Кога е нормално да се усети сърдечния ритъм на бебето?

  • 2 734
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 940
Здравейте,
в средата на петата седмица прокървих  Sad - няколко капки с кафеникав цвят. Отидох на лекар и гинеколожката каза, че не чува сърдечен ритъм и предложи да ме хоспитализира. Аз предпочетох да си лежа в къщи - от няколко дни пазя леглото. Пия си лекарствата (Утрогестан и Нош-па) и капките спряха още на следващия ден. Притесни ме обаче диагнозата която е написана в листа за хоспитализация - missed abortion. Доколкото знам тази диагноза предполага, че плода е загинал. Другата седмица със сигурност ще поискам второ мнение по въпроса. Това ми е втора бременност - със първата нямах никакви проблеми. Моля ако някой има яснота по въпроса да сподели.

# 1
  • Мнения: 2 123
Здравей.
Съжалявам за притесненията, които имаш. Със сигурност все още е рано да се чуе сърдечната дейност и съответно да се постави тази диагноза. Сърдечния ритъм се долавя много отчетливо през 7 г.с. Моят съвет - отиди на друг лекар. Ако пък е мисед - т.е. задържан аборт, трябва да бъдеш изчистена, а не посредством медикаменти плода да бъде задържан в теб!
Насявам се, че тревогата е фалшива и просто докторката е от онези, при които не бива да стъпваме!
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 067
По принцип сърдечна дейност се чува 7-8 г.с. както ти е писала Ирини.
Не изключвай възможността обаче, ако си забременяла по-късно, всъщност да не си в 5та, а в по-малка седмица, при което още по-малко е вероятно да се чуе ритъм.

Иначе друг вариант да разбереш дали бебето се развива е по размерите. Ако нарастват, занчи няма страшно... просто отиди пак скоро на лекар.

Може да ми се смееш, ама след моя мисед, като разбрах, че съм бременна отново, до 12та седмица ходих почти през 10тина дена, за да видя дали всичко е наред и дали бебето расте.

Дано не е мисед. 100% искай още едно мнение, защото ако е това, наистина трябва да го махнат, за да не се натровиш.

Успех!     Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 940
Дали е възможно прокървяването да се дължи на физическо натоварване? В смисъл, че един ден преди да прокървя водих дъщеря ми до тоалетната в един магазин и я вдигнах на ръце за да се изпишка - пък тя си е към 20 кг.....  newsm78

# 4
  • Мнения: 5 391
Мисля, че в тези ранни седмици е напълно възможно натоварването да доведе до кървене, пази се повече Peace
Пожелавам ти успех и разсейване на тревогите! Praynig

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Посъветвай се с друг лекар.Но изчакай 10-на дни ако наистина си в 5г.с и нещо още е рано за пулсации.

# 6
  • Мнения: 10 983
В 6 и 7г.с. няколко пъти ме гледаха на видеозон - с вагиналния усетиха сърдечната дейност, а с коремния не можаха нито да видят, нито да чуят нещо. 5г.с. е много ранна бременност.

Дали е възможно прокървяването да се дължи на физическо натоварване?

Да, възможно е  Sad На мен по тази причина ми забраниха дори да чистя с прахосмукачка. Пази се!!!

# 7
  • Мнения: 327
Аз бях по същия начин и със същата диагноза. Останах в болница за около 10 дни и ми слагаха инжекции. Мисля, че бяха Певарил. А заедно с тях пиех Дуфастон и фолиева киселина. Най-накрая се появи сърдечна дейност. Ако си от София пиши ми на лични, за да те пратя при моята гинеколожка. Благодарение на нея сега се радвам на бебка.

# 8
  • Мнения: 2 818
Потърси друго мнение. И е  важно какъв е видеозона, защото на мен в 9та седмица не можаха да чуят, нито видят нещо Tired (беше много скапан). Затова пък в 13 ми казаха и пола, но беше на светлинни години от първия Crazy

# 9
  • Мнения: 2 019
Здравей.
Съжалявам за притесненията, които имаш. Със сигурност все още е рано да се чуе сърдечната дейност и съответно да се постави тази диагноза. Сърдечния ритъм се долавя много отчетливо през 7 г.с. Моят съвет - отиди на друг лекар. Ако пък е мисед - т.е. задържан аборт, трябва да бъдеш изчистена, а не посредством медикаменти плода да бъде задържан в теб!
Насявам се, че тревогата е фалшива и просто докторката е от онези, при които не бива да стъпваме!
Успех!
Peace

# 10
  • Мнения: 992
ами на мен в 8-ма седмица видяха пулса на беба, но и аз тогава разбрах че съм бременна де
надявам се да е фалшива тревога , отиди при друг лекар да ти какво е точно  Hug

# 11
  • Мнения: 255
В края на 5 г.с. с коремен ехограф на мен ми казаха че има бебе... а в края на 6 г.с. видяха два плодни сака. Едва към 7-8 г.с с вагинален търсиха пулс.. преди това е много рано и коремен едва ли ще успее.
А Докторката може да е написала диагнозата колкото да има нещо написано, особено ако е по ЗК.
Пази леглото и не се натоварвай Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
Моята лекарка пък не гледа за нищо преди "законния" срок. Т.е., този, когато непременно трябва да се види. Според нея за сърдечна дейност на коремен ехограф - това е 9-та седмица, тогава се и видя. А чуването на тонове с обикновена слушалка - в 28-ма. Нейната логика да не търси по-рано е, че ако нищо не види/чуе, може да се притесним, а не е нужно в по-ранни срокове. Ехографът й не е от най-новите, ама тя явно знае какво да гледа. Така че, факторите са доста... За пола от началото ми каза преди 34 г.с. да не питам, от съображения, че може да се сбърка.

# 13
  • София
  • Мнения: 940
В края на 5 г.с. с коремен ехограф на мен ми казаха че има бебе... а в края на 6 г.с. видяха два плодни сака. Едва към 7-8 г.с с вагинален търсиха пулс.. преди това е много рано и коремен едва ли ще успее.
А Докторката може да е написала диагнозата колкото да има нещо написано, особено ако е по ЗК.
Пази леглото и не се натоварвай Simple Smile


Вени и при мен се видяха два плодни сака. При теб и двата ли се развиха в последствие?

# 14
  • Мнения: 388
Бях на твоето място в същата седмица. Пих утрогестан и нош-па до 14 седмица.
В 7 ми чуха тоновете. Но моляте отиди на друг лекар.
Дано всичко е наред, но си пази бебетата и си почивай!

Общи условия

Активация на акаунт