Зъбче на 4 м.?

  • 1 202
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Мили и компетентни майчета, напоследък малката е много нервна и все плаче, преди никога не е била такава.Винаги е била едно спокойно бебче.Не иска да спи и постоянно е кисела.Пъха си цялата ръка в устата, както и пръстите по отделно.пъха и разни гумени играчки, които й подавам.Биберона иска да й е постоянно в устата  baby_neutral, а преди го ползваше само и единствено преди сън.Нощем, слава богу, все още не се буди.Погледнах й долните венци - струват ми се белички.Възможно ли е да й расте зъбче?Не е ли много малка за зъбче още?Или може да е от нещо друго?!И ако мислите, че е зъбче - с какво да я мажа, за да я облекчавам.Простете за невежеството и МОЛЯ помогнете? newsm17

# 1
  • софия
  • Мнения: 555
По мои спомени там където избива зъба е червено и надуто.
Пъхането на ръчички и други работи може да означава глад.

# 2
  • Мнения: 1 671
Честито Laughing

Така, както описваш, зъбче е! И не е малка, на четири месеца може да има вече.
В аптеките попитай за разни мазила за облекчаване на болките. Има най-различни. Посъветвай се и с педиатъра си.

А ако не е толкова нетърпима болката и се облекчава с гумени играчки, чесалки за зъби и биберон, може и без мазило. Аз лично не съм ползвала и за двете си деца.

# 3
  • Мнения: 3 500
По мои спомени там където избива зъба е червено и надуто.
Пъхането на ръчички и други работи може да означава глад.
Не е глад.Храня я с АМ и знам колко изяжда, доста отгоре за нейната възраст  newsm53 Пък и не може постоянно да е гладна, от няколко дни тя го прави непрекъснато през деня, не само от време на време.

# 4
  • Мнения: 1 744
Според мен скоро ще имате зъбче. На дъщеря ми първото зъбче се появи на 5 месеца. А близнаците от месец и половина непрекъснато си пъхат ръцете в устата  и очаквам зъбчета вече.
Иначе ги мажа с Дентинокс, но помага временно. Или им чеша венците с чист пръст, което доста помага.
Peace

# 5
  • Мнения: 3 405
Може да е зъбче. Моето, вече голямо момче имаше зъбчета на 3 месеца. Дентинокса ни спаси тогава. И една дрънкалка, с която си чешеше венците. Grinning

Последна редакция: пн, 02 окт 2006, 17:15 от Анджелина

# 6
  • Мнения: 46 484
Докато не излезе зъбче, не е сигурно  Laughing дъщеря ми е имала такива моменти, даже миналата седмица, а 100% не е от зъб, защото отдавна избиха всички. Бебетата изпадат в различни настроения, не винаги са весели  Grinning

# 7
  • Мнения: 7 803
да бе голямата има същите симптоми откакто беше на 4-5 месеца. първия зъб и изби на година и малко  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 455
Зъбче е май Laughing
На 3 месеца имахме 2 зъбчета. Аз мазах с дентинокс и помага.

# 9
  • Мнения: 3 089
да, възможно е да е зъб. детето на ашите кумци имаше зъб още на 3 месеца.
а за да те хвърля в музиката, искам да кажа, че дъщеря ми петра още в 4-я месец имаше същите симптоми, а зъб се яви чак в началото на 11-я месец. все още продължава да е кисела, но аз вече спрях да виня зъбите. може да е от тях, аможе и да не е от тях. а може просто детето ти да е проклето, мрънкаво, ревливо, кисело и недоволно като моето Mr. Green дано да не е така, разбира се...

# 10
  • Мнения: 2 271
Абсолютно може да е зъбче.На моята Вероника на 4м и поникнаха първите 2(през седмица)

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Възможно е да чакате зъбче. На дъщеря ми първите 2 излязоха на 5мес без да разбера, а на сина ми на 7мес, но при условие че от третия месец го мъчиха...

# 12
  • София
  • Мнения: 2 104
напълно възможно е да е зъбче, не смятам, че е рано, всяко детенце си е индивидуално Simple Smile  при нас помагаше Дентинокс, чувала съм добри отзиви и за Калгел, мисля че цената е една и съща  Wink

# 13
Ние сме на 4 месеца и имаме 4 зъбчета.Добре че лесно никнат.Дано все да е така,че инче сме за никаде Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 1 230
Пъха си цялата ръка в устата, както и пръстите по отделно.пъха и разни гумени играчки, които й подавам.
И Анна си пъха ръцете в устата, както и всичко което й дам да държи. Не забелязах да са й побелели венците отпред, само малко отзад. Момичета, карате ме да се замисля, дали не ни очаква изненадка Wink

Общи условия

Активация на акаунт