Моля за идеи за декоративни възглавнички

  • 6 226
  • 8
  •   1
Отговори
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Днес си направих кълъфи на холовата гарнитура,за да я спася,доколкото мога,докато поотрасне бебка.Но ми се иска да направя декоративни възглавнички,които /според мен/ внасят много уют в дневната и зареждат положително.Моля за идеи или сайтове,откъдето мога да се вдъхновя .  bouquet
Опитах с Гугъл ,но в българските сайтове има предимно предложения за покупка на вътрешната ватирана част,няма идеика,която да разпали въображението ми .

# 1
# 2
  • Мнения: 6 039





и тук има невероятно разнобразие на подобни възглавници

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 3
  • Мнения: 2 211
Чудесна копка, Малена! Мнооооооооооо ми харесват.

# 4
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Страхотни идейки-благодаря ви,момичета  bouquet
Очаквам и други включвания!

# 5
  • Мнения: 988
Получава се лесно и красиво, ако пристегнеш нормална възглавничка напряко с лента в различен цвят - ефекта е като от фльонга или бонбон. Могат да са тон в тон или контрастни, също контрастни материи- сатенена лента на плюшена възглавничка примерно, както и ленти в два цвята с различни ширини едан върху друга...

Можеш да направиш ресни по ръбовете или напряко на възглавничката...

Можеш да си боядисаш допълнително калъфката с техника батик (с восък или просто с връзване на възли и боядисване)...

Можеш да добавиш аналогични елементи (ресни, пискюли, волани или връзване с аналогични ленти) на завесите в същата стая.

Ако имаш много покривки, плетени на една кука, и особено ако някои са стари (у нас е така, баба ми плела, плела...) и ако ползваш такива покривки за масичките, можеш да ги направиш и на калъфка или поне лицето на калъфката, върху сатенена възглавничка в контрастен цвят (това последното не знам дали го обясних добре, но ще се получи дантела на една кука в кремаво или бяло върху възглавничка в червено, синьо или какъвто ти е калъфа на гарнитурата).

Ако са ти останали изрезки от калъфа на гарнитурата, можеш да направиш волани или апликации от тях.

На прима виста - толкова  се сещам.

# 6
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Мама Меца,благодаря.  bouquetЩом това се сещат на прима виста,представям си какво ще е ,ако започне творенето Hug

# 7
  • Мнения: 17
иска ми се да ти помогна, защото съм фен на декоративните възглавнички.но виждам, че не си от София, а в магазините на Капаска(този на сестрите Малееви) има такива невероятни, ама наистина невероятни възглавници-и всякакъв размер,от такива на които да седнеш, то такава(в която се влюбих) която не мога да прегърна.а и цените са им добти-особено пък при намаленията Whistling

# 8
  • Мнения: 1 172
Vervaco имат сладурски комплекти за бродиране на възглавници, с животни и с цветя са.
http://www.stitcher.ru/vervaco/ver_00.htm   (Подушки)
У нас има няколко с животни и синът ми е влюбен в тях. Шият се много лесно и бързо.

Общи условия

Активация на акаунт