Пералнята ми не пълни достатъчно на основното пране. Каква е причината?

  • 12 160
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
Купихме си нова пералня BEKO, но ми прави впечатление, че на основното пране не пълни достатъчно вода. Когато плакне си налива достатъчно, но само при плакнене.
Аз имам чуството, че така не може да се изпира дрехите и доливам вода с шише.
Кажете вие имате ли подобен проблем или има някакво логично обяснение.
P.S.  Пералнята на наши познати и тя пълни малко и те доливат вода, т.е. не е проблема в моята пералня.

Благодаря ви!!![/i][/b]

# 1
  • Мнения: 990
темата ти е за дом и семейство  Peace

# 2
  • Мнения: 25 449
Съвременните перални имат функцията "икономично пране", т.е. перат с по-малко вода от старите. Това ли имаш предвид? Пробвай да изпереш така и сравни. А ако все пак продължиш да се тревожиш, би трябвало да има функция за допълнително допълване с вода, няма нужда да действаш с шишето.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абе бих те попитала - ти как определяш, дали нивото е ОК или не е?

# 4
  • Мнения: 3 611
И моята е същата. Вzема толкова малко вода, че дори не може да иzплакне добре дрехите, (особено черното пране) стоят с праха и почти маzнички от омекотителя. Та... и аz доливам вода, само че не с шише  Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ти как разбра че няма достатъчно вода.Моята докато пере вода не се вижда,виждат се само влажни дрехи.При положение че ги изплаква добре къде е проблема.

# 6
  • Мнения: 22 867
И моята е същата. Вzема толкова малко вода, че дори не може да иzплакне добре дрехите, (особено черното пране) стоят с праха и почти маzнички от омекотителя. Та... и аz доливам вода, само че не с шише  Laughing

И моята ме е доморила с икономиите си, Индезит е, точно така по черните дрехи стои неизпран прах и са побелели след изсъхване. А старата ми Вятка,/много си я харесвах!/ се пълнеше с вода до средата на люка и си переше чудесно. Само че не е вечна........Та се чудя, ако се регулира да пуска повече вода, дали нещо ще и стане? newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
пЕРАЛНЯТА МИ Е ДРУГА МАРКА,НО МЕ ОЗАДАчАВА ТОВА как доливаШ с бутилка?мОЯТА ПЕРАЛНЯ,КОГАТО Я ЗАТВОРЯ И ВКЛ.иЗОБщО НЕ МОГА ДА Я ОТВОРЯ.

# 8
  • Мнения: 22 867
пЕРАЛНЯТА МИ Е ДРУГА МАРКА,НО МЕ ОЗАДАчАВА ТОВА как доливаШ с бутилка?мОЯТА ПЕРАЛНЯ,КОГАТО Я ЗАТВОРЯ И ВКЛ.иЗОБщО НЕ МОГА ДА Я ОТВОРЯ.

Не се отваря люка, а чекмедженцето, където се слагат праха и омекотителя, се отваря. Там може да се сипе и вода с шише.

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Да, едновремешните перални ( перла 05 беше моята_ перяха с половин люк вода. Многооо разхищения. Сегашните , бкл. и моята (Аристон) перат с малко вода. Не виждам обаче защо доливаш? #Crazy Какво те притеснява това, ползвай хубав прах,той си е изчислен точно за автоматична пералня. Дрехите ми се изпират добре и нямам забележки към водата. Изобщо пробвала ли си да переш без да доливаш вода, че да направиш ралика дали са изпрани дрехите или не. При моите не остават бели петна след съхнене, но аз не я препълвам. Веднъж ми се случи, когато на всяка цена исках на едно пране да изпера събралите се цветни дрехи- повече не правя такива грешки.

# 10
  • Мнения: 1 202
Както са ти написали и другите мами причината е ,че новите перални перат с по-малко вода отколкото старите ! Не се притеснявай и няма нужда да доливаш вода ! А за да не остават бели петна по дрехите не слагай много прах а може да използваш Perwoll / той е течен /. Peace

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Уф, бе хора. Как с шише ще доливате?!
На майка ми пералнята не пълни добре (Индезит или Аристон, стар модел е).
Затова преди да пусне програмата за пране, прави следното:
Слага прах и пуска програма за плакнене (демек - пълнене с вода). Преди да започне да празни водата, я спира и пуска на програма за пране, пералнята долива още вода. И пере. Просто и лесно.

# 12
  • Мнения: 1 311
Моята е с горно отваряне и изобщо не мога да разбера колко вода пълни. Като ви чета, май по-добре. Но не съм забелязала да не пере добре.

За да не остава прах по дрехите, моята има копче за плакнене с повече вода и съм го включила.

# 13
  • Мнения: 308
повечето перални са направени да  икономисват вода затова не пълни барабана догоре, но се предполага че и така прането се изпира добре. също така има перални машини който сами регулират нивото на водата според обема пране, така че не се притеснявай ако пералнята ти изпира добре, ако не обърни се към сервиз.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ще обясня веднъж и слагам точка на дебата.

Ниското ниво на водата (работното, перящото) е едва да "ближе" долния ръб на люка. Не повече, не по-малко. Пробва се празна и се следи до къде ще напълни, преди да премине към следваща стъпка.

Високото ниво (плакнещото) е 2 пръста над долната част на люка. Демек - затваряте люка и си слагате 2-та пръста (хоризонтално) най-долу в свивката на люка. Пак се проверява празна, на съответната програма.

Това е. Никакви други нива не са верни и точни. 
Ако все таки, нивата не са ви както ги описах, сте за смяна на една част, наречена маностат или евентуално някой да регулира вашия наличен. Любителските изпълнения си личат и работа невършат Wink

П.п: на пералните с горно - пА така, но айде да не ви светкам за 'сичко  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт