В колко часа водите детето си на градина?

  • 3 214
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
И защо?  Simple Smile
Работите ли или не?
Детската градина, къде е по-хубаво да бъде - близо до вас, където живеете или до работата ви?

# 1
  • Мнения: 421
Между 8.30-9.00 часа, независимо, че си ляга към 21-21.30ч. сутрин трудно става-цялото семейство сме поспаланковци Stop

Да, работя, излизам към 7.45 ч., за това я води таткото на градина Hug

Близо да вкъщи-на нас така ни е удобно, защото мога да разчитам освен на таткото и на майка ми и сестра ми да я взимат, ако нещо се наложи...от работата ми до нас е 1 час път-не мога да си представя да я мъкна заедно с мен... #Crazy(в случай градината близо до работата ми).

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
от детската градина искат децата да са там най-късно в 8:30, за да могат да закусят заедно и в 9:00 да започнат заниманията по програма. онези, които закусват у дома, могат да отидат и малко преди 9:00.
работя. до скоро започвах работа в 9:30, от около два месеца започвам в 9:00.
предпочитам детската градина да е близо до мястото, където работя - така мога да прибирам габриела малко след като свърша работа, а не чак след като се промъкна през вечерните софийски задръствания.
в интерес на истината, когато сменях работата пред 2 години, кандидатствах само на места, които се намират "в моята половина на града", т.е. не изискват преминаване през централната част на софия.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 204
В 8:00-8:10, защото от 8:15 съм на работа!
Да, работя!
За мен е по-добре градината да е до работата ми, за да взимам детето по-рано.. но всичко зависи от конкретното разположение на дома и работата.

# 4
  • Мнения: 14 133
Водя го между 7,00 и 7,30. И двама та с баща му сме на работа от 8,00ч. За детето е по-добре е да е по-близо до дома заради лошото време през есенно-зимния период. Но аз имам възможност да го прибера до 17,30, защото съм на държавна работа.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
М/у 8 и 30 и 9 часа я водя, но по-близо до 9. Предпочитам да е по-рано, защото после "България", по която се движа много се задръства, но ... Дариа си ляга в 9 вечерта и пак сутрин събуждането й и измъкването от леглото е просто мъка  ooooh! Събуждам я в 7 и 30, преди аз да вляза в банята и ако към 8 и 15 се е смъкнала от леглото си - направо е празник.

Работя, но в колко часа да отида на работа зависи от мен и срещите ми.

Работата и дома ми са на 10 мин. пеша. Градината на 15-30 /в зависимост от трафика/ с кола. За съжаление около нас няма добри градини.

# 6
  • Мнения: 533
Водя я между 7,30-8ч, защото започвам работа от 8,30ч. и за това време трябва да стигна до работа. ДГ е в квартала, в който живеем, но е по-близо до майка ми, а също и до свекърва ми, от колкото до нас и прибирайки се от работа, минавам да я взема от баба и. Удобен ми е този вариант, защото освен бабите и, понякога и татко и я прибира от градината.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Иван е в ясла, но то е същото, значи баща му го води в интервала 8-8:15, понеже е на работа от 8:30

По удобно е ДЗ да е близо до дома според мен, като нашата която е на отсрещната улица. Но за хората с коли това няма значение  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 001
Защо  newsm78
Това май е най-относителното нещо:
аз го водя около 8:15 (близо е до работата ми, а съм от 8:30)
Мама го води обикновено около 8:45 (също е близо до работата й, но тя е от 9:00)
сега Мама има ангажимент от 8:00, та малкия се "явява" около 7:20 (аз водя малката на училище, а там е "закон": в 8:10 - 8:15)

Ами, т'ва е

# 9
  • Мнения: 3 537
В 8 и 20.Искат ги до 8 и 30,иначе трябва да закусват в къщи. Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 1 043
Между 7,30 и 8,00 часа.
Работя, но в случая определящо е работното време на мъжа ми, защото той ни вози с колата.
Избрахме градина, която да ни е близка до работата т.е. на около 13 км. от мястото, където живеем, и да е хубава разбира се. Живеем в един от селските квартали на София, имаме градина точно до нас, но манталитетът тук е децата да се прибират в 15,20-16,00 часа, защото масовият случай е да живеят няколко поколения в големи къщи и има баба и дядо, които прибират детето рано или мамата е безработна или гледа по-малко детенце и отново прибира голямото по-рано. 

# 11
  • Мнения: 1 001
... иначе трябва да закусват в къщи. Grinning
Малкият така или иначе закусва в къщи  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 537
... иначе трябва да закусват в къщи. Grinning
Малкият така или иначе закусва в къщи  newsm78
Да ,но при нас никой не закусва в къщи. GrinningКаката закусва на училище,пък аз пия само кафе. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 5 468
Защото днес се зароди спор между мен и една майка от форума. Едната казваше, че ще води детето си по-късно на ДГ /към 9:20/, а другата - че правилника на ДГ е, че до 8:30 децата трябва да са там и няма да позволят да се води дете в 9:20. "Ще позволят, няма да позволят" - "Ще позволят, няма да позволят"...

# 14
  • Мнения: 3 537
При нас ако не го заведеш до 9,после чак на обяд и то ако си се обадил предварително,за да го требват за обяд.

Общи условия

Активация на акаунт