Айде пак въпрос за компютъра

  • 1 654
  • 22
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Та, операционната система е Windows ХP. Компютъра е настроен  да се включва от което и да е копче на клавиатурата, но аз искам да променя това, защото се сещате малкия как злоупотребява   Mr. Green
И сега моля някой, който знае в кое меню да вляза и какви настройки трябва да променя да казва   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 492
Виж в контрол панела имаше power option, та там в адванс май имаше някакви настройки за това. Пробвай, не съм сигурна.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Виж в контрол панела имаше power option, та там в адванс май имаше някакви настройки за това. Пробвай, не съм сигурна.


Видях, но има настрока за изключване и слееп, но не и за включване от клавиатурата или аз не мога да си преведа нещо  Rolling Eyes

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Да не би да е това: Prompt for password when computer resumes from standby - та на тази опция има човка

# 4
  • Мнения: 1 492
Не е, и при мен има човка на това. Съжалявам. Дано се включи някой разбиращ.

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не е, и при мен има човка на това. Съжалявам. Дано се включи някой разбиращ.



Да, не е, пробвах току що  Sad

# 6
  • Мнения: 35
нека да помислим малко логично.
Компютъра ти е настроен да се включва от ВСЯКО копче на клавиатурата.
Такаааа:
1.Компютъра ти не е включен.
2.Няма заредена заредена операционна система
3.Следователно това включване НЕ зависи от операционната система.
от тук нататък какво правим ...
ами влизаме в БИОС-а (на повечето ПЦ-то става с натискане на бутона дел още като се пусне компа, на някои с Ф2 , принципно ти пише още при запускането на ПЦ-то с кой бутон е)
търсим в биоса "Power setings"  или нещо подобно (за всеки тип биос е различно)
и вътре търсим kbd нещо си, или "keyboard any key" .. просто както е решил производителя.
Ако си поне малко ОК с английския , ще се ориентираш.
Успех.

# 7
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Може би е така:

Control Panel - Keyboard - сецията Power Management- Allow this device to bring the computer out of standby - може би трябва да изключиш тая опция


Оф, аз всъщност си помислих, че се включва от стендбай  newsm78
Да ти кажа, за пълно включване от клавиатурата не съм чувала досега.

Последна редакция: пн, 02 окт 2006, 10:55 от Лимонче с меД

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
нека да помислим малко логично.
Компютъра ти е настроен да се включва от ВСЯКО копче на клавиатурата.
Такаааа:
1.Компютъра ти не е включен.
2.Няма заредена заредена операционна система
3.Следователно това включване НЕ зависи от операционната система.
от тук нататък какво правим ...
ами влизаме в БИОС-а (на повечето ПЦ-то става с натискане на бутона дел още като се пусне компа, на някои с Ф2 , принципно ти пише още при запускането на ПЦ-то с кой бутон е)
търсим в биоса "Power setings"  или нещо подобно (за всеки тип биос е различно)
и вътре търсим kbd нещо си, или "keyboard any key" .. просто както е решил производителя.
Ако си поне малко ОК с английския , ще се ориентираш.
Успех.


 Rolling Eyes
Не знам дали ще се справя, страх ме е да не объркам нещо  Sad, но ще пробвам по късно ако никой не се включи с по лесен начин  Simple Smile, мерси !



Може би е така:

Control Panel - Keyboard - сецията Power Management- Allow this device to bring the computer out of standby - може би трябва да изключиш тая опция


Нямам такава секция Power Management  newsm78

# 9
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Добре, какво пише в горната част, като отвориш Keyboard -  нямаш ли General, Driver, и  Power Management?

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Добре, какво пише в горната част, като отвориш Keyboard -  нямаш ли General, Driver, и  Power Management?

Има Speed i Hardware, само тези  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 35
не искам да ставам прекалено нахален, но това е ЕДИНСТВЕНИЯ начин, повярвай ми  Party
Няма нищо общо с операционната система. Не търси нищо там.

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
не искам да ставам прекалено нахален, но това е ЕДИНСТВЕНИЯ начин, повярвай ми  Party
Няма нищо общо с операционната система. Не търси нищо там.



Е, тогава ще се поизмъча по късно  Sad , че сега отивам да взема яденето на малкия от кухнята  Simple Smile

# 13
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
doniboni, само пак уточни - за изцяло включване ли става въпрос, или от стендбай?

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
doniboni, само пак уточни - за изцяло включване ли става въпрос, или от стендбай?


Ами значи давам търн оф и компа е изключен, и като натиснеш кой да е бутон се включва  Simple Smile, занчи за изцяло включване 

Общи условия

Активация на акаунт