Обръщам се към момичетата тук, които разбират от фризьорство или просто са пробвали това, за което ще питам с молба за съвет. Имам един конкретен въпрос за боите, които се ползват при изрусяване на косата. Аз съм светло кестенява и от години почти бяло руса. По принцип нямам особени проблеми с цвета, само че когато боядисвам израстналите корени се получават мъъъъъничко по-тъмни от останалата коса. Не са рижи, нито много жълти, така че това не ме притеснява кой знае колко, но все пак... Последното ми боядисване е със супер изсветляващ нюанс на професионалната боя Cramer. В последствие прочетох нещо в упътването на боята - ако се прибави известно количество неутрален суперизсветлител към нея, изсветляването ще е по-силно. Проверих - въпросният суперизсветлител си е в тубичка като боя, не е супра, просто пише да се прибави към избрания цвят. Някой пробвал ли е да прави такова смесване, дали ще има значение? Или при положение, че така или иначе взимам суперизсветляваща боя, това е излишно?  Попитах в салона, който посещавам, казаха ми, че такъв изсветлител се ползва просто за смесване и намаляване интензивността на избрания рус цвят. Много се надявам, че някой ще може да ми даде отговор. Не ми се купува още 1 боя напразно, но пък много ми се иска да опитам. Благодаря предварително.  Simple Smile