Разтриване на простудени деца

  • 49 808
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 595
Здравейте !
От година  правя на дъщеря си масаж на определени части от тялото когато усетя,че ще се разболява.Слагам 1 аспирин,2 лъжици силна ракия и малко олио.Ефектът е безспорен-не е пила антибиотици от 15 месеца а преди това през месец- 4 пъти.Разминава се със хрема.
Пишете някой практикува ли подобни бабешки методи и изобщо какво мислите за това.

# 1
  • Мнения: 8 505
Да,разтривам я.Но без подправки и консерванти.

# 2
  • в баира
  • Мнения: 861
Много съм била против загряването при настинки, особено със спирт или ракия. Но....до вчера. Дъщеря ми се събуди с ужасна хрема и започна да киха непрестанно. Цял ден се видях в чудо и в края на вечерта реших да пробвам и този вариант. Разтрих врата й, раменете, гръбчето и съвсем леко гърдите с мастика. Тази сутрин останах поразена като я видях. "Водопадите" от сополи бяха подсушени. В момента тя спи и носа й не е запушен. За по-сигурно й промивам носа с физиолог. р-р и след 10 мин й капвам Ксилометазолин.
С две думи: Очарована съм!

# 3
  • Мнения: 3 042
Да, но с Пулмекс или Хустагил.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Масажът е полезен при простуда, но не и с аспирин или ракия (за деца).
Прекъсвам започваща настинка с Ехиначи или Зелена енергия- до сега са действали безотказно.
Аз лично съм впечатлена от Цитросепт- страшно ми помага, но тая гадост децата не биха могли да я пият.

# 5
  • Мнения: 14 899
Разтривам със свинска мас, която съм варила с вода поне три пъти става чиста и не мирише. Особено крачетата. За хремата - солена вода с концентрация на физиологичен разтвор и Ксилометазолин с Гентамицин вътре.

# 6
Аспиринът е абсолютно противопоказен за малки деца-предизвиква гърчове.Пулмекс и витамин С,съчетани с топли течности в големи количества дават добър резултат.Разтривка при температура е също противопоказна.

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Принципно съм против разтривките с ракия и аспирин на малко дете.
Написах принципно, защото с голяма съпротива на два пъти разреших на свекърва ми да направи това и при условието, че беше настинал и без Т. Аз лично ползвам Пулмекс (когато се налага ) и само обкновена разтривка, като масаж.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 896
Досега не съм го правила.

Има един мехлем, по принцип е против кашлица, но е идеален и за такива случай - Vaporub на VICKS , съдържа камфор, ментол, евкалипт, олио от кедрови листа и др.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И ракията и аспиринът проникват през тънката детска кожа и влизат в кръвообръщението им и все едно са пили ракия с аспирин. С този бабешки метод може да си навлечете много неприятности Stop

# 10
  • София
  • Мнения: 9 826
И ракията и аспиринът проникват през тънката детска кожа и влизат в кръвообръщението им и все едно са пили ракия с аспирин. С този бабешки метод може да си навлечете много неприятности Stop
Напълно съгласна. PeaceНа моя съученичка новороденото бебе почина след няколко разтривки с аспирин-баба му решила,че му е запушено нослето.и аз ползвам бабешки лекове,но този-никога.

# 11
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Абсолютно противопоказно  Naughty По-добре прави масажите с други загряващи, но безвредни неща. Аз по съвет на хомеопатката съм правила компреси с мед за лекуване бронхит.
За себе си ползвам камфоров спирт, ако ме тресе и не мога да се стопля.

# 12
  • Мнения: 98
Синът ми разтривам с ракия но той е на 7 години.Дъщеря ми  е на 5 месеца и я разтривам с мас само стъпалата.

# 13
  • Мнения: 5 877
Не съм правила разтривка... от бабешките лекове за настинка практикувам киснене на краката в гореща вода със сол. Естествено, за нея не е чак гореща. После се обуват чорапи, обличаш по-плътна пижама и се бухаш в леглото. Според мен помага, а и е безвредно.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 896

Напълно съгласна. PeaceНа моя съученичка новороденото бебе почина след няколко разтривки с аспирин-баба му решила,че му е запушено нослето.и аз ползвам бабешки лекове,но този-никога.

Леле, каква нелепа, и за жалост, фатална история  Cry Cry Cry

Знам и за обратният вариянт - бабата решила да калява бебето през зимата на терасата...краят - фатален.

Общи условия

Активация на акаунт