Отказва да обядва

  • 475
  • 7
  •   1
Отговори
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Мили мами, помагайте Praynig На седми бебка ще навърши седем месеца. Близо от две седмици не иска да обядва. Преди това на обяд хапваше зеленчуково пюре, а сега не ще и не ще Cry Бях принудена да пробвам с местно Embarassed, обаче пак няма резултат Cry Днес й купих зеленчукова каша, ама и нея не иска да я яде Sad Като и дам да суче суква по малко  Tired Възможно ли е да не е гладна на обяд newsm78 Сутрин последно хапваме към 8:30 - 9:00, а обядваме към 12, 12:30 Моля, помагайте Praynig Praynig Praynig Вашите бебоци какво хапват?

# 1
  • Мнения: 941
когато моята бебка беше на седем месеца, отказваше изобщо да яде пюрета, кърмех я към 9часа и после между 1 и 2, пробвай по късно, може наистина да не е още гладна

# 2
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
А в колко часа ви е обяда (ох, голям съм заплес, то си пише). Колко време е минало от закуската, нещо хапва ли между храненията? Може още да и е рано за обед и за това да не иска. Не я насилвай, пробвай след половин, един час пак. Успех!

Последна редакция: пн, 02 окт 2006, 15:17 от diddi

# 3
  • софия
  • Мнения: 555
според мен също е малко времето от закуска до обяд, особено ако закусва нещо солидно

# 4
  • Мнения: 1 559
A забелязваш ли нещо като необичайна нервност и неспокойствие,нарушения в съня? При нас никненето на зъбки води до отказ от твърдата храна, а пък щом бебка се държи така от 2 седмици,а преди си я хапвала с охота newsm78 Има ли нещо, което се е променило през последните 2 седмици?
Може да опиташ да изместиш сутрешното и/или обедното хранене, като направиш по-дълъг интервала между тях, както са те посъветвали момичетата.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 254
Ами.. при късното захранване, целта е до годинка детето да се запознае с новите вкусове, а не да изяжда големи количества... т.е. няма нищо притеснително, че не иска да яде пюре...
Аз бих направила така... Спирам го това пюре и не я тормозя да яде... Просто закусва сутрин и после на кърма и даваш някакъв плод за следобедна закуска или пък и това не даваш... след месец пробваш пак с пюрето.
Нищо няма да изгуби от зеленчуковото пюре, не се притеснявай.
Успех!

# 6
  • Мнения: 3 760
На тази възраст щерката отказваше всичко. Особено по обяд. Понякога хапваше малко пюре към 17 часа... (от варен картоф или варен ориз).

# 7
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Благодаря на всички мами за отговорите. Сутрин към 8:30 - 9 часа закусва с кърма. Като откаже да яде пюре на обяд, обикновено пробвам по-късно да й дам пак. Ако пак откаже й давам да суче. Обаче вчера тотално отказа всичко Cry А необичайното за което някоя от вас попита е, че се буди нощем при положение, че беше спряла Confused Вече незнам какво да правя. Cry

Общи условия

Активация на акаунт