ДТК и оттогава почти всеки път акото е зелено, един път кафеникаво и доки каза, че още изхвърлял мекониум!!  newsm78 Много е неспокоен, често хленчи на гърба има още топче от ваксината  Червата му къркорят и като го гушкам усещам как пукат, пръцка често. Дали всичко това е реакция от ваксината или може да има някакъв проблем в червата? Как се изследват такива работи, искам да се уверя, че му няма нищо, а не утре пак да ми каже че съм го претоплила. Само на кърма е, така че изключвам АМ или сок. Какво да й кажа, че искам - направление за изследване, пампа с ако ли се носи някъде? Забравих да кажа, че оттогава и акото започна да мирише по-лошо.

Последна редакция: сб, 30 сеп 2006, 12:05 от Reza

# 1
  • Мнения: 4 362
аз не мисля,че е от ваксината,не знам на кърма ли сте?Защото ако е на АМ е нормално да е зелено,не е нормално обаче лошият му мирис

# 2
  • Мнения: 942
Най-добре педито да ви прегледа,защо може да се настинали щом мирише лошо акито.Пожелавам ви скоро да се оправите Hug

# 3
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Не е от ваксината.
аз не мисля,че е от ваксината,не знам на кърма ли сте?Защото ако е на АМ е нормално да е зелено,не е нормално обаче лошият му мирис

# 4
  • Мнения: 103
И моята дъщеричка имаше веднъж зелено аки и ми казаха че била леко настинала.Така че може да е от това.А и в това променливо време няма да се учудя ако е настинало детенцето.Дано да се оправите бързо и мама да не се притеснява.  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 216
Каква е вьзрастта на бебчето?
МОже да е от коликите.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Най-добре педито да ви прегледа,защо може да се настинали щом мирише лошо акито.Пожелавам ви скоро да се оправите Hug
И аз мисля така, скорошно оздравяване!  Peace

# 7
  • Мнения: 77
 На 3 месеца е. Не мисля, че е настинка, защото за тези три месеца ни се случва често, а сега не е инцидентно, а си ака всеки път зелено или почти всеки.  Sad

# 8
  • Мнения: 7 803
мисля, че имате колики. тези пръцкания и къркорене ............. ваксината не мисля, че има общо. на мен пък док ми е казал, че зеления цвят не значи нищо. виж за миризмата не знам. само веднъж мирешеха по остро, малко кисело при нас, но те бяха с разтройство.

# 9
  • Мнения: 8 917
Най-вероятно са колики, но все пак искай да ви направят изследвания и не се притеснявай Hug

# 10
  • Мнения: 6 164
Възможно е да е от колики.

Възможно е и да е леко настинала, от ваксината може да се отслаби имунитета, тък като тялото реагира на инжектираните антитела.

Струва ми се абсурдно да изхожда мекониум след 3 месеца. Shocked

# 11
  • Мнения: 832
На мен пък докторката ми беше казала, когато и аз я попитах за зеленото ако, че ако е престояло повече време в памперса акото, се окислява и затова става зелено, в смисъл, че то си го изаквало нормално на цвят, но като престои така става. И междудругото наистина аз един ден проверих това. Докато го преобувах, той се наака върху хавлията, акото си беше кафяво, аз сгънах и я оставих и след половин час като я разгънах - акото беше зелено.

# 12
  • Мнения: 6 390
На мен педито ми беше казвала че зеленото ако, при изключително кърмените бебета е в следствие на окисляването на лактозата - или нещо такова  Embarassed
С други думи не съвсем обработена кърма  Wink
През какъв интервал кърмиш, и колко често сменяш гърдата?
Според мен няма място за притеснения  Peace

# 13
  • Мнения: 2 085
Това за мекониума е пълна простотия!!!Зеления цвят не бива да те тревожи, още повече, че зависи и от това какво ти си яла.За пръцкането и къркоренето-давай капки против колики(в нашия случай помогнаха Sab Simplex) Peace

# 14
  • Мнения: 1 555
Няма нищо общо с ваксината !!! ако е на адаптирано мляко е напълно нормално да му е зелено акито, а и още повече ако си го захранила със сок или плодово пюре  например. А има и вероятност да е от колики !!! Само не се шашкай, а спокойно следи детето !

Общи условия

Активация на акаунт