бебето ми не иска да се храни!!!

  • 927
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
какво да правя вече стана една седмица малката ми Ивка неиска да се храни.Храним се насила лажем се че да пахнем някоя друга лажичка в устата.Буквално се правя на клоун  ura че даможе да поеме поне малко количество от храната.Чувала съм от други маики че има витамини за подсилване на апетита но от каква вазраст могат да се дават не ми е ясно ако някоя от вас е по на ти и по запозната с тези неща нека ми отговори да ми даде някакав съвет моля newsm17.

# 1
  • Мнения: 5 393
Ако в момента и растат зъби е възможно да няма апетит малката.Консултира ли се с педито?

# 2
  • Мнения: 46 477
А мляко пие ли? Дъщеря ми имаше такива периоди, в които отказваше всичко, освен мляко, не я насилвах да яде твърда храна, щом не иска, за седмица минаваше  Peace

# 3
  • Мнения: 1 839
О, не се притеснявай, всички деца имат такива периоди, няма страшно. Детето няма да се остави да умре от глад. Само не го насилвай, защото става по-лошо. Ако е здраво и весело, ако общото му състояние е добро - нямаш повод за притеснение. Витамините Мулти Саностол са за подсилване на апетита. На моята дъщеря й ги изписаха, когато беше на 6 месеца, въпреки че в листовката май пишеше, че са за над година. Може и по-малки деца да ги пият, само трябва да се съобрази дозата. За съжаление беше отдавна и не помня колко й давах.

# 4
Колко е голяма Ивка ? newsm78
Съвсем нищо ли не иска да яде (или пие) ?
Какво й е настроението ?
Дай малко инфо...

# 5
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Скъпа, изобщо не се притеснявай. Ние сме на периоди храни се-не се храни. Сега сме на фаза не се храни,но изобщо не го насилвам. Като не иска -не иска. Изби му онзи ден първия зъб и е възможно да е и от това,така че споко. Давай и повече течности и мляко и апетита ще си дойде сам. Чувала съм за Мулти саностола, дори ни го изписаха ,но моето зверче не го харесва,така че не мога да кажа дали има резултат. Другите витамини за апетит са Киди /рекламират ги по ТВ/,а имало и някакво БГ лекарство Апетон или Апетин нещо такова,но не съм му давала,защото не смятам,че това е болест.  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 916
На какъв интервал я храниш? Моя позната имаше подобен проблем, особено с обедното хранене. Накрая установи, че бебето не е било достатъчно гладно.Така след 2-3 лъжици стискаше уста. Сега прави 5 часов интервал между закуска и обяд и всичко е О.К.

# 7
  • Мнения: 2 271
Пробвай и да смениш менюто.Ако хапва еднообразна храна е възможно да и е писнало.

# 8
  • Мнения: 55
Здравейте и ви благодаря за отговорите.Ивката е много жилаво дете винаги усмихната но както ви казах ме притеснява това че сутрин като си изпие млякото хапва чак следобед и то много малко количество и след това вечерта си изпива с желание вечерното мляко преди сън.Фактически за деня има само три храненета много рядко се случва да има четири и за това се притеснявам и защото миналия месец беше надала само 100гр. а имам чувството че сега във вторник като отидем на консултация няма да е надала и толкова.А иначе сокови и вода много пие     колкото пъти и дам толкова пати все си изпива и то голямо количество. newsm12

# 9
# 10
  • Мнения: 46 477
... за това се притеснявам и защото миналия месец беше надала само 100гр. а имам чувството че сега във вторник като отидем на консултация няма да е надала и толкова.А иначе сокови и вода много пие     колкото пъти и дам толкова пати все си изпива и то голямо количество. newsm12

Децата на тези месеци тепърва спират да качват кила, София беше горе долу, колкото твоето дете, когато качи 300 грама за 4 месеца, а си ядеше доста, просто започват да се движат повечко и затова спират да качват.

Соковете също може да я объркват, ако искаш пробвай да ги спреш, давай сутрин и вечер- мляко, обяд и вечеря- манджа/супа, а за следобедна закуска- нарязани плодове. Като прояде манджите, можеш да включиш зърнени храни за следобедната закуска и да редуваш единия ден с парчета плодове, на другия да слагаш масло и сирене, но за начало я остави само на плодове, за да огладнява за сутрешните и вечерните хранения.

М/у основните не давай нищо. Вода- колкото иска. Не я насилвай, предлагай, когато прояви признаци на глад и не очаквай да прояде от първия ден, дай й поне 1 седмица да си нагоди времето за хранене, после ще започне да огладнява в един и същи час Peace

Това е от моя опит, дано проработи и при вас  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 032
При мен проблемът и подобен. Дъщеря ми е изключително злояда и своенравна млада дама. Това, което съм забелязала е, че когато е в период на неядене, си компенсира липсата на храна с вода. За това гледай да си по- внимателна с количеството вода, което пие детенце. Добър вариант е да предлагаш и плодове- от тях наистина се огладнява, пък и влиза нещо полезно в организма на детенце. Не гледай часовници и не се опитвай да спазваш график. Оставяй също така и храна, която малката ще може самичка да си взима и да слага в устата. На тази възраст това ще й е много интересно и покрай играта пак ще хане. Най- важното е да не се притесняваш и да не се вманиачаваш. Що се отнася до наддаването- съвсем нормално е вече да не пълнее с темповете от преди няколко месеца.

# 12
  • Мнения: 992
... за това се притеснявам и защото миналия месец беше надала само 100гр. а имам чувството че сега във вторник като отидем на консултация няма да е надала и толкова.А иначе сокови и вода много пие     колкото пъти и дам толкова пати все си изпива и то голямо количество. newsm12

Децата на тези месеци тепърва спират да качват кила, София беше горе долу, колкото твоето дете, когато качи 300 грама за 4 месеца, а си ядеше доста, просто започват да се движат повечко и затова спират да качват.

Соковете също може да я объркват, ако искаш пробвай да ги спреш, давай сутрин и вечер- мляко, обяд и вечеря- манджа/супа, а за следобедна закуска- нарязани плодове. Като прояде манджите, можеш да включиш зърнени храни за следобедната закуска и да редуваш единия ден с парчета плодове, на другия да слагаш масло и сирене, но за начало я остави само на плодове, за да огладнява за сутрешните и вечерните хранения.

М/у основните не давай нищо. Вода- колкото иска. Не я насилвай, предлагай, когато прояви признаци на глад и не очаквай да прояде от първия ден, дай й поне 1 седмица да си нагоди времето за хранене, после ще започне да огладнява в един и същи час Peace

Това е от моя опит, дано проработи и при вас  Simple Smile

подкрепям казаното от Никол  Peace

# 13
  • Мнения: 2 757
Ела да гледаш при нас как сестра ми играе кючеци и докато бебо се е задзяпал му бутам лъжицата. Или пускам ТВ и като се заплесне и си отваря устата механично. Кога мине, мине - не винаги става номера. И майка ми се правеше на луда и докато бебето зяпнало и се чуди на акъла и тя напъхва яденето. Аз тогава си излизах щото не можех да и гледам магариите. Аз не мога да играя театър и като сменя 5 манджи безуспешно изпадам в нервна криза и го разкарвам гладен. Явно пък не е чак толкова гладен. Това беше преди. Сега... като видя, че нищо не иска давам хляб и го яде винаги когато е гладен. Ако и хляб не яде значи просто не е.

# 14
  • Пазарджик
  • Мнения: 76
О, не се притеснявай, всички деца имат такива периоди, няма страшно. Детето няма да се остави да умре от глад. Само не го насилвай, защото става по-лошо. Ако е здраво и весело, ако общото му състояние е добро - нямаш повод за притеснение. Витамините Мулти Саностол са за подсилване на апетита. На моята дъщеря й ги изписаха, когато беше на 6 месеца, въпреки че в листовката май пишеше, че са за над година. Може и по-малки деца да ги пият, само трябва да се съобрази дозата. За съжаление беше отдавна и не помня колко й давах.
Аз давам по половин чаена лъжичка сутрин и вечер.
А щом като пие мляко - давай и през деня. Сина ми от 3 месеца до 1 година ядеше единствено мляко и праскови с бисквити закуска. Когато стана на година и месец започнах да давам Мулти саностол и стой та гледай - правеше компания на всички за ядене Joy. Дъщеря ми по-принцип се храни добре - хапва всичко, което й предложа, но и тя има от време на време периоди през които не иска да яде нищо друго освен мляко (от няколко дни пак сме така).

Общи условия

Активация на акаунт