Кафето!!!

  • 2 885
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Такааа, сигурно всъщност съвсем сигурно е, че сме много тези които не само пият, но и обичат кафето!  Grinning
 Видях, че е имало и подобни теми, но аз подтикната от светски разговори с приятели на темата , а и от любопитство и нескрита лакомия, реших да ви попитам: Как пиете кафето си? А знаете ли рецепти за приготвяне на кафе, различни от познатите и дори необичайни?
Моля споделете!  Grinning
 Ето една рецептичка от мен:
Кафе "Адмирал"
В чаша за кафе се настъргва малко портокалова кора, добавя се 10-20 мл коняк, налива се прясно сварено кафе - шварц или еспресо. Довършвате с розичка сметана (бита или от флакон). Да ви е сладко.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Ауу, благодарско   bouquet за рецептичката, обезателно ще пробвам.
Ние с мъжо най-обикновенно го пием - с мляко аз без, той със захар.

# 2
  • Мнения: 1 352
Не мога да си представя живота си без кафе! Обожавам го, особено рано сутрин. Пия го черно, силно и без захар. Ако е следобедно го обичам с домашен сладкиш Wink.

# 3
  • Мнения: 766
Не мога без него newsm10 newsm10
Сутрин, преди обяд, на обяд, след обяд, привечер, преди вечеря - няма значение само да е кафе чисто и силно  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 7 106
Мммммм да, кафенце  Sunglasses!

Тук в града има едно заведение, дето го приготвят по най-различни начини и ще опиша два от любимите ми.
И двете са с еспресо. Едното е еспресо със кондензирано мляко, а другото - най-отдолу се сипва от тези глазури за сладолед от автомат дето се водят - малина, боровинка, ягода. Та там слагат най-отдолу 1 ч.л. от това ягодовото или кайсиевото, после е еспресото, отгоре му правят шапчица със бита сметана и най-отгоре течен шоколад.
Ей направо наркотична зависимост имам към тези кафета  Laughing.

# 5
  • Мнения: 465
Рецепта за кафенце super

# 6
  • Мнения: 4 406
винаги е капучино!

# 7
  • Мнения: 2 724
Много силно, много черно, от кафе машина SAECO,без захар!

# 8
  • Мнения: 2 825
...
Кафе "Адмирал"
В чаша за кафе се настъргва малко портокалова кора, добавя се 10-20 мл коняк, налива се прясно сварено кафе - шварц или еспресо. Довършвате с розичка сметана (бита или от флакон). Да ви е сладко.

Малееее, мерси, че ме подсети за това кафе   bouquet Страхотно е, много ароматно и наистина човек може да се пристрасти към него  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 2 164
Силно, ароматно и без захар!

# 10
пия само експресо - винаги е двойно , късо , без захар - даже като го поръчвам казвам : и да ми сложите кафе , защото аз захар не слагам , няма да пия топла негърска пот   newsm62

# 11
Обичам кафе с резенче лимон.

# 12
  • Мнения: 22 867
Eдно от удоволствията в живота ми! Grinning Пия го по всяко време, силно, ароматно, без захар, може с малко сметана. Не ми пречи на съня и мисля, че това е някакво внушение. Като вляза в магазинче за кафе, се заплесвам. Умирам да си завирам носа в кафетата и да си измислям разни комбинации. Каня ви и сега на ! Grinning

# 13
  • Мнения: 144
Ето ви още една рецептичка от мен:
Мексиканско кафе
[/b]
Необходими продукти: 30 мл текила,  30 мл кафе-ликьор "Калуа", 1 доза кафе еспресо, бита сметана, коктейлна череша
Съставките на коктейла се смесват в чаша за вино.
Гарнират се с бита сметана.
Украсява се с коктейлна череша.
 Е при мен беше с обикновено ликьорче и без черешка, но стана много вкусно!

# 14
  • Мнения: 27 524
Да, кафето  Hug Не обичам много кафе, глезя се с по едно сутрин. Не обичам силно, нито слабо кафе. Намерила съм средното - тези машини правят нещо между еспресо и шварц: .

Кафенцата, които се предлагат, са мнооого видове - аз харесвам тези с шоколадов ликьор, виенското кафе и с лешници и ванилия.



И за финал - ето тези захарчета - шоколадови, с бадемов ликьор амарето и т.н.


Общи условия

Активация на акаунт