Вкусно кремче с изцедено кисело мляко

  • 1 601
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 951
Крема е много лесен за приготвяне и вкусен  Wink

Изцеденото кисело мляко го разбих с една малка кофичка заквасена сметана на Данон.Разделих го на две.В едната част сложих течен шоколад Финети, а в другата конфитюр от смокини и отново ги разбих малко с миксера.
В чашите между двата цвята сложих по една супена лъжица мюсли, останали са ми от тортата на Сладка Хапка     bouquet Отгоре поръсих с изпечени, несолени орехи.

Ето как изглежда

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Браво  Peace!

Изглежда вкусно, ще се пробвам да го направя  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 718
Сега, ако и дадеш едната чашка......Само точа лиги заради вас.  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 724
Изглежда страхотно, ще го пробвам! Аз правя желиран десерт от  нецедено кисело мляко , подсладено на вкус със захар ,прибавям някакъв плод /най ми харесва с ягоди /стапям на водна баня 1 пакетче желатин и го прибавям към сместа .Разливам в чашки и- в хладилника, докато се желира. След това гарнирам с шоколад, ядки, топинг ...каквото имам в момента. С този крем приготвями тортичка с бисквитен блат.  Hug Става чудесна и лека.

# 4
  • Мнения: 27 524
Много са хитри тези кремове с изцеденото кисело мялко - хем диетични, хем вкусни  Grinning

Аз изцеждам и слагам сладко какао (не горчивия прах), малко захар и ванилия. Става супер  Peace

# 5
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Аз съм правила крем от прясно мляко с желатин и ванилия, разбира се, като на дъното на чашата слагам смляни ядки. Като се желира, топвам чашата за малко в гореща вода и обръщам. Ядките се появяват отгоре и изглежда много интересно и без допълнителна украса. От това кремче си хапвам и аз, а иначе прясно мляко мрррразя от както се помня #2gunfire

# 6
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Хей, забравих, че трябва и да се подслади млякото, но вие си го знаете (в случай, че някой реши да се възползва от идеята)  chef

Общи условия

Активация на акаунт