Флажил + кърмене?

  • 1 808
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
 CryПлаче ми се, тъкмо си мислех, че всичко е наред и след прегледа при гинеколога - анаеробна инфекция Sad. Изписа ми Флажил, но само на песари, а ние се кърмим вече 4,5 месеца без никакъв проблем и сега... пише че не е препоръчително при кърмене, а се изписва Sad. Защоооо  Cry
Някоя кърмеща мама лекувала ли се е с него, казвали ли са и какви рискове има и има ли ги Confused. Трябва ли да спра да кърмя, защото ако трябва не знам как ще стане, Ния дори кърма не иска да яде от шише... Знам че трябва да не се притеснявам толкова, но не мога да спра, заради бебка не мога  Confused
10х предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 630
Не е необходимо да спираш да кърмиш  Peace. Няма опасност за бебчето.  Тук има повече.

# 2
  • Мнения: 1 896
В сайта, който е дала Дара, пише че е безопасен, макар че поне в България лекарите все още не го изписват да се пие по време на кърмене. На мен също имаше вероятност по едно време да ми го предпишат и подробно разгледах и източниците, на които се позовава същият сайт и питах лекарката защо там пише че е съвместим с кърменето, а тя казва че не е. Отговорът й беше, че има противоречиви мнения по въпроса и затова тя не иска да рискува.
Щом са ти го изписали само за локално приложение обаче, със сигурност няма да има проблем.
Мисля, че няма защо да се тревожиш, ще се оправят нещата и при теб.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да се ползва - използва се дори директно за лечение на бебета (при някои диарични инфекции), така че от количеството, което преминава през кърмата, съвсем няма опасения. Но - е възможно да предизвика неприятен вкус на кърмата и бебето да намали или да откаже да суче (временно, естествено). Обаче ако е само за локално приложение, такава вероятност е малка.
Референции от Томас Хейл (авторът на справочника Medications and mother's milk) - http://66.230.33.248/discus/messages/40/213.html?1155584125

Общи условия

Активация на акаунт