За момичешки мамчета :)

  • 4 090
  • 59
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
дъщеричката ми е на 3г. и 1 м., прекрасно будно дете Laughing което вече започва да пита за всичко особено за някои части на тялото си  Embarassed та аз съм изпаднала в размишления, как да й кажа , че се наричат интимните й части. Може да ви се стори тъпо, ама не мога на тригодишно хлапе да му обяснявам: "това е вагина, това е клитор"  Naughty засега му викаме "пишенце", в смисъл че пишка оттам... моля момичешките майки за съдействие, да споделят как са намерили разрешение на този въпрос  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 116
Ами ние засега им казваме "бубата" Simple Smile

Малката знае къде е, показва я и знае че се пишка оттам Simple Smile

Но ние сме и доста по-мънички от вас, ще следя темата с интерес  Hug

# 2
  • Мнения: 9 990
Никакви буби и дуди не намесвам.Казвам нещата с истинските им имена, а наистина, понякога от пишкам-пишка/ при момчетата разговорно/ и пишенце/ умалително при момиченцата разговорно/ употребявам. Но тя знае истинските думи също така-вагина, знае за мъжете-пенис.Колкото по-естествено го споменеш-толкова по-лесно ще ти е натам да обясниш от къде идват бебетата-гаранция.

# 3
  • Мнения: 3 334
Замисляла съм се и аз как ще обяснявам това явление на малката newsm78,ще следя темата с интерес Hug

# 4
  • Мнения: 1 753
Ох и аз не знам как да й говоря. Засега сме "дупето отпред" и "дупето отзад" - това са ни определенията, ама по-нататък ще трябва да й говорим занещата с истинските им имена...  Crazy

# 5
  • Мнения: 315
Ние сме мънички, но и казвам че "сега ще измием розичката" Simple Smile
За по- нататък очаквам идеи от вас  Grinning

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Засега са "пише" и "дупе".
Знае, че има една специална дупчица при момичетата, от която излизат бебетата.

..като за 4 г. години - толкоз:)

# 7
  • София
  • Мнения: 4 865
Ние сме мънички, но и казвам че "сега ще измием розичката" Simple Smile
За по- нататък очаквам идеи от вас  Grinning
пък ние сутрин късаме розички от двора и ги носим на учителките в детската градина... Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 2 100

Знае, че има една специална дупчица при момичетата, от която излизат бебетата.

..


това е добра идея, смятам да я приложа Peace

# 9
  • Мнения: 179
"Пишка" при момиченце,"паца" при момченце.Тя сама реши така да ги разграничи.За бебетата знае ,че растат в корема на мама и че излизат през пъпчето/това пак сама си го "обясни"/.Само се чудя как ще обяснявам когато ме пита как влизат бебетата в корема на мама, в смисъл информацията да е "лесно смилаема".Уточнявам,че дъщеря ми е на 5 г.
   Това за дупчицата май трябва да го приложа и аз.   Laughing

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дуда и чочора --> женското
Паца (пацундел)--> мъжкото  Laughing

Естествено, че знае истинските им имена, но коя от вас, говорейки с майка си, използва думите вагина или пенис?  newsm78

Щом има "олекотени" форми на тези думи, с тях боравим. Не от излишен свян, естесвено...

# 11
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Пиша и дупе - знае конкретно кое за какво служи Wink.

# 12
  • Мнения: 9 990
Ами аз лично никога не съм говорила с майка си за дудки и пеперудки, може би за това Rolling EyesЕстествено разговорно използваме разни думички.
Имам позната, която пести на дъщеря си всичко, живее в измислен свят и детето-вече за 1 клас знае например, че бебета ги носи господ само на добрите хора...Не е наясно с думи за половите органи въобще, как ще учи биология в училище не ми е ясно.Това малко офф..... Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 109
Ние казваме дуда. И това не пречи да знае, че бебето се ражда от дудата, но не на малките момиченца, а на големите майки. Какво толкова, после само ще сменим термините. Въпроса е да не се лъже детето за разни щъркели и т.н.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 865
пак стигаме до темата за това какво и колко да казваме на децата си. а аз по тази тема със се изказвала (изписвала) неведнъж. смятам, че децата трябва да наричат нещата с имената им и да знаят истината от самото начало. дълбочината и подробността на информацията зависят от възрастта и показания от детето интерес.

Общи условия

Активация на акаунт