Помощ-с какво да пътувам?

  • 1 398
  • 22
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 105
Здравейте!Бременна съм в 16 седмица и ми се налага да пътувам,но се колебая с какво-влак или автобус newsm78.Кои вариант е по-добър?

# 1
  • Мнения: 992
ами и с двете можеш да пътуваш  Peace
ако е дълъг път с влака можеш да се разхождаш , а ако не е чак толко дълго бих предпочела автобус

# 2
  • Мнения: 397
Няма проблеми да пътуваш и с влака и с автобуса. Ако пътя наистина е по-дълъг - с влака можеш да ставаш, да се разхождаш, да ходиш до тоалетна, когато поискаш, но аз лично бих предпочела автобуса /те са също спират и правят почивки/. Въпроса е ти какво предпочиташ и дали ще можеш да стоиш седнала за по-дълго време!?

# 3
  • Мнения: 3 089
аз пък бих избрала влак - има по-малко друсане и е по-широко.
само че зо някои дестинации вагоните са доста мърляви.

# 4
  • Мнения: 2 211
На бременните често им се налага да ползват тоалетна, затова по - добре влак.

# 5
  • Мнения: 603
Пътувах до 20 седмица Русе - София и обратно всяка седмица с автобус. Лошото при автобусите е, че спират рядко за почивка до тоалетна, а във влака този проблем е решен. От друга страна някъде бях чела, че най-добре за бременните е да пътуват с кола, автобус, и едва когато я няма тази възможност с влак.

# 6
# 7
  • Мнения: 907
А попита ли гинеколога ти? Може би те би трябвало да имат мнение кое е по-безопасно. На мен пък ми се струва, че с автобус би имало по-малко друсане и вибрации, отколкото с влак, но както видях в темата всеки има различно мнение по въпроса.

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Влак, защото е по-широко, а и ако случайно имаш позиви за повръщане и други подобни, можеш да ползваш тоалетните, колкото и да са гаднички.

# 9
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Знам че гениколозите имат теория с какво трябва да се пътува и те трябва да ви кажат профилактично ако трябва нещо да си вземете. Ама знам, че най рисково беше с кола втори месец, за друго не се сещам.

# 10
# 11
Бременните 4есто им се налага да използват тоалетната е поне като съдя по себе си прекарвах доста голяма 4аст от деня си там мисля 4е влака е по разумно решение но ти сама прецени Peace

# 12
  • Мнения: 3 929
И сдвата вида превоз. Като че ли с влак е по-удачно според мен, защото няма такива тресения, както при автобуса.

# 13
  • Мнения: 69
Според мен със влака, но можеш да питаш и лекаря, който ти следи бременоста.

# 14
  • София
  • Мнения: 128
Според моя гинеколог, по-добре е да се пътува с влак, защото с кола или автобус има вертикални вибрации-все едно се друсаш, а това не е добре за теб , а с влак повечето са хоризонтални, т. е. според него ако се налага -само жп транспорт.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт