Яде само сухи храни

  • 5 368
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Моля ви,кажете ми какво да правя?Той яде точно пет неща,от всичко друго му се повдига.От няколко месеца,от седем,яде само попара,кашкавал,салам,маслини и кренвирши.От време на време домати и краставици.За супи и разни манджи да не става въпрос,направо е отвратен от тях и не мога да си обясня защо?Днес му вкарах една лъжица кус-кус с прясно мляко в устата и повърна.Месо  и риба не е кусвал,направо ги плюе с погнуса.Незнам как ще расте здраво дете ,като не яде?Дайте ми съвет

# 1
  • Мнения: 25 589
Ами не му е лоша диетката на детето, що се притесняваш толкова?  Laughing
Попарата не е сухо ядене, слагай му повече сирене и масло. Кашкавалът също не е лош избор - можеш да му го предлагаш като принцеска, настърган на дебел слой върху друго ядене (напр. мусака) и др.
Маслините са супер! Салам и кренвирши... като заместител на месо стават, но проблемът е, че в тях май няма месо.  newsm78
Пробвала ли си да дробиш супички като попара? За плодове нищо не казваш?
Всъщност, ти ли храниш детето? Защото е достатъчно голямо, за да се храни само. Нарежи му различни храни на хапки, сложи му ги в красиви чинийки, връчи му една вилица в ръката и остави детето да си хапва от това, което му е вкусно. Гледай само да има достатъчно разнообразие от гледна точка на полезните вещества. И ако можеш да му осигуриш компанията на някое по-ящно детенце...  Wink Mr. Green
Дано да съм ти помогнала малко!  Hug

# 2
  • Мнения: 2 757
А ние кво да кажем като плодове и зеленчуци изобщо не хапваме. Само хляб и бисквити яде и малко кисело мляко с овесени ядки. Понякога му пробутвам пюре с малко купешка каша разредени с вода и в шише - викам му боза и това са единствените плодове които приема само в тази форма - всякакви кашести неща, пюрета, манджи отказва категорично. От плодовете яде само къпини ама може ли да му ги доставям всеки ден  Close
Знам колко ти е гадно и аз така се чувствам. Още повече когато другите не ме разбират и ми се подиграват, че детето ми било дебело и да не съм се оплаквала. Ми от хляб се пъленее ама до тук. Дигнала съм ръце така че и на теб съвет не мога да дам. Ама поне да се успокоиш, че има и по-тежки случаи от твоя

# 3
  • Мнения: 1 220
Ние имаме същия проблем! Дъщеря ми яде само суха храна, в4ера например ве4еря хляб със сирене и мед!?! В градината яде само, когато има пица, учителките са се видели в чудо! Хапва  плодово мляко, бисквити, ооо да не забравя САЛАМ, това е задължително, единствения плод , който яде е ябълка! Аз готввя всеки ден, брат и яде всичко  при това пред нея, тц, не и пука!
Надявам се един ден да прояде и манджа! Praynig

# 4
  • Мнения: 3 447
При нас проблемът с неяденето на течна храна до голяма степен се разреши, когато му връчих лъжицата да яде сам. Наистина половината супа отива по дрехите му, но все пак нещо влиза и в устата Simple Smile

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Давай банани, фурми......сладки са и са страшно полезни......ябълки........печени тикви

# 6
  • Мнения: 1 220
Давай банани, фурми......сладки са и са страшно полезни......ябълки........печени тикви
Няма начин, отказва ги...бута ме, просто не иска да вкуси! А ние се храним пред нея!

# 7
  • Мнения: 46 508
За 7 месеца детето вече си е изградило хранителни навици, едва ли сега можеш да ги промениш.

# 8
  • Мнения: 25 589
Надя, не казваш само ли се храни детето или ти го тъпчеш в устата?  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 220
За 7 месеца детето вече си е изградило хранителни навици, едва ли сега можеш да ги промениш.
Никол Peace, до 18 месеца хранителните навици и ги изграждах аз, сега тя проявява вкус!  Ако ние се хранехме по същия начин (суха храна), щях да имам обяснение за себе си, но не! Всеки ден в къщата ни има поне една манджа, различна от вчера, + други здравословни плодове и зеленчуци! До дете си е! До характер и куп други неща, ако някой ми беше казал това, когато сина ми беше на 2, щях да дам твоето обяснение, но  сега разбирам, че не винаги вината е у родителя!

# 10
  • Мнения: 1 220
Как'Сийке, яде само само това което и харесва! Тя е на 2г и 4м, има желание да се храни сама, но пак повтарям , само одобрени от нея  храни! 

# 11
  • Мнения: 3 491
Заведи детето на някое заведение за бързо хранене, където дават вкусни супи. Да го възприеме като награда и забава. Ако се престраши да опита там, може след това да опита и у дома. Моят големият син така се отпусна да яде крем-супа.

# 12
  • Мнения: 3 367
ne bih se trevoжила;като тръгне сред деца ще прояде и друго (има рикс да е още по джънк за жалост) а и това к яде сега не е лошо хи1..
това са етапи,дъщеря ни живя на овесени ядки и банани с мляко доста време и оцеля..има данни 1е организмът си знае от какво има нужда,предлагайте без да го насилвате,яжте разнообразно пред него и не правете световен проблем от неяденето му(защото това ше стане уред за манипулация много бързо от негова страна)
толкова бързо се менят на тази възраст 1е след 2 месеца сигруно ще сте забравили за слу1ката
Анна

# 13
  • Мнения: 46 508
nadq, a на колко е сега?
Децата много лесно свикват със сухата храна, София не прави изключение  Grinning
Бяхме за няколко седмици на обиколка при бабите и много бързо се научи да яде хляб, саламища, маслини и т.н., неща, които преди е яла много рядко, по-скоро като добавка към основното. Ами и тя свикна, като се върнахме искаше "коасанче", ровеше в хладилника за хляб, рови, рови, ама няма Stop а ако има са скрити  Mr. Green 3 дена изкара на мляко и банани, на 4-тия много бързо си изяде супата, на 5-тия телешкото със зеленчуци. Не ми се случва за първи път, карала е по цяла седмица само на мляко, ако в такъв момент кажа, добре, от мен да мине, няма да те оставя гладна, сега ще ти намажа една филия със саламче, тя ще свикне, че като откаже манджата, аз ще дам заместителя, а накрая заместителят става основното. Щом за 2 седмици й трябват поне 3-4 дена да се върне към нормалния ритъм, смятай колко са нужни за 7 месеца суха храна ...

# 14
  • Мнения: 959
Моят син беше абсолютно същия,като малък и до сега е така-основно суха храна,месо и риба да не види.Жив и здрав си е и вече е на 13г.Никога не съм го назорвала да яде нещо,което не иска.

Общи условия

Активация на акаунт