Нормално ли е двумесечно бебе да сънува кошмари ?

  • 963
  • 8
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
В последно време доста често забелязвам,че моето бебче се стряска в сънят си,и се буди със силен плач.Дали сънува кошмари?  Confused Та какво е видяло още в този живот,че да има вече страхове ?!  Мъжът ми се смее: "Сигурно сънува,че "цицките" са пресъхнали".  Laughing

# 1
  • Мнения: 1 416
Според мен е възможно.  Peace

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 368
За едно бебе всичко е ново, а и сетивата му сега се учат са възприемат света, тъй че може всичко да му се струва опасно, защото е непознато ... Thinking
А може да има колики например и да се стряска от болка ... newsm78

# 3
  • Мнения: 3 405
Да, едва ли са кошмарите на възрастните, а са си негови дискомфортни състояния.
Всеки човешки мозък преработва информацията от деня и няма нищо притеснително, дори е нормално.
Друг вариант е да се сепва не от съня, а от неразположение, болка и т.н.

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Четох някъде, че бебченцата непрекъснато сънуват, сънуват по много, та вероятно е да сънуват и кошмари. Така както се стряскат на сън, така се и смеят, значи и хубави неща сънуват.

# 5
  • Мнения: 109
При нас стряскането на сън имаше малко по-различно обяснение от кошмарите.
Има вариант, когато бебето расте по бързо да получи лек недостиг на калций.
Според мен е добре да се консултираш с педиатъра.
На моя Мишо педиатърът му предписа сутрин по 2,5 мг калциев глюконат. Пихме го около 2 мес., вече не се стряска и спряхме да го пием.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
И ние сме така Confused

# 7
  • във фурната
  • Мнения: 596
Мъжът ми се смее: "Сигурно сънува,че "цицките" са пресъхнали".  Laughing
rotfImboТова страшно ме разсмя!И нашия така се стряскаше и плачеше докъм 2 г.Сега е на 3г.и понякога говори насън от преживяна емоция през деня.Но на тази малка възраст вероятно са колики.Мисля,че има чай на Хип или Ордеса за успокоение-съд.маточина и успокояват съня на бебето.

# 8
  • Мнения: 19
Мисля, че няма смисъл да се притесняваш. Ние също се мръщим на сън, но и се смеем. Явно наистина сънуват много, а и те си имат своите емоции през деня.

Общи условия

Активация на акаунт