Неразположение на стомаха и кърмене

  • 475
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 422
Здравейте майки, имам ужасен проблем. Хванах вирус с разст. и повръщане и вече 12 ч. не съм яла нищо . Карам само на чай и вода. Кърмата ми намалява и аз съм в паника защото тя и без това не е много. Ако и зкарам още едно денонощие така дали ще мога си увелича кърмата после. Ако някой е имал такъв проблем нека ме посъветва защото от два часа само рева което също не ми е в полза.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ужасно е неприятно да си болна и да се притесняваш за кърменето Sad
Важното в тези случаи е да се поддържаш добре хидратирана - 1-2 денонощия на течности са неприятни за теб и може да имат леко отражение върху кърменето, но в никакъв случай не са фатални. Като оздравееш, с по-честичко сукане на бебето кърмата ще се възстанови Grinning
Добре е и сега да кърмиш по-често от обичайното - ако бебенцето ти е малко още, може да го вземеш при теб и да си лежите и да се кърмите, докато се възстановяваш. Понякога майките или близките се притесняват да не би бебето да прихване майчината инфекция и затова съзнателно ограничават контактите между майката и бебето (и съответно и броя на кърменията), но това обикновено не е нужно, а може да навреди на кърменето заради намалената стимулация.
Бързо да се оправяш Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 422
Благодаря за успокоението , дано да се справя . Още от самото начало нямам кърма в изобилие но вече почти 5 м. не се давам . И за тово сега съм толкова притеснена.

Общи условия

Активация на акаунт