Може би не е за тук,но...

  • 925
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 113
....за Постинор-дуо темата е в Дом и семейство,вчера писах там,но никой не ми отговори и реших да постна моето запитване тук.Извинявам се,ако не е за тук тази тема и модераторите да я изтрият ако трябва.
Ето,въпроса ми:

Аз също пих Постинор след белята,бях точно в овулация.Изпих хапчетата 1 час след акта.Пила съм и преди и съм нямала проблеми,идвало ми е,но като чета тук,че някои жени са били бременни след приема му,се притесних малко.Искам да имам дете,преди 2 месеца направих спонтанен аборт в 5 г.с.,не се наложи кюртаж,но престоя в болницата направо беше кошмарен/на какво ли не се нагледах/.Ох,да разкажа поне да ми олекне....преди 2 години ми откриха понижени функции на щитовидната жлеза и ендокриноложката ми каза,че няма да имам проблем с  второ раждане,а докато бях в болницата,разбрах че при понижени функций има проблем с износването Crying or Very sadи затова се страхувам сега,другата седмица имам час за ендокринолог и точно сега не исках да забременявам.От 1 седмица гърдите ще ми се пръснат,трябва да ми дойде около 5.10.,гади ми се,дано са предменструални симтоми,защото ако съм бременна и каквато съм шашната и страхлива,незнам Sad
Кажете момичета,които сте били бременни след Постинора,кога сте ги изпили?Питах една бъдеща мама,която е пила след 20 часа.
А също и ако някоя от вас има такъв проблем със щитовидната жлеза да пише какво са и казали

Благодаря!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Може би в съседния форум - "проблемно забременяване" ще ти дадат повече отговори.
Все пак защо не използваш презерватив на първо време, за да не стават бели така да се каже. И не забравяй да потърсиш мнение от лекер гинеколог, после ендокринолог и ако пак имаш съмнения и въпроси потърси и второ мнение.
Успех.  bouquet

# 2
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
aniani_7, Здравей мила  Hug , аз преди време няколко пъти се налижи да пия  Постинор точно след такива да ги наречем ,,рискови моменти,, и доколкото си спомням имах също болести в корема и от хормоните какво ли на си изтърпях страшна се разбазиква цикъла то тях ... Също съм ги пила с малко закъснение особено като не можеше да се намери денонощна аптека...
Изчакай си М. и тога го мисля поринцип Постинора е голямо ,,Свинство,, ама когато се наложи е необходим ..
Лек ден мила Ани  Hug

# 3
  • Мнения: 1 419
Ани, изчакай да ти закъснее, но като не искаш да забременяваш точно сега, пазете се по-разумно  newsm78
А с Постинор-а шега не бива  Naughty По-добре ползвай презерватив, отколкото да си докараш някоя хормонална беля  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Ами аз след това,което ми се случи,му казах да ме пази...обеща...но Sad...не спази обещанието си.
Зная,че е гаден този постинор,пила съм го и друг път Sad

# 5
  • Мнения: 4 324
му казах да ме пази...обеща...но Sad...не спази обещанието си.

Какво значи "му, казах да се пазим..." За тази работа двама трябват! Първо - прекъсването на половия акт не е метод за предпазване и второ - щом не трябва да забременяваш сега, купете си презервативи.

Постинора ще ти разбърка хормоните, аз не бих го ползвала!

И не говоря ей така на изус. Имам аборт (по нежелание) в 13 г.с. и в момента задължително трябва да се пазим. Как - с презерватив!!!

# 6
  • Мнения: 7 716
А ако се спука презервативът точно около овулацията?
Пак стигаш до постинор, който пък ужасно разбърква хормоните.
Не е добра идеята с презерватив.
Говорете с лекарите си за други методи.

# 7
  • Мнения: 4 324
А бе то при всички контрацептивни методи има някакъв риск.
Съвета ми обаче беше повече насочен към факта, че с прекъсването на полов акт, предпазване от забременяване не може изобщо да се гарантира.

# 8
  • Мнения: 7 716
Е, да, при всички положения прекъсването на половия акт не е никак надежден метод.

Общи условия

Активация на акаунт