може ли някой да алармира националните медии за това?

  • 1 915
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 598
Само вижте тази статия: http://www.plovdiv24.com/news/19439.html
За щастие живея далеч от тези квартали, но опасността за целия град е реална, особено за децата в града! Но ваксини за българчетата няма! Само за ромчетата, но и те още не са пристигнали в града, а епидемията е от юли месец. Трябва нещо да се направи по въпроса! Вчера пътувах с автобус идващ от едната от махалите им--кв. Столипиново и си умрях от ужас дали няма да се заразя! Просто тук в Пловдив е ужас! А според медиците епидемията още не е стигнала своя пик!
Може ли някой да алармира националните медии по въпроса? То бива толерантност ама чак пък толкова... да се евакуираме от града ли заради тяхно величество дето и ток не плащат а ние им го плащаме...  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 46 437
Медиите си знаят. Снощи го казаха в Новините.

# 2
  • Мнения: 55
Защо ти не им съобщиш? Може би ти най-добре ще обясниш за какво става въпрос, макар че според мен на всички им е ясно, и аз чух за тази епидемия. Влез в сайтовете на медиите и пиши на някой от e-mailite или се обади направо по телефона, но аз мисля че по мейл е по-добре, само трябва да се прицелиш внимателно. Имам предвид че е по-добре да си избереш някое предаване, за да направят цял репортаж.
А за ромите аз отдавна се възмущавам, не може да отидеш в болница и да не се сблъскаш с тях, а плащат ли осигуровки? отговорът е НЕ
Всъщност това ми е болната тема, идвам от докторката, която ми следи бременността и се оказа, че трябва да си платя някои от изследванията, които се поемат то ЗК. Нямало пари, а къде са моите? Години наред плащам осигуровки, аз съм си платила тези изследвания  Sad

# 3
  • Мнения: 598
ще опитам

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Онзи ден гледах репортаж по новините и онемях.Българите в Пловдив са спряли децата от училище, понеже там ходят ромчета, които са потенциални преносители на хепатит.Но директора каза, че няма опастност, хлорирал тоалетните #Crazy #Crazy #Crazy
В друг репортаж даваха за каруците в града.Забранено им е да напускат района на Столипиново и им съставят актове ooooh!Но един нагъл циганин каза, че ще си излиза защото така си изхранвал семейството #Cussing outЕгати, нали искат да ги интегрираме.
 Все си мисля, че влезем ли от следващата година в ЕС ще се вземат радикални мерки срещу тях!То не са убийства и престъпления, а остават ненаказани.Стана така, че правата на ромите са по-големи отколкото на българите!
Дано вземат сериозни мерки за хепатита и дано не е прекалено късно!

# 5
  • Мнения: 55
Все си мисля, че влезем ли от следващата година в ЕС ще се вземат радикални мерки срещу тях!
Определено ще се вземат някакви мерки, едното е, че ще ги настанят в нови жилица, естествено пак на наш гръб.  #Cussing out

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Все си мисля, че влезем ли от следващата година в ЕС ще се вземат радикални мерки срещу тях!
Определено ще се вземат някакви мерки, едното е, че ще ги настанят в нови жилица, естествено пак на наш гръб.  #Cussing out
Не вярвам, имах впредвид строги мерки.Ако мислиш, че на полицаите не им е писнало от тях да им се качват на главата........Само малко власт на полицията да се даде(а това поне ще стане) и ще въведат ред при ромите.Сега заради ЕС са с вързани ръце, но след това няма да е така.

# 7
  • Мнения: 598
то нали като започна епидемията циганите се оплакаха че било много мръсно в кварталите им и нямало ток и вода... А кой изхвърля боклука точно до казана вместо в него? Аз ли? Тук в Пловдив те изобщо не плащат ток, а имат такъв всяка вечер и познайте по колко използват--ако сте виждали какви енерго разхищаващи печки използват... Ние се чудим как да спестим пари като използваме мъничка печица духалка, а миналата зима хит в Столипиново бяха акумулиращите печки, да не споменавам традиционните "печки" които използват--пружина на легло, обърната настрани, включена към ел.мрежата. Става печка с мнооооого реотани. Използва се на открито, предсатвете си!
Ако аз не си платя тока, прекъсват ми го. Ако те не си го платят, а те никога не го плащат, готови са и в Страсбург да се оплачат. Аз трябва да работя, за да мога да си плащам сметките, а те не! Защо? Макар и мнозинство, май ние българите (особено в Пловдив, ама сигурно е така и на други места) сме тези, които са малтретирани и онеправдани!
А сега на ромчетата нали им дадоха едни мокри кърпички за да се научат на хигиена. И по един сапун им дадоха на всяко. те ги продадоха още на същия ден! Просто без коментар!

# 8
  • Мнения: 1 428
  Епидемията от хепатит дойде и в Раковски.Аз чух за няколко деца болни със сигурност,но колко са всъщност е трудно да се каже.И броя ще расте,защото инкубационния период е 30 дни.Може дори и ние да сме заразени,защото онзи ден водих малката на профилактични изследвания и точно пред нас в лаблолаторията влезе мъж,който има 2 болни внучета и го пращат и него да се изследва.Замръзнах като го чух,защото преди това близо половин час седяхме с малката до него.
И за всичко това са виновни ромите в Столипиново,понеже нямат елементарна хигиена.Пълни мизерници са.Работила съм 6 месеца в техните социални грижи и съм влизала в много цигански къщи да ги анкетирам.На кви мизерии съм се нагледала и идея нямате даже.Още преди 5 години моята колежка се зарази с хепатит от тях.А колко болни от туберкулоза има-да не ви казвам.И всичкото това е,защото са мръсни,ядат развалени животни,варат овчи очи на супа ,гледат животни вътре в стаите,където спят.Топлят се с решетки от легла вързани с жици към тока,а в същото време малките циганета се въртят и бягат около тия решетки.И на нито един ром не му се работи.Всички живеят от помощи,които хич не са малко-от 200 до 400 лв.И нищо не плащат,а се ползват с превилегии за всичко.Сега и ваксини само за тях ще има.Ами нашите деца?Ами нашите здравни осигуровки,които редовно плащаме?Къде отиват-пак ли за циганите?
Аман от тях и да знаете,че и чума ще плъзне ,защото по цял ден си седят в къщите и спят ,а по улиците им се носи воня на фекалии и умрели животни.Гледката е потресаваща и не е за хора със слаби нерви.Техните улици и къщи приличат на сметища-и кой е виновен за това?












Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 15:39 от Helen-mama

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И сега май следва поредното заключване на темата ooooh!Дано да не стане де Confused

# 10
  • Мнения: 2 821
Е що да я заключат?!? Когато се говорят верни неща, в случая дискриминацията е за българите се поставят етикети за етническа непоносимост...
Напълно подкрепям авторката на темата, но ми се чини, че на прага на ЕС по-скоро ще си замълчат за зараждаща се епидемия. Нали ще излезе пак, че циганите аман от думата "роми"са дискриминираните.... Crossing Arms
А подобни случки ме правят още по-НЕтолерантна..... #Cussing out

# 11
Мда, явно доста хляб още има за фашизоидни идиоти като Волен Сидеров.
Вие наясно ли сте изобщо как се предава хепатитът?

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 16:09 от Воден дух

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мда, явно доста хляб още има за фашизоидни идиоти като Волен Сидеров.
Вие наясно ли сте изобщо как се предава хепатитът?


Да наясно сме. Различните видове по различен начин се предават.
Що се отнася до националните медии, вчера го чух от новините, така че някой им е сигнализирал.
Лошото е, когато плъпне навсякъде.

# 13
Ами тогава?
Спазвайте елементарна хигиена и няма страшно!
Мен защо не ме е гепнал хепатита, а почти всеки ден контактувам с цигани?  Simple Smile

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да....мийте си ръцете и няма страшно.........но децата всичко лапат

Общи условия

Активация на акаунт