Помогнете бебо е с разстройство!

  • 2 403
  • 21
  •   1
Отговори
Мамчета, бебо е с разстройство. Аз лепнах някакъв вирус с температура и разстройство преди 2 дни. Стоя и спя в друга стая за да не съм при бебо и уви той май се зарази. Сега не му давам моята кърма защото съм болна, кажете кое адаптирано мляко е хубаво против разстройства?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Кърма Peace
В кърмата си ти имаш антитела, особено щом самата ти си болна.
Хубаво е да го кърмиш начесто, за да го оводняваш добре. Също можеш да пробваш с Ентерол (дрожди) против разстройството, но за това се консултирай с педиатъра си.
От лечебно мляко вероятно няма нужда (кърмата ти ще му помогне повече), но виж, лечебна каша сигурно ще е от полза (оризова - има на Хумана, Милупа, Слънчо).

# 2
  • Мнения: 4 242
Бу ти е обяснила колко нужно е точно сега да кърмиш детето.
Аз съм давала Смекта по препоръка на педиатъра. Едно пакетче на ден, половината сутрин, половин вечер разтворено с вода. И преминаване само на кърма.

# 3
  • Мнения: 532
В добавка на горните съвети бих ти препоръчала ти да хапваш повече ориз /чудесна въглехидратно-абсорбираща храна, която поглъща болшинството патогени в червата - при ентеровирус/ и още запичащи храни, които по принцип се хапват при разстройство. Възможно е да нямаш апетит, но хапвай по малко. Още можеш да си правиш шипков чай плод и да пиеш по цял ден - богат на вит.С, а и е добре при ентеровируси, предвид Т и растройството.

За бебоче - както са ти казали кърма на често и безмлечни каши по малко - в период на разстройство аз лично ползвам Хип ориз за бебе безмлечна и Фризокрем ориз и царевица безмлечна. Винаги са давали запичащ резултат. Безмлечни, защото кравето мляко не е за предпочитане при разстройство.

Според мен би било чудесно да направиш консулт при педиатъра на детето.

Скорошно оздравяване!

# 4
  • Мнения: 11 816
Подкрепям всичко казано по-горе!   Peace
Ние миналия месец бяхме така, но в по-лека форма - аз се разболях  с температура и разстройство, но веднага оставих дъщеря ми само на кърма, тъй като знаех, че сега с еобразуват още повече антитела, а аз първия ден останаха само на чай (шипка!) и вода, пих парацетамол за температурата. Следващия ден продължавах да пия чай и хапвах ориз. На третия дадох и на малката ориз и се оправихме, а те се размина само с 2-3 памперса разстройство.
Смятах, че кърмата няма да ми стига и се притеснявах, но всичко си беше о.к. - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130668.0

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Опитай с чай от плода на шипки,има по аптеките и едни прахчета-Хидрасек,за кърмачета са по 10мг-педито ги предписа на малката.Бързо оздравяване от нас.

# 6
Благодаря ви момичета, дано бързо да се оправим! Колко сте много които сте пробвали лечебното свойство на кърмата. На мен джи пито ми забрани да го кърмя за да не го заразя. Но може и да се престраша да му дам кърма. Само, че кърмата ми драстично намаля, заради дехидратацията, освен това пак заради същото ми се запушиха каналчета и ако ви кажа какъв зор докато се изцедя  newsm45

# 7
  • Мнения: 2 149
Надявам се, че си потърсила съвет след консултация с педиатъра си!
Ако е така, то значи, че той навярно би трябвало да ти каже да пиеш ентерол самата ти, сашета. Разстройство при теб е едно, за бебето е друго. Ако се налага поради вируса да спиш в друга стая, то кърми бебето с маска. Ако имаш Т над 37.7 би трябвало да се консултираш отново с педиатъра дали да кърмиш.
Да, кърмата е хубаво нещо, но зависи за какво се отнася, ако е някакво заболяване, което се предава не знам дали САМО имунитет предаваш или и бактерии.. newsm78
Важното е да не се обезводни бебока, пък и Т да няма самият той. Thinking

Крайности никому не са били от полза! Кърмене на всяка цена няма...както, когато ядем неподходящи храни е лошо за бебето, както не се пуши, така и при болест трябва човек да се съобразява!
Знаеш ли какво може да му предадеш с кърмата?
Просто се цеди и се наливай с течности, ако се налага попитай за Уртика /хомеопатично за повишаване на лактацията/, пий чай за кърма на Хип...какво още може да се направи!? ooooh!

Следи бебчо дали е добре - Т, общо състояние...
Купете АМ, те май почти всички запичат, но и АМ би трябвало доки да го предпише какво да бъде. Аз съм давала Аптамил. На бебето чай от шипки май може да се даде, но ако питаш други ще ти кажат, че в чайовете се отделя танин също така, което не е добре.

По-важно е ТИ бързо да се оправиш! Тогава ще се върнете на кърмене Peace
Хайде, да се оправяш и да пишеш, че всичко се е нормализирало! Hug

# 8
  • Мнения: 4 915
Вирусните инфекции имат инкубационен период няколко дни до няколко седмици. Преди да разбереш, че си болна, ти си кърмила бебето така или иначе.

Сега да прекъсваш кърменето и да се делите в различни стаи няма смисъл. Напротив - твоите антитела ти му предаваш с кърменето, нещо, което никое адаптирано мляко не може да направи.

Ако само бебето е болно, то предава чрез слюнката и чрез сукане бактерии към гърдите ти, където твоето тяло пак реагира с антитела. И кърменето пак помага на детето ти за болестта.


При разстройство Мариела е била само на кърма. Всъщност е била с разстройство само 1 ден, кърмих я много често и на следващия нещата се регулираха.

# 9
Вирусните инфекции имат инкубационен период няколко дни до няколко седмици. Преди да разбереш, че си болна, ти си кърмила бебето така или иначе.

Сега да прекъсваш кърменето и да се делите в различни стаи няма смисъл. Напротив - твоите антитела ти му предаваш с кърменето, нещо, което никое адаптирано мляко не може да направи.

Ако само бебето е болно, то предава чрез слюнката и чрез сукане бактерии към гърдите ти, където твоето тяло пак реагира с антитела. И кърменето пак помага на детето ти за болестта.


При разстройство Мариела е била само на кърма. Всъщност е била с разстройство само 1 ден, кърмих я много често и на следващия нещата се регулираха.

  Права си, че преди това е лепнал вируса от мен чрез кърмата. Но не мога да го държа само на кърма защото преди това я намалих до 2 кърмения на ден- сутрин и вечер и тя намаля стигайки ми за 2 хранения. През другото време той се храни от детската кухня. Сега обаче с това разстройство не може да е на детска кухня, а и кърмата не стига. Ще трябва да включа май адаптирано мляко. Освен това аз вчера бях с температура към 38,3-39 градуса. За разстройството педито ми каза понеже вече 3-ти ден ме мъчи да пия освен ентерол прахчета и имодиум. А той е противопоказен при кърмене, така че оказа се, че нямам избор.
Ако имаш Т над 37.7 би трябвало да се консултираш отново с педиатъра дали да кърмиш.
Да, кърмата е хубаво нещо, но зависи за какво се отнася, ако е някакво заболяване, което се предава не знам дали САМО имунитет предаваш или и бактерии.. newsm78
Мисля, че и ти имаш право може би заради тези бактерии или вируси Бог знае какви са ми забрани педито да кърмя?

# 10
Давам му половин прахче ентерол, чайче от шипка, сега съм му сварила 4 дренки в 100 млл. вода рецептата за това сокче ми каза педито и смятам и него да приложа. Ще му дам и оризова вода както и оризова каша както една мама ме бе посъветвала. Няма да му давам масло в попарата, вобще малко ще бъде на диета  newsm45

# 11
  • Мнения: 4 915
Принципно когато детето е болно, храната се намалява и е по възможност най-лека и щадяща. Нищо няма да навреди на детето да е само на кърма. Когато Мариела ми е болна, 3-4 дни караме само на кърма.

За намалянето на храната и самата педиатърка ми го каза, и аз съм го чела, и самият човек, когато е болен - дете или възрастен, губи апетит и не му се яде. Така е и при животните. Съпротивителните сили на организма се съсредоточават за борене с болестта, не за храносмилане. Това не означава, разбира се, че трябва да се гладува. А че храната трябва да е лека, питателна и щадяща - каквато е кърмата за бебетата, каквито са супите и бульоните за възрастните.

Неразумно ми се вижда тепърва да даваш адаптирано мляко на кърмаче, когато е болно. Това е нова храна, много по-трудно се усвоява от кърмата. Когато детето е болно, не се въвеждат нови неща.

Не насилвай детето да яде, ако няма апетит. Но му давай чайчета, вода. Слагай го на гърдата, ако желае.
Предлагай и оризова вода. Забрави за детската кухня засега - слагат и масло, и мляко, някои храни разхлабват допълнително.

Ако ентеролът не ти помага, опитай с бабините рецепти. При мен и при съпругът ми безотказно действа това: гълташ три цели зрънца черен пипер и готово.
Пий и ти чай от шипки, дренки, яж сухари, ориз, картофи. И двете трябва да минете на диета. Пий течности повечко.

А за забраната на педито да кърмиш не виждам основателна причина.

Да сте няколко дни на диета не е страшно, а нормално при болест. Когато детето се почувства добре, ще му се върне апетита.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 571
Когато моят син имаше такъв период, бяхме на Милупа HN. И чай от кора на нар. Но на повече месеци. Кърмех го, а вместо попари и супи, ядеше лечебна храна.

# 13
  • Мнения: 1 032
... Купете АМ, те май почти всички запичат, но и АМ би трябвало доки да го предпише какво да бъде...

Категорично не. Моята дъщеря е на АМ от самото си раждане, не съм кърмила никога, но когато беше с разстройство, първото, което ни забраниха беше именно стандартното АМ, което пиеше. Щом вече е захранена- давай безмлечни каши, можеш и ти да й свариш ориз и да го направиш на каша, а останалата оризова вода да пие. Ако сте почнали сокчетата има едни на ХИП, мисля че бяха HIPP ORS 200, не съм 100% сигурна за точното име- има ги в аптеката. Това е сок от моркови с оризова вода и е специално за деца с разтройство. Пресичат "рядкото щастие" и помагат срещу обезводняване   bouquet

# 14
  • Мнения: 4 242
Принципно когато детето е болно, храната се намалява и е по възможност най-лека и щадяща. Нищо няма да навреди на детето да е само на кърма. Когато Мариела ми е болна, 3-4 дни караме само на кърма.

За намалянето на храната и самата педиатърка ми го каза, и аз съм го чела, и самият човек, когато е болен - дете или възрастен, губи апетит и не му се яде. Така е и при животните. Съпротивителните сили на организма се съсредоточават за борене с болестта, не за храносмилане. Това не означава, разбира се, че трябва да се гладува. А че храната трябва да е лека, питателна и щадяща - каквато е кърмата за бебетата, каквито са супите и бульоните за възрастните.

Неразумно ми се вижда тепърва да даваш адаптирано мляко на кърмаче, когато е болно. Това е нова храна, много по-трудно се усвоява от кърмата. Когато детето е болно, не се въвеждат нови неща.

Не насилвай детето да яде, ако няма апетит. Но му давай чайчета, вода. Слагай го на гърдата, ако желае.
Предлагай и оризова вода. Забрави за детската кухня засега - слагат и масло, и мляко, някои храни разхлабват допълнително.

Ако ентеролът не ти помага, опитай с бабините рецепти. При мен и при съпругът ми безотказно действа това: гълташ три цели зрънца черен пипер и готово.
Пий и ти чай от шипки, дренки, яж сухари, ориз, картофи. И двете трябва да минете на диета. Пий течности повечко.

А за забраната на педито да кърмиш не виждам основателна причина.

Да сте няколко дни на диета не е страшно, а нормално при болест. Когато детето се почувства добре, ще му се върне апетита.


Съгласна съм с всичко на 100%!
Още бабини рецепти за теб, действат почти винаги:
- 1-2 зърна суров зрял фасул може да глътнеш
- 1 чаена лъжичка нишесте разтворено в малко вода също помага
- медицинския въглен действа чудесно и пречиства бактериите в стомаха, има го във всяка аптека
- чаена лъжичка лимонтозу също съм чувала че помага

СЪВЕТ: Не спирай точно сега кърменето, защото така оставяш организма на детето само да се бори срещу бактериите! Чрез кърмта му помагаш с твоя имунитет, така проблема отшумява значително по бързо и си спестявате тревоги и мъки!

Общи условия

Активация на акаунт