Въпрос за пиенето на мляко при дете над годинка.

  • 495
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Оф, два часа се чудих как да я озаглавя тая тема.
Въпроса е следния-щерката е вече на годинка и месец и все още си пие Нутрилон 2. Като навърши годинка пробвахме с Фризо 3 и не го хареса. После купихме Нестле Джуниър и него не го хареса и пак се върнахме на Нутрилона. Та питанката ми е дали има значение, че не пие мляко за след годинка? Не ми се иска да и давам кисело мляко и затова предпочетох пак Нутрилона. Или пък да изчакам малко и пак да пробвам с друго мляко? Какво мислите вие? Приемам съвети всякакви дет се вика.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 104
мойта дъщеря след годинката не искаше да помирисва мляко от кутия Sick започнах да и давам кисело с водичка или захар или направо прясно, но задължително сварено, независимо от тва дет пише на кутията бла-бла годно за консумация без варене Simple Smile и пиеше та ушите й плющяха  Laughing но в един момент като стана на 2 и малко изведнъж спря да пие каквото и да било мляко, явно й е писнало Wink сега пие от време на време, но само айрянче в детската градина или мляко с какао  Simple Smile аз лично не мисля че е вредно, ако детето ти не консумира мляко в големи количества, може да заместваш с други продукти, съдържащи калций, които му харесват. надявам се да съм била полезна, успех  Simple Smile

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Мисля, че няма проблем да даваш това мляко което детето си харесва, но имай предвид, че количеството витамини са по-малко от тези млека които са за след годинката. Обаче пък детето ще си наваксва с другите храни, нали не кара само на мляко  Grinning.

# 3
  • Мнения: 5 790
И ние пием Фризо 2, което от 6-12 месеца. Смесвам с 1-2 лъжици Фризо 3, но само него не иска да го пие. Според мен няма проблем, че пиете мляко за по-малка възраст. Донибони е казала: ще навакса с другите храни.

# 4
  • Мнения: 178
Не се притеснявай,моята дъщеря е на 1год.и 3мес. и все още пие фризо 2 /до една година/ ,защото не хареса фризо 3. Говорих с педиатъра и се оказа че  докато навърши годинка и половина спокойно може да си караме на фризо 2. Аз също не бързам с киселото мляко и малко се страхувам да го пробвам. Стефани пие сутрин и вечер АМ - по около 180гр.Ако се престраша да й дам кисело мляко ще е може би напролет.Голямата ми дъщеря /на почти 10год/ и малката са с алергии  и астма /не са алергични към краве мляко/ ,но въпреки това няма да бързам с киселото мляко.Дано да съм ти била полезна Simple Smile

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 446
Вече има и Нутрилон 3. Пробвала ли си него да го даваш?
Ние сме на такова и го харесват.

# 6
  • Мнения: 7 803
по-добре 2ка околкото кисело мляко както ти самата си казала. изчакай 2 седмици и опитай пак. ние още пием 3ка, не пише докога е, но е за след 8 месеца  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 8 505
Ренци,вече има и 3-ка.Разпитай по аптеките или помоли да ти го зареждат в някоя.
Иначе и аз давах 2-ката почти година (докато не пуснаха 3-ката),като от време на време купувах по кутия Нестле Джуниър.

# 8
  • Мнения: 4 068
Ами аз като бяхме при свеки в Петрич видях, че има и 3-ка, но тук в Пловдив не съм го виждала. Та затова не посмях да го пробвам в Петрич, че ако се окаже, че го няма в Пловдив да не обърквам детето. Абе ще го потърся и тук и дано намеря.

# 9
  • Мнения: 1 427
Преди време пуснах същата тема.Дъщеря ми не харесва друго Ам освен Селия 2 , което е от 6 до 12м.Мисля, че е по-добре, отколкото нищо Simple Smile

# 10
  • Мнения: 27 524
Най-добре е да си остане на двойката. Тя е най-подходяща, обогатена и частично адаптирана. И Криско си е на двойка и до 3 годинки на нея ще си остане  Peace Педиатрите тук дават единицата до 6 или 8-ми месец и след това- двойката  Peace

# 11
  • Мнения: 6 390
renci
няма проблем че пие 2ка, но и не вярвам в Пловдив да няма 3.ка Нутрилон, потърси и опитай

Общи условия

Активация на акаунт