Май сбърках някъде!

  • 1 355
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здравейте
надявам се и този път да ми помогнете!
Преди два дни започнах да давам сварен картоф объркан с АМ, педиатърката ни каза да слагам малко сол, захар и масло, но аз слагам съвсем малко масло около 5 гр. предните дни нямаше нищо Тити си ходеше по голяма нужда както обикновено по веднъж на ден, средно гъсто ако с нормален жълт цвят, днес е ходил 4 пъти като първите два беше кашесто а после направо рядко и леко зеленикаво!
Някъде бях чела че като растат зъбите акото става зеленикаво и пенесто!
Може ли да е от зъбите или да махам картофите или да махам маслото?

# 1
  • Мнения: 5 790
Едва ли е от зъбите. По-скоро на бебчето му е рано за храна, различна от кърма или АМ. Спри картофите и изчакай няколко дни. После дай пак и следи за реакция.

# 2
  • Мнения: 308
нормално е да реагира така на новата храна още повече ако е поело повече а не само 1-2 лъчижки като за начало.

# 3
  • Мнения: 481
На кърмачета не се препоръчва добавянето на сол и захар в храната

# 4
  • Мнения: 27 524
Сол и захар едновременно?  Shocked

# 5
  • София
  • Мнения: 565
Едва ли е от зъбите. По-скоро на бебчето му е рано за храна, различна от кърма или АМ. Спри картофите и изчакай няколко дни. После дай пак и следи за реакция.
  newsm10

# 6
  • Мнения: 46 437
Спри го и виж дали ще се оправи акото.
След 1-2 седмици, пробвай, но с купешко, но на първо време.
А най-добре си давай мляко до 6 месеца и не се занимавай с пюрета  Grinning

... педиатърката ни каза да слагам малко сол, захар ...

 Shocked

# 7
  • Мнения: 6 472
Много деца реагират на първите храни със запек или разстройство. Голямата си дъщеря захраних по бг схемата, т.е рано, а малкото е от късно захранените. И двете реагираха. Едната се запече, а на другата и се разхлаби стомахчето. Не се притеснявай толкова. Спри временно картофчето и опитай пак след няколко дни.

Горещо ти препоръчвам да НЕ слагаш нито СОЛ, нито захар.
На голямата ми дъщеря съм слагала и си имахме проблеми. Малкото ги опита за първи път на 11 месеца, когато я записах на кухня. Все пак продължавам старателно да ги избягвам и сега. Понеже е свикнала да яде безсолна и неподсладена храна си има изградени предпочитания точно към такава.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457
И аз съм на мнение да спреш всякакви пюрета и когато напълно се оправи стомахчето да опиташ пак, но  по-малко с купено пюре. А после като правиш домашно, те съветвам да е без масло, захар, сол и други подобни дивотии  Peace

# 9
  • Мнения: 2 891
Внимавай, защото по подобен начин се проявява алергията към белтъка на кравето мляко. Спри маслото. Особено внимание объни на акито и ако то започне да преминава в слуз, отиди на педиатър. Бъди внимателна и обърни внимание, дали се появяват малки пъпчици по крайниците и лицето. Дано подозренията ми се окажат грешни  Praynig и докато прочетеш това, вече да е преминало всичко Simple Smile

# 10
  • Мнения: 7 803
спирай пюрето, а след 2-3 седмици като опиташ пак, ако всичко е ок с еббо, то прави пюрето БЕЗ сол, захар, масло и каквито да е други подправки и си затреляй педито пътьом  #2gunfire

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
спирай пюрето Stop, а след 2-3 седмици като опиташ пак, ако всичко е ок с бебо, то прави пюрето БЕЗ сол, захар, масло и каквито да е други подправки.
  Peace

# 12
  • Мнения: X
Ако си решила да захранваш - действай, не спирай картофа, защото той е най-безопасен за бебето.
Може да се разхлаби от маслото, солта и захарта не са препоръчителни, да не кажа вредни за такова бебе, но не е от тях.
Може да е претоплено, от времето, да се разболява, да е от зъби, но от картофаааа  Shocked
Има реакция от новата храна и обикновено, почнат ли да ядат пюрета се посират от всякъде  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 520
Ако си решила да захранваш - действай, не спирай картофа, защото той е най-безопасен за бебето.
Може да се разхлаби от маслото, солта и захарта не са препоръчителни, да не кажа вредни за такова бебе, но не е от тях.
Може да е претоплено, от времето, да се разболява, да е от зъби, но от картофаааа  Shocked
Има реакция от новата храна и обикновено, почнат ли да ядат пюрета се посират от всякъде  Mr. Green
Подкрепям напълно! От картофа не е, но недей да слагаш масло или дай купешко направо Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 157
И аз съм на мнение да спреш всякакви пюрета и когато напълно се оправи стомахчето да опиташ пак, но  по-малко с купено пюре. А после като правиш домашно, те съветвам да е без масло, захар, сол и други подобни дивотии  Peace


  ideauu   Hands Clap

Общи условия

Активация на акаунт