Колко шишенца са необходими за бебето?

  • 6 070
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
Здравейте мами:)
Искам да ви попитам колко шишенца трябва да си има бебето, защото около мен се чуват различни мнения- като се започне от едно голямо и едно малко и се стигне до бройка от 5-6. Вие колко шишенца ползвате? И от една марка ли са или различни? Защото аз съм си харесала различни, но не знам дали е добре за бебето да свиква с много видове. Ако желаете споделете и марките, които ползвате, кажете дали сте доволни?
Благодаря ви предварително:)

# 1
  • Мнения: 46 434
Ако кърмиш- николко.

Ако даваш адаптирано мляко- поне 2.
Аз взех 8, колкото беше броят на храненията, така миех само веднъж на ден, а не след всяко ядене.

# 2
  • Мнения: 1 353
На първо време като се роди бебето,ако кърмиш няма да ти трябва шише за друго освен за вода(ако решиш да даваш).Така ,че за начало едно е достатъчно според мен  Peace

# 3
  • Мнения: 8 242
Николко не ползвам все още, макар че имам 2 големи и 2 малки.. ама само си стоят новички Crazy
Кърмя, а водичка чат-пат давам от чашка.
И аз мисля, че 1 е достатъчно  Peace

# 4
  • Мнения: 1 866
Ако кърмиш- николко.

Ако даваш адаптирано мляко- поне 2.
Аз взех 8, колкото беше броят на храненията, така миех само веднъж на ден, а не след всяко ядене.

Точно така. И аз така правя. Само че с 6 шишета се оправям и ги стерилизирам наведнъж. Освен това предпочитам да са от 1 марка, за да не се налага бебето при всяко хранене да се адаптира към различен тип биберон. Например сега като кърмя и после давам добавка от биберон, бебето понякога не успява да "схване" как да лапне биберона след гърдата и се дразни.

# 5
  • Мнения: 103
Аз си купих 5 шишета на авент още преди да се роди малката,но когато малката се роди се оказа 4е не ги иска тия шишета,просто не ядеше от тях и педиатърката ми препоръча шишета и медицински биберони на Нук,тъй като те били с формата на зърно.И найстина моята дъщеря су4е само от тях.На нас ни стигат 2 малки шишета макар 4е купих и още 2 големи но тях не сме ползвали.Едното е за водата а другото е за млякото.Но ти препоръчвам да из4акаш да се роди бебо и още в болницата ще се разбере от какво шише точно ще суче.

# 6
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Докато беше само на кърма имах само едно шише на Нук от което предлагах водичка.Сега имам две и са ми напълно достатъчни!

# 7
  • Мнения: 262
аз купих на  авент,но се оказа 4е малката я заболяха мускул4етата от смукане на твърдия биберон, а от там и уши4ките.   минах на  'камера' и нямам проблеми.  по-евтини са и вършат същата работа.авента ми седят за украса!  ама нали знаеш-мислим,4е като е вносно е най-доброто!  сама реши!  

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ако кърмиш, не ти трябват никакви.
Евентуално ако излизаш и някой храни бебето с изцедена кърма - тогава.
За адаптирано мляко най-удобно е да имаш 7-8, но ти препоръчвам да си ги миеш след всяко хранене,  а само за стерилизацията да ги събираш наведнъж.

# 9
  • Мнения: 948
Докато кърмих използвах само едно шише - за вода. Впоследствие взех още едно - за мляко. Wink

# 10
  • Мнения: 468
Ами предварително поне едно вземи, на Нук са много добри /широк отвор/. Аз ползвах 8 - за всяко хранене + вода. И ги сменям като се поочукат. Като мъничко бебе харесваше най - много на др. Браун шишетата, като по - голяма нямаше притенции.

# 11
  • Мнения: 107
Ние ползваме на Камера. Отначало взехме малко и голямо(едното за вода другото за АМ), след това още едно и от скоро още едно, когато излизаме навън.
 Равносметката е следната 2 за мляко(понеже сме на кисело мляко) 1за сок и 1 за вода и се мият след ползване

# 12
  • Мнения: 5 103
Аз взех 6 големи и 3 малки Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 509
Аз имах 6 шишета на Авент.

# 14
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Все още не ползваме шишета, но има едно с което периодично предлагам вода но си оставам само с предлагането.Не бързай да влагаш пари в шишета, ако кърмиш няма дати трябват, а ако ти потрябват винаги можеш да си купиш набързо.

Общи условия

Активация на акаунт