Въпрос за изкуственото мляко.

  • 2 951
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 299
Дали знаете случайно колко време изкарва изкуственото мляко? В смисъл мога ли да й направя мляко и да й го дам след два часа или трябва веднага? Давам й Фризолак, ако има значение.
Мерси Simple Smile

P.S. И още един въпрос: след колко време се появяват лекарствата в кърмата? Тоест като пия нещо колко време не трябва да я кърмя?

Пак мерси  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 517
Аз знам че веднага се дава заради няква бактерия аз така правя.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 482
Темата е обсъждана и преди - млякото се дава максимум до час, час и малко!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: emi_bademi
Темата е обсъждана и преди - млякото се дава максимум до час, час и малко!!!


Съжалявам за повторението, не намерих къде е обсъждана, предполагам че не съм търсила много усърдно.  Confused

Мерси.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 106
Чела съм, че адаптираното мляко приготвено може да се съхранява до 12 часа в хладилник и до 1 час на стайна температура.
Ако кърмиш, никога на вземай лекарства без лекарско предписание.Има такива, които са съвместими с кърменено, но и такива, които могат да направят много бели.Затова, ако се налага да пиеш нещо, се посъветвай с лекар, той да ти изпише подходящото лекарство в подходящата доза.

# 5
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: Shali
Ако кърмиш, никога на вземай лекарства без лекарско предписание.Има такива, които са съвместими с кърменено, но и такива, които могат да направят много бели.Затова, ако се налага да пиеш нещо, се посъветвай с лекар, той да ти изпише подходящото лекарство в подходящата доза.


Именно, аз затова спрях да кърмя за ден-два. То става дума за еднократно взимане на лекарства, а и снимка на зъб ми правиха. Каквото и да каже лекаря предпочитам да не рискувам. Педиатърката ми беше казала, че лекарствата се усвояват бързо от организма, много по-бързо от храната да речем.

# 6
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз в началото кърмех и понеже ми се беше запушила едната гърда и вдигах много висока температура пих няколко пъти течен аналгин от което бебето както се оказа спи по цял ден и то гладно защото не сучеше добре от запушената гърда. Та значи аз кърмя, Бебето реве и яде и после спи и като отидохме на консултация се оказа че е наддал само 150 грама за две седмици и резултата е че бебо сега е на фризовом, аз почти нямам кърма а каквото имам цедя и хвърлям понеже заради запушването си правя физиотерапия и пия антибиотици.

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
На кутиите си пише - приготвено мляко се консумира веднага. Не се съхраняват остатъци за по-късно.
Млякото е подходяща хранителна среда за много бактерии и след час-два вече гъмжи от тях, колкото и да е преварявано шишето - въздухът не е стерилен.
Ако ти трябва за по-късно, най-добре си носи гореща вода и отделно дозата мляко на прах и ги смеси преди храненето.
Ако нямаш термос, става и с бебешко шише, наливаш гореща вода и увиваш шишето с тензух или хавлиена кърпа. Това ще запази водата по-топла.

# 8
  • Мнения: X
До един час.

# 9
  • Мнения: 3 334
До 1 час не по-дълго!!!

# 10
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Цитат на: Altie
Дали знаете случайно колко време изкарва изкуственото мляко? В смисъл мога ли да й направя мляко и да й го дам след два часа или трябва веднага? Давам й Фризолак, ако има значение.
Мерси Simple Smile

Пак мерси  Grinning

И аз знам, че се дава веднага, но ако ти трябва приготвено предварително за след 2 часа просто си сипваш необходимото количество сухо вешество в едно шише, достатъчно вряла вода в друго и го слагаш в термос. След това смесваш двете и готово.
Това естествемно е,ако ще излизаш някъде с бебо и трябвада го храниш по път. За вкъщи естествено, че е излишно  Stuck Out Tongue

# 11
На мен педиатърката ми каза да да си приготвям дозите за деня в едно шише и когато дойде време за хранене от него отсипвам съответното количество в шише за хранене. Ако в шишето за хранене остане нещо го изхвърляш, защото то е било в допир със слюнката но бебето и тогава много бързо се развива тази прословута бактерия. Дозите за деня ги съхраняваш във хладилника. Може да използваш и толкова шишета колкото хранения имаш за деня. Примерно имаш 6 хранения- съответно в 6 шишета разтваряш необходимата доза и ги прибираш в хладилника и когато дойде часа за хранене вадиш, затопляш и храниш. След последното хранене миеш стерилизираш и на следвашия ден пак същото - правиш съответните дози. Кой от двата варианта ще избереш решаваш ти.

# 12
  • Мнения: 3 927
както пише по-горе: ад. мляко се дава до 1 час.

не бих направила като госта 1.
първо, рискувам млякото да се развали;
второ, излишна инвестиция за шишета.

аз се справих от началото на добавката до ден днешен с 2 шишета от 260 мл, стерилизирала съм 1 път на ден, вечер, защото пък съм на мнение, че прекалената стерилност не е на хубаво.

# 13
  • София
  • Мнения: 299
Ясно, мерси на всички  Grinning
А каква е тази бактерия и как се разбира, ако я има? В смисъл че аз веднъж й дадох така мляко след повече време без да искам  Embarassed Беше примерно преди седмица, как да разбера дали всичко е наред? Мерси много Simple Smile

# 14
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Altie
Ясно, мерси на всички  Grinning
А каква е тази бактерия и как се разбира, ако я има? В смисъл че аз веднъж й дадох така мляко след повече време без да искам  Embarassed Беше примерно преди седмица, как да разбера дали всичко е наред? Мерси много Simple Smile


До сега да си разбрала, ако е станало нещо-примерно разстройство.Един път не е страшно, гледай да не е системно.

Общи условия

Активация на акаунт