Четка за зъбките

  • 1 870
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
Може би имаше такава тема, но аз не я открих.
Бихте ли ми препоръчали четка за зъбки за детенце, че на пазара има толкова много, а аз не знам каква да избера?
Благодаря! tooth

# 1
  • Мнения: 4 358
Четката на Оги е на Астера, много е мека и е удобна за хващане.

# 2
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Ами често я сменяме ( на 2 , 3 месеца и задължително след преболедуване), в момента е Сигнал.
Купувам ги от Била или аптеките като задължително следя да са за подходящата възраст.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
И нашата четка е на Астера- ми доволни сме...

# 4
Доколкото виждам вси4ки сте по-големи от нас.Та,освен за 4етката имам и един друг въпрос-кога по4нахте да я използвате.Алекс е на година и 1мес. и има 8 зъба и сериозно се замислям дали да не му купя и да по4ваме да се запознаваме с нея? People Angel

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
Цитат на: mama Ina
Доколкото виждам вси4ки сте по-големи от нас.Та,освен за 4етката имам и един друг въпрос-кога по4нахте да я използвате.Алекс е на година и 1мес. и има 8 зъба и сериозно се замислям дали да не му купя и да по4ваме да се запознаваме с нея? People Angel


Аз също ви задавам този въпрос като искам да добавя още един.Каква паста за зъби използвате за мъничетата и как реагират като цяло на този процес дечицата ви?

# 6
  • Мнения: 411
Здравейте! Ние ползваме четка за зъби на Чико и за сега сме доволни от нея. Макар ,че това което прави синът ми Алекс с нея  според мен не може да се каже че е миене на зъби , но все пак правим опити. Започнахме с четката на около  година и 1-2м., но пък и това  кога да започнеш с четката зависи от това колко зъба ма детето, защото има деца които на тази възраст нямат нито един зъб. Успех с "миенето на зъби" /или по точно с изяждането на пастата/. Laughing

# 7
  • Мнения: 411
А-а-а-а забравих да ви кажа коя паста ни е най-вкусна ! За сега ползваме "Vademecum "-Junior, а след като я изпапкаме Rolling Eyes  ще използваме Аквафреш понеже такава имаме в наличност в момента. Stuck Out Tongue

# 8
Цитат на: Desani
А-а-а-а забравих да ви кажа коя паста ни е най-вкусна ! За сега ползваме "Vademecum "-Junior, а след като я изпапкаме Rolling Eyes  ще използваме Аквафреш понеже такава имаме в наличност в момента. Stuck Out Tongue


Благодаря за отговорите,зна4и в най-скоро време ще купя паста и четка и ще добавя ново "ядене в менюто" на Алекс....
Пък дано бързо схване каква е идеята #Milti

# 9
  • Мнения: 3 042
Съни вече има 10 зъба в устата(последният е само напъпил), тия дни определено ще му купя вече четка и паста. Чела съм, че ако зъбите са по-малко могат да се почистват и с марля, потопена в лайкова отвара.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Цитат на: Павлина
Съни вече има 10 зъба в устата(последният е само напъпил), тия дни определено ще му купя вече четка и паста. Чела съм, че ако зъбите са по-малко могат да се почистват и с марля, потопена в лайкова отвара.


То е хубаво като идея, ама много ме съмнява, че ще стане  на практика: аз илачите едвам успявам да й ги набутам в устата, да не говорим за миене на зъби...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Цитат на: svetlana79
Аз също ви задавам този въпрос като искам да добавя още един.Каква паста за зъби използвате за мъничетата и как реагират като цяло на този процес дечицата ви?


Да, и на мен ми е интересно!

# 12
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Kissa
Цитат на: svetlana79
Аз също ви задавам този въпрос като искам да добавя още един.Каква паста за зъби използвате за мъничетата и как реагират като цяло на този процес дечицата ви?


Да, и на мен ми е интересно!


Дядо Коледа донесе и на Дани четка за зъби и от снощи ги мием. При нас е ритуал Мама и Батко се мият, а сега и Дани с тях  #Milti  Татко му ги мие. Още не сме слагали паста за зъби, защото ако не му хареса може да откаже и четката, та за известно време само с нея, после и паста. Реагира с голям ентусиазъм на занятието и е голямо забавление. Дани е на 1 година и има 6 цели зъба и 2 тръгнали  Wink .

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Цитат на: Ellypr
Цитат на: Kissa
Цитат на: svetlana79
Аз също ви задавам този въпрос като искам да добавя още един.Каква паста за зъби използвате за мъничетата и как реагират като цяло на този процес дечицата ви?


Да, и на мен ми е интересно!


Дядо Коледа донесе и на Дани четка за зъби и от снощи ги мием. При нас е ритуал Мама и Батко се мият, а сега и Дани с тях  #Milti  Татко му ги мие. Още не сме слагали паста за зъби, защото ако не му хареса може да откаже и четката, та за известно време само с нея, после и паста. Реагира с голям ентусиазъм на занятието и е голямо забавление. Дани е на 1 година и има 6 цели зъба и 2 тръгнали  Wink .


Е, вие имате си Батко, а така определено е по-лесно, малкото повтаря каквото прави баткото.

# 14
  • Мнения: 1 187
Вики от днес е с 16 зъба (12 напълно поникнали и 4 прясно наболи) и ни е време да се заемаме с хигиената.  Laughing  Паста купих на астера - червеното гелче с ягодки (някой ползвал ли го е?) но за четка още се колебая каква точно да е и се услушвам тук  Rolling Eyes По колко паста се слага? Кога се мият зъбките в началото - сутрин и вечер или само вечер? Как научихте да плюят пастата? А как изплаквате устата?.... хмммм сложна ще е тази задача, но се надявам да не е невъзможна.

Общи условия

Активация на акаунт