Някой ползвал ли е "Мирена"

  • 819
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Извинявам се предварително ако е имало такава тема, но съм нова.
Искам да попитам дали някои е ползвал този вид спирала. гинеколога ми я препоръча горещо като по-добър вариант от хормоналните лекарства, а нямам никакви впечатления изобщо за спиралите. при мен проблема е метрорагия. правиха ми хитсероскопия и абразио, като махнаха полипи. освен това има налице и хормонален дисбаланс.
колко струва?
болезнено ли е самото поставяне и усещането след това. а как е цикъла?
ще ми бъде полезна всяка информация.
благодаря

# 1
  • Мнения: 3 715
Аз не съм я ползвала, но мога да ти дам линк http://club.biberonbg.com/read.php?14,238151,238151#msg-238151

# 2
  • Мнения: 4 324
Ето един линка за тази спирала:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=41203.0;all

А това го прочетох в сайта на бг-мама, като мнение за тази спирала:

reni:
''Ползвам я близо година и съм изключително доволна Вярно е, че е скъпа, но е такова удобство...
Представлява едно малко пластмасово устройство, което се слага в матката. В продължение на 5 години изпуска съвсем малки дози хормони, които действат локално
и в кръвта преминават минимални дози. При поставянето гинеколога ми сложи местна упойка, така че не се усети повече от обикновен гинекологичен преглед.
След това 2-3 дена имах слаби болки като пред мензис и леко кървене. Било нормално да има извънцикълно кървене няколко месеца за по няколко дена, но при мен нямаше такова нещо.
В течение на месеците цикълът ми намалява като дни на кървене и количество. В някои случаи можело съвсем да спре, в което нямало нищо вредно.
В момента цикъла ми е по 2-3 дена по няколко капки. Освен от хапчета, спестявам от дамски превръзки и тампони. Другото удобство е намаляването на предменструалния синдром. Преди да я сложа, 2 дена преди да ми дойде ревях като крава и бях готова да се карам и сърдя на всички около мен. Сега това изчезна.''

Didi:
''Страшно съм доволна! Това е хормонална спирала.''

Mamma:
Със спирала ( Мирена ) съм от две години.
Проблеми - никакви. Напротив - изчезнаха основните проблеми заради които сложих спиралата. Цикълът ми почти спря (от 7-дневния цикъл преди, сега е по-малко от 24 часа), изчезна мигрената ми, която се появяваше при всеки цикъл, няма ПМС, болки, неразположения.
Ходя редовно (на 5-6 месеца) на профилактичен преглед. Нямам възпаления, сраствания, течения и други подобни. Спиралата не е мръднала от мястото си.
Мен много ме беше страх от поставянето, най-вече защото не съм раждала нормално, а само 2 пъти със секцио. Поставянето беше неприятно и леко болезнено, но бързо и съвсем съвсем поносимо. Чувствах лек дискофорт (не болка, просто усещах) около 2-3 дни след поставянето. От тогава не съм усещала спиралата, не се чувства и при секс - както от мен, така и от съпруга ми.

Nevena:
''на мене ми сложиха такава спирала, но за съжаление след две седмици изпадна. Иначе всички приятелки, които я използват са много доволни.''

Общи условия

Активация на акаунт