"изберете българското" - важи ли при вас?

  • 2 476
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Аз напримр забелязах, че последните две години не съм купила нищо българско - просто го избягвам. Като се почне от мебели  и се стигне до хранителни стоки. За храна купувам само неща, които нямат вносна алтернатива. При вас как е?

# 1
  • Мнения: 6 167
'изберете качеството' важи за мен.
ако български продукт ( а има такива) могат да ме убедят в качеството си с реклама или препоръки на хора - веднага го купувам. изпитвам освен радост от покупката и нещо като национална гордост!
особено ми е мило и драго, като видя на  някой етикет ( на едни пантофи на мъжа ми) етикет
made in bulgaria.

# 2
  • Мнения: 1 313
Ако попадна на нещо качествено купувам с удоволствие. Има много хубави български продукти, но за съжаление цялостното ми впечатление е за ниско качество. Надявам се това да се промени!

# 3
  • Мнения: 2 401
И аз като живеех в чужбина се радвах на българските стоки, но там те са мааалко по-различни нали?

# 4
  • Мнения: 583
купувам да! не всичко е качествено разбира се, но и с вносното е така-има и качествени и не толкова такива!

# 5
  • Мнения: 9 063
Много се доверявам на българските стоки, главно на български обувки и бельо. Иначе, като тръгна нещо да купувам, не това ми е принципът на избиране Simple Smile Made in China обаче преобладава май и е хубаво да се заглеждаме какво купуваме...

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да важи. Особено за дрехи и обувки. Отвратила съм се от залелите ни китайски стоки.И някои хранителни продукти също предпочитам да са български.

# 7
  • Мнения: 1 858
Бельо и дрехи за детето предпочитам да са български. Като вляза в хранителен магазин и примерно искам да си купя пилешки дробчета а такива има вносни и български задължително купува българските. Това, че еди си коя стока идва от чужбина не е критерий за качество.

# 8
  • Мнения: 156
Когато има, предпочитам българските продукти. Качеството им е много по-добро от това на китайските и турските.

# 9
  • Мнения: 2 274
  Аз предпочитам българските стоки, но купувам и вносни! Принципно вече съм се научила, кои български фирми са се доказали с качеството си и купувам само техни продукти, независимо дали става въпрос за храна или облекло  Peace!

# 10
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
            Почти всичко,което купувам е Българско. Освен,че за мен това е въпрос на чест -ние произвеждаме много качествени продукти и изделия(естествено с някои изключения) и не намирам причина,поради която да изкупувам чуждестранните боклуци само и само да кажа:"Всичко ми е вносно". НО! Всичко е въпрос на виждане и Личен избор.  Peace

# 11
  • Мнения: 1 866
И аз като някои други избирам качеството, а не българаското непременно. Ако даден български продукт е качествен, със сигурност ще го взема.

# 12
  • Мнения: 4 406
аз избирам по критерий цена- качество и никога не мисля дали е българско

# 13
  • Мнения: 10 982
Само за бельо, хавлии, хранителни стоки.

# 14
  • Мнения: 431
Избирам по цена и качество, опитвам се да избягвам китайските стоки.

Това ми напомня за надпис на Женския пазар - "Български стоки директно от вносителя" hahaha

Общи условия

Активация на акаунт