Вярно ли е, че самотните майки плащат по-малка такса за ясла на децата?

  • 20 820
  • 285
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Тъй като нямаме брак, а една позната каза, че тя като самотна майка е плащала половин такса за ДГ за детето си. Това обаче е било преди 3г. Сега как стоят нещата? Не искам да се минавам, а и никой не ми е искал свидетелство за брак и този въпрос не ми е поставян.

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Вярно е.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
не знам дали е така. не съм проверявала, защото не съм била в позицията на самотна майка. не мисля обаче, че жена, живееща с мъж и дете е самотна майка на детето си...

защо в темите за или против брака все се парадира, че несключването на брак не прави двойката по-малко семейство от останалите, а в други ситуации се претендира за някакви права, които се полагат именно на самотните....

мамица, вероятно са видяли в детската градина, че детето не се отглежда от самотен родител...

# 3
  • Мнения: 96
И аз мисля че е така, но защо не попиташ в градината, там знаят най добре. Със сигурност знам че ако имаш три деца то за третото не се плаща нищо.

# 4
  • Мнения: 6 167
....

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 10:17 от Lennie

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Лени, не е баш тъй.
Ако са разделени/разведени, и бащата плаща смешна издръжка 60-80 лв на месец... Това май вече сме го обсъждали, нали?
Но съм много съгласна с Янита.

# 6
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ся ш' се завихри спор - 'щото има доста случаи, при които наистина в акта за раждане фигурират двама родители, но единият си е бил камшика и не го е еня.
Вкл. и след официален брак и последващ развод - с години примерно не е плащана издръжка и т.н.
Оттам трябва да се тръгне с решаването на псевдо-проблема Peace.

# 7
  • Мнения: 6 167
...

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 10:17 от Lennie

# 8
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
не знам дали е така. не съм проверявала, защото не съм била в позицията на самотна майка. не мисля обаче, че жена, живееща с мъж и дете е самотна майка на детето си...

защо в темите за или против брака все се парадира, че несключването на брак не прави двойката по-малко семейство от останалите, а в други ситуации се претендира за някакви права, които се полагат именно на самотните....

мамица, вероятно са видяли в детската градина, че детето не се отглежда от самотен родител...

Съгласна!  bouquet

# 9
  • Мнения: 920
Много е важно да не се минаваш. Колегите на дъщеря ми масово подават декларации с лъжливи доходи и си получават стипендия. Тя за 2 семестъра има 1 5ца, но не може да получава стипендия.

Ама не е луд, който яде зелника....

# 10
  • Мнения: 2 863
Напълно подкрепям!
Какво значи "да не се минаваш"???
Имаш мъж, живееш с него... дано не ти дойде до главата да разбереш какво наистина значи да си гледаш сама детето и тогава да разбереш колко е нередно "безбрачните" двойки да претендират за права, определени за наистина сами жени.

# 11
  • Мнения: 6 417
Самотни майки не са ли тези, които си отглеждат децата сами, независимо дали са разведени или самотни? И кое прави самотни жените, които отглеждат детето си без официален брак, но съжителстват с баща му? newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 11 102
Самотните родители плащат 50% от таксата за ДГ.

# 13
  • Мнения: 6 417
Самотните родители плащат 50% от таксата за ДГ.
В това число влизат и разведените.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 102
Самотни майки не са ли тези, които си отглеждат децата сами, независимо дали са разведени или самотни? И кое прави самотни жените, които отглеждат детето си без официален брак, но съжителстват с баща му? newsm78

Питам се същото ?
Аз не бих се излагала за 20 лв. дори да имах тази възможност .. .

Общи условия

Активация на акаунт