Гипс с прахосмукачката?

  • 977
  • 10
  •   1
Отговори
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Значи - стигнахме най-сетне до заветния момент да теглим последна метла на замазката и да почваме да редим ламинирания паркет. Аз метох, метох по стария изпитан начин с метла, т.е. никакви големи боклуци няма, но естествено, положението е все едно, че тупам чувал от брашно  Crazy Въпросът ми е - дали няма да видя сметката на прахосмукачката, ако го изсмуча с нея  newsm78 Защото пък ми се иска да го направя с Рейнбоу-а, мисля, че е ще е по-ефективно. А ако я утрепам, ще се качвам на Черни връх, и ще скачам от там!  icanfly

# 1
  • Мнения: 2 211
Вече съм съсипала две прахосмукачки по този начин, така че май не съм подходяща да те съветвам. Ако имаш търпение и сили действай с мокрия парцал.

# 2
  • Popovo
  • Мнения: 571
Според мен ще развалиш прахосмукачката, аз чистих терикот с парцал напоен във вода и оцет.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,прахусмукачката се поврежда по този начин.Прахта се "забива" в мотора и го поврежда.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ако имаш Рейнбоу действай смело. Само да няма едри парчета и камъчета. Моята какво ли не е видяла, гипс, пясък, фин прах от шкурена блажна боя, цимент даже. Внимавай да не стане много боклука в контейнера и слушай мотора, ако започне да се затруднява просто смени водата, накрая почистваш добре машината и готово Peace

Забравих да питам, замазката има ли шпакловка с теракол или нещо подобно, защото ако няма сигурно се рони много. Тогава не съм сигурна дали е добре да рискуваш.

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 12:52 от mentolka

# 5
  • Мнения: 6 167
не бих пробвала

# 6
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Благодаря ви, мацки   bouquet
Значи - финно е шпаклована отгоре, не се рони. Обаче ние не по ред на нещата, след като я направихме, оправяхме стените,
и от там изпопадаха сума ти боклуци. Уж изчистихме всичко, и сега в момента съпружеското тяло търка с меджик мопа  clean Flutter
Обаче едни майстори ме наплашиха, че ако останел от тоя най-финния прах, щял да излиза като дух от бутилка през фугите  Mr. Green - и аз затова налитам с прахосмучката  newsm79.
Освен да рискувам с обикновената, и без това само ме изкушава да я използвам, и пренебрегвам онуй ми ти златно чудо,
защото е много по-лесна за употреба Tired

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
С обикновен прахосмуч е много ясно, че ще се задръсти и изгори мотора. Аз чистих гиспов прах с Рейнбоу и съм доволен, машинарията нищо й няма. Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Именно, по-скоро да има проблем с обикновената, да не говорим пък че с нея ще върнеш доста прах във въздуха и...ефект никакъв.

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 914
Ами аз си чистя  разни мазилки с прахосмукачката, моята е с воден филтър и праха пада във водата. Твоята щом е Рейнбоу - мисля, че няма да има проблем.

# 10
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Тогава се впускам в авантюрата!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт