Да попитам за готовите каши на HiPP

  • 3 213
  • 30
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 109
Здравейте мами,
Въпроса ми е дали готовите каши на ХИПП (тези в бурканчетата по 190 гр.) могат да заместят следобедното мляко.Питам не за кашите "Лека нощ" ( в тях има пълномаслено мляко ), а за другите с плодовете.Мога ли да ги давам след обяд и да не дохранвам с мляко ( когато го изместя напълно ) или се дават като десерт?
Кашите "Лека нощ" като последно хранене ли се дават вместо млякото, защото съдържат пълномаслено мляко или...
И последно: влиянието върху стомахчето - да не запичат?
Моля, споделете опит, защото каквото и да попитам педиатъра отговора е "давай".
Предварително благодаря!

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 09:35 от jeni G

# 1
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Могат да заместят следобедно хранене,ако е млечна каша(например банан с череши).После няма нужда да дохранваш и с мляко.
За 'Лека нощ"-аз не давам такива-правя АМ с добавка на Селия,за да е по-хранително.
За запичане-незнам,нас не са ни запекли.Но по принцип малката не ги хареса много-на вас обаче може да ви станат любими.

# 2
  • Мнения: 695
И аз замествах след обедното хранене с млечна каша на Хип Peace

# 3
  • Мнения: 7 803
за дуетите ли говориш?

# 4
  • Мнения: 992
следобедното хранене го замествам и аз с такива каши някой път и с лека нощ каша, а последното ни ядене е само АМ без никакви добавки , чисто

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 926
следобедното хранене го замествам и аз с такива каши някой път и с лека нощ каша, а последното ни ядене е само АМ без никакви добавки , чисто
Peace И аз така.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Кашите "лека нощ" съм давала за следобедна закуска, а вечер си пиеше млякото Peace
Не знам за кои каши на Хип питаш, но ако са обикновенните плодови каши , които са млечни и безмлечни също съм давала за следобедна закуска, като съм замествала с тях АМ и не съм дохранвала след това

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 15:12 от doniboni

# 7
  • Мнения: 7 803
Здравейте мами,
Въпроса ми е дали готовите каши на ХИПП (тези в бурканчетата по 190 гр.) могат да заместят следобедното мляко.Питам не за кашите "Лека нощ" ( в тях има пълномаслено мляко ), а за другите с плодовете.Мога ли да ги давам след обяд и да не дохранвам с мляко ( когато го изместя напълно ) или се дават като десерт?
Кашите "Лека нощ" като последно хранене ли се дават вместо млякото, защото съдържат пълномаслено мляко или...
И последно: влиянието върху стомахчето - да не запичат?
Моля, споделете опит, защото каквото и да попитам педиатъра отговора е "давай".
Предварително благодаря!
за други каши пита и аз не се сещам кои са, освен дуетите  Whistling

# 8
  • Мнения: 3 042
Давала съм от готовите каши на Хип в бурканчета - безмлечните. Малкият много ги харесваше. Лошото е, че са безмлечни и е добре да им се добавя АМ.
Именно по-тази причина предпочитах кашите "Лека нощ". Те са единствените известни ми млечни каши в бурканчета. И двата вида давах или след обяд или сутрин за закуска.

Готови безмлечни каши има и на Хаме, но тези на Хип са по вкусни. Има такива и на Нестле, но от тях само 1 вид съм давала и то само няколко пъти.

До едногодишна възраст малкиат само готови каши в бурканчета ядеше, другите не ги искаше. Прояде ги чак на годинка, когато вече уж трябваше да спре да яде каша.

Цената и на безмлечните каши на Хип и на "Лека нощ" е една и съща, така, че по добре давай "Лека нощ".

А за влиянието в/у стомаха - моят син си беше все запечен и от нищо не се влияеше. И едно цяло пюре от круши да изядеше пак не се разхлабваше. #Crazy

Етао така изглежда една от готовите каши на Хип.



П.П. Да се порвавя, че тогава имаше само млечни каши в бурканчета на Хип. Сега има вече /от това лято/ и млечни каши в бурканчета  на Ганчев. Пак се водят "Лека нощ".
Те също са хубави.

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 16:01 от rubi

# 9
  • Враца
  • Мнения: 109
Етао така изглежда една от готовите каши на Хип.



Точно за тези готови каши питам дали заместват следобедното млечно хранене,независимо от липсата на мляко в тях.
Благодаря на Руби и на всички за отговорите!Ако сте давали споделете опит!!!

# 10
  • Мнения: 7 803
е как безмлечна каша ще замести млечно хранене  Shocked
аз давам, но не замествам хранене с тях  Rolling Eyes

# 11
  • Враца
  • Мнения: 109
е как безмлечна каша ще замести млечно хранене  Shocked
аз давам, но не замествам хранене с тях  Rolling Eyes
Добре,jump,съгласна съм, ама кога в такъв случай да ги давам.Като десерт  след млякото ли или да ги смесвам с АМ ( що ли ми трябваше да ги купувам!!!Ама нали за разнообразие.Та сега да има какво да питам!!)?Как ги даваш, jump ?

# 12
  • Мнения: 7 803
на самото бурканче си пише, че е за десерт или между храненията. и аз така ги давам  Hug
и а АМ може, но да не ти откаже после АМ  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 3 331
Явно става въпрос за пълнозърнестите плодови каши на Хип.

Купих веднъж от тях - мисля, че беше с круши, с идеята да я дам на Вики, когато сме навън и нямам възможност да се приберем за следобедното хранене. Когато видях обаче, че плодовото съдържание е около 70 % ми стана ясно, че няма как да заменя ядене с нея. Дадох му я между храненията. Предполагам, че и другите каши в по-голямата си част съдържат именно плодово пюре, така че бебчо ще си остане гладен, ако му дадеш само каша от този вид.

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
е как безмлечна каша ще замести млечно хранене  Shocked
аз давам, но не замествам хранене с тях  Rolling Eyes

Е, как, нали въпроса е да се въвежда храна различна от млякото-и това се нарича-заместване на млечно хранене.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт