за къпането?

  • 979
  • 24
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 1 745
Здравейте,мамита Hug!
Седя гледам малката и се чудя newsm78,трябва ли да я събудя за да я изкъпя,или не би трябвало?Проблема е в това,че като я нахраня в 7,тя не заспива веднага,ами започва да задремва някъде към 8.30,а това е само час и 30 до следващото хранене,което и е последно за деня,но някой път не се буди в 10,а в 1 ooooh!..което означава,че ще ми е малко невъзможно да я изкъпя тогава..ох,не знам дали правилно ви обясних Tired.
Знам,че е за препоръчване детенцето да се изкъпе преди последното хранене за деня и после в леглото.Не знам какво да правя?Много ми се иска да се придържаме към някакъв "режим",НО как да я събудя като сърце не ми дава Sad.Снощи решена всичко да е по план я събудих и изкъпах,а тя милата през цялото време дремеше ,а от време на време ме поглеждаше толкова уплашено ...,а и майка ми за капак ми нареждаше как не ме е грях да събудя спящо детенце и разни от този сорт.
Та въпроса ми е вие будите ли бебчетата си за баня,или не? Как мога да създам някакъв ред,или е рано за разни схеми с часове?Приемам съвети smile3547!

# 1
  • Мнения: 308
мое мнение е да не я будиш . един ден без вана не е фатален на другият ден на обед ще я изкъпеш и готово. а за режимът той сам ще се изгради с времето.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз не бих събудила бебе за баня Naughty Дори и за ядене, освен ако не е минало много време, наистина, но за баня в никакъв случай. Нищо няма да му стане, ако преспи неизкъпано Peace

# 3
  • Мнения: 858
Не бих го събудила в никаъв случай особено за баня  Naughty И защо непременно къпането да трябва да е преди последното ядене.Моят бебок от банята се разсънва и става хиперактивен,така че го къпя във време в което е след ядене и така,че да е нормално време в което може поне 3часа да си позволи и той и аз да сме будни ,Даже напоследък го къпя и сутрин!Всяко бебе е личност с индивидуалност и характер в последствие те сами изграждат режим свой си.Помисли си малко,дори ние не ядем ,спим и къпем всеки ден в едни и същи стриктни часове и по равни количества храна.Нали сме хора.Нагодете се един към друг така,че да ви е приятно и удобно на двамата. Hug

# 4
  • Мнения: 509
Събуждала съм я и за къпане и за хранене.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ръководи се от детето и то ще ти покаже кой е най-удачният за него режим!Аз не съм будила дъщеря ми, за да я изкъпя.

# 6
  • Пазарджик
  • Мнения: 76
Аз не бих събудила бебе за баня Naughty Дори и за ядене, освен ако не е минало много време, наистина, но за баня в никакъв случай. Нищо няма да му стане, ако преспи неизкъпано Peace
Peace

# 7
  • София, център
  • Мнения: 686
Няма да я събудя ...
Ние като бяхме колкото вас на възраст се къпехме вечер.... и сега като върна лентата се сещам, че даже имаше период в който седеше после будна до 00 часа. Явно се е превъзбуждала, както писа dennis !
Вече се къпем когато ми падне и даже пропускам по някога 1 вечер и на сутринта я къпя! Даже ми е по - удобно сутрин ... но си оставам  с усещането, че наистина с къпането сякаш се отмива напрежението от деня... както е при големите хора! Така, че е супер индивидуално и недей да се вталяваш с разни режими ( особено за къпането )!

# 8
  • Мнения: 3 611
Никога не съм будила Янис zа каквото и да било - нито zа ядене, нито zа къпане.  Naughty
Хранех го след като се е наспал, къпех го преди последното ядене, дори някой път следобед...
Но не съм го будила  Naughty
Детето си zнае какъв режим му трябва, няма нужда да се съобраzяваш с общоприетите такива.

# 9
  • Мнения: 46 477
Нямам представа за какъв режим говориш на 1 месечно бебе Grinning къпех през 1-2 дена, във време, удобно за нея.

# 10
  • Мнения: 619
не бих я събудила Naughty

# 11
# 12
  • Мнения: 2 000
Не съм ги будила и двамата нито за ядене, нито за къпане. Като се събудят късно просто пропускаме къпането и това е.

# 13
  • Мнения: 2 952
Ох , ох , много е мъничка още  Simple SmileНяма ритъм създаден ...недей я буди да се ошашави горкото.....малко като порастне ще си създаде режим на храненето по-стабилен , и на спането и няма да пропускате къпане .....нашия даже  неможе да заспи спокойно вече ако не  е къпан....много обича и си чака банята... Simple Smile

# 14
  • Мнения: 695
Никога не съм я събуждала за къпане,за да я нахраня се е случвало през първия месец ,защото бях решила да й направя режим,но после спрях да я тормозя и тя сама си изгради режим за хранене.А и аз мисля ,че не е задължително точно вечер да изкъпеш бебчето,случвало се е Алекс да я къпя и на обед,и след обяд.Както ви е удобно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт