Къде да спи бебето, когато има и батко?

  • 1 298
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Имам син на 5 години и очакваме бебе. Имаме и една детска стая. В момента с мъжа ми сме в дискусия, кой къде да спи, когато малкият човек се появи. Аз мисля, че мога да отида при двете деца за известно време и после да ги оставя сами в детската стая newsm78.

Когато синът ми се роди аз спах при него 3 месеца и после го оставихме сам. нямаше никакви проблеми и той свикна с това да си заспива сам и на тъмно, а и да не се буди нощем.

Споделете вашето мнение, защото аз самата не съм убедена, как ще е най-правилно.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз също не съм убедена ,че моя начин е правилен ,но ние спим/все още ,защото просто са  такива обстоятелствата в момента/ с малкия в спалнята.Ще го местим скоро при брат му.
В началото като се роди, баткото спеше с баща си , а аз със бебето.Но това беше само 1 месец.
Ако бебето плаче и се буди през ноща, не е удачно да спи при голямото детенце.
А и ако кърмиш ,ще ти е доста по-удобно бебето  да е по- близо до теб .

# 2
  • София
  • Мнения: 679
Ние сме в същата ситуация, но вече сме взели решение. Каката си остава сама в детската стая, на бебека леглото поставихме в спалнята, а таткото в хола, все пак той ходи на работа и му е нужен малко сън.
По план, когато стане бебка на около 6-7 месеца и въведем някакъв режим, я местим при кака й.
Според нас не е удачно да будим каката на всеки 2-3 часа, искам да кърмя на поискване, та ние й премахнахме нощното хранене преди 2 месеца, ще вземе отново да се върне към него и тогава  Crazy.

# 3
  • Мнения: 1 117
Ние направихме на баткото детска стая и той ще спи в нея , а бебока при нас в спалнята , на кушетката. Simple SmileБаткото като разбра, че ще бъде сам и полудя от щастие Mr. Green

# 4
  • Мнения: 9 990
Ами аз съм в малко по-сложна ситуация.Имам дъщеря на 4 и очакваме бебе.Също така на разположение имаме спалня и хол и кухня на едно.Когато се роди дъщеря ми спяхме всички в спалнята/в хола, когато готвя си мирише, защото там ни е и кухнята Tired/После опънахме дивана и детето остана на спалнята, а ние-на дивана.Къде да сложим бебето?давайте идеи....

# 5
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Нашият батко спи сам а малчо при нас. :
Като отрасне малко и той ще им направим децка стая а ни ще се преместим в хола. Wink

# 6
  • Мнения: 468
Аз с бебето в детската, баткото с таткото в спалнята. От седмица са двамата в детската. Пробвала съм по - рано да ги събера - не беше дошъл момента явно.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Баткото сам в детската, бебето при нас в спалнята. Ако не се буди по-късно от зъби през ноща, изпащаме го при батко му. Ако се буди, ще изчакаме и после направо двамата в легло на 2 етажа  Wink

# 8
  • Мнения: 9 990
Да де, ясно, ама когато нямаш детска стая?
На мен вариант ми е-аз, малката и бебето в спалнята/ която сега е детска стая/,таткото на дивана.
Или каката в спалнята сама-всички останали на дивана... Thinking

# 9
  • Мнения: 1 004
Ние живот и здраве като се роди бебо ще сме май така - аз с бебо в спалнята, таткото и Дени в хола на едно широко легло...нямаме детска няма и да имаме в близките години така че просто не виждам друг начин засега...Пък когато и бебето почне да спи по цяла нощ може всички да сме си в спалнята.
Лошото е че Дени е свикнала да спи с мен и незнам как ще се научи с татко си..

# 10
  • Мнения: 9 990
Зайо, и аз така си мислех, ама ако се наложи да ставам да правя мляко-ще паля лампи и ще тропам и ще будя каката и евентуално таткото.Хол и кухня ни е в едно помещение голямо.Номера е тя да се на нейното си място-за малко дете сънят е важен и се спи на тъмно и тихо, а не на лампи, телевизор и пусната чешма... Thinkingт.е дали ще я събуди ревящо бебе или аз като светна лампите е все тая.освен аз да остана с бебето на дивана, а таткото-където свари, там да ляга, ако иска в банята Crazy

# 11
  • Мнения: 3 089
и аз съм в подобна ситуация. само че, ако реша, мога да отделя е двете дца в отделни стаи.
майка ми твърди, че ако двете деца са в една стая, след кратък период на адаптация всяко дете си кара по своя си ритъм. когато с брат ми сме били малки (до моята 3 и неговата 6-годишна възраст) сме живели във ведомствена гарсониера. значи има опит и вероятно е права  Laughing
ако нямаш избор, всякак става.
успех!

# 12
  • Varna
  • Мнения: 288
Баткото и таткото са в спалнята,а аз и бебока сме в детската стая.Мисля да караме така докато малкия стане на три месеца,апосле и аз се прехвърлям в спалнята.На лято когато вече имаме стабилен режим за сън ще ги съберем с баткото в една стая.

# 13
  • Мнения: 2 274
   Уф, и мен ме тормози този въпрос! Ние сме с детска, хол и кухня и с батко ученик! Решили сме тати и бате да спят в хола на дивана, а ние с бебо в детската, щото по-големите мъже ще имат нужда да се наспиват добре, за да ми помагат после  Mr. Green! А бебо като спре да се буди вечер мисля двете деца да са в детската!
  Пенелопа, не знам какво да те посъветвам! Може да пробвате първо каката да спи с тати в хола и като ставаш вечер да светваш нощна лампа! Ако се буди от тракането, тогава вие с тати и бебчето в хола, а каката в детската! Не се притеснявай толкова за таткото! Ние така бяхме малкия като беше бебе! Е, на мъж ми не му беше много комфортно, но все пак не само аз съм родител  Peace!

# 14
  • Мнения: 9 990
 ........................................
  Пенелопа, не знам какво да те посъветвам! Може да пробвате първо каката да спи с тати в хола и като ставаш вечер да светваш нощна лампа! Ако се буди от тракането, тогава вие с тати и бебчето в хола, а каката в детската! Не се притеснявай толкова за таткото! Ние така бяхме малкия като беше бебе! Е, на мъж ми не му беше много комфортно, но все пак не само аз съм родител  Peace!

Аз за таткото най-слабо се притеснявам, главно за детето.Той и без друго е нощна птица-работи по нощите, после играе, ляга понякога в 3-4-5 часа.Та аз на него ще разчитам за нощни хранения главно.За това и не мога да го оставя например детето при него да спи, че той трака и тропа, става, пуши...ей такива.Най-много да си спя с детето аз, а бебето-той да го поема...той така ми помагаше много за първото всъщност...
и на края-както дойде-така.Аз с дъщеря ми не съм имала безсънни нощи първата година-сама си спря нощното хранене още на 1 месец всъщност и спеше от 8 до 8...ако имам късмета пак-няма какво да го мисля всъщност.
А се сетих и друго-имам едно кошче от каката-първите месеци там може да спи, че да го пренасям навсякъде-ревне-вдигам кошчето където е и го местя...него и на дъската за гладене си го слагах и на плота докато готвя...

Общи условия

Активация на акаунт