колабира след яденe

  • 1 827
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
За втори път се случва синът ми (на 6 месеца) да колабира след ядене  . Първият път беше преди 2 месеца, когато една сутрин след като изсука огромно количество кърма (тогава не си давах сметка, че сутрин имам страшно много мляко) започна да стене глухо, изби му студена пот по челото, стана бял като платно, устните му посиняха, дишането се загуби и т.н. ужасии. След бързата помощ и прегледите в педиатричния институт стана ясно, че е било от преяждане. Вторият път стана онзи ден. Вече е на адаптирано (фризолак) и на последното хранене, час и половина след като беше изял препълнено до горе бурканче (грамажа на Хип) с домашно пюре от круша, му дадох шишето с мляко - сложих около 190мл вода и добавих млякото. Беше малко по-топличко от обикновено. Той по принцип си е голяма лакомия и винаги реве за още, а също така пие с бясна скорост, така че за 2-3мин вече е изсмукал всичко. Онази вечер,след като изпи на екс, пак започна да се изпотява, уригна леко веднъж,пребледя и взе да отпада в ръцете ми (но не припадна). Този път за щастие не стана така страшно както предния и дишането му макар и по-забавено си го имаше, а докато бързата помощ дойде вече беше се пооправил. Според лекарката е станало от много бързото изпиване на голямо количество, което препълва стомаха, кръвта нахлува там и това предизвиква прималяване.След като минел изцяло на по-твърда храна, това трябвало да изчезне (ние сме малко назад в захранването). Вече доста се понаплаших покрай тези истории и понякога като го храня стомахът ми е свит. Излично е да обяснявам колко жално плаче след всяко хранене и иска още, но явно му е нужно време да осъзнае, че се е нахранил. Скоро ще му правим редовните кръвни изследвания, така че ако недай боже нещо има поне да се види.  схемата ни на хранене е 5 пъти през 3 и половина часа (4 пъти мляко, досега беше по 180мл, но от вчера давам по 160 след случката), 1 път зеленчуково пюре (пак давах по 180г, а от вчера пак намалих на 160), сок (50-90мл) сутрин между 2 хранения) и плодово пюре (130г, днес му дадох някъде към 100) следобед между храненията). Дали му е било много....защо става така...? Случайно някоя от вас да е имала подобен опит или да е чувала за нещо такова?

# 1
  • Мнения: 3 394
Ауууууууууууууууууууууу, колко страшно звучи всичко написано #Cussing out Аз за жалост просто правя констатация, не мога да помогна

# 2
  • Мнения: 673
Здравей, за пръв път чувам за подобно нещо, но явно и такива неща стават. Пожелавам ви всичко с изследванията да е наред!
Мога само да ти предложа да увеличиш броя на хранията и да намалиш количеството.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 845
Не мога да ти помогна, но просто исках да ти вдъхна малко кураж и да кажа, че стискам палци скора да се оправите и сладурчето да не плаши толкова много мама.
Ние също сме лакомници, още сме на само на кърма -на 2 месеца.Това,което малко помагаше, беше да я вдигам от гърдата от време на време-иначе давене, въздух, колики и рев.Цялятя манджа ни се продържаваше 10 минути с почивката.
Някъде бях чела, че е хубаво бебетата да си почиват по време на хранене, защото не си дават сметка, точно кога им се е напълнил стомаха-т.е. спират да изпитват глад малко по-късно.
Успех!

# 4
  • Мнения: 2 529
Миличка, не съм се сблъсквала с подобен случай, но като гледам количествата храна ми се виждат нормални за възрастта. Моят син на 6м ядеше по подобна схема, само че сутрин два пъти по ок. 160-180 мл кърма, на обяд ок. 200 гр зеленчуково пюре, следобяд - 130-150 гр плодово пюре +кърма и вечер пак ок.180-200 мл кърма. Сок два пъти (или един път) между храненията по ок.50-60 мл. Сега сме с повече твърда храна.
Това, което се сещам е, че може да му даваш по малко водичка след твърдата храна и така ще усети, че се е нахранил.

Само два пъти щом му се е случвало едва ли е нещо обезпокоително, пък и чак да се отрази на изследванията, не вярвам. Да се похвалиш като ви излезнат изследванията и много целувки за бебчо Grinning

# 5
  • Мнения: 7 106
Ле-леее миличка, направо ми се изправи косата, докато четях.Представям си какво ти е Sad .
И аз те съветвам като бубулечка да намалиш интервалите между храненията, за да не е толкова гладен на следващото хранене и да цока по-бавничко.
Стискам палци всичко с изследванията да е наред и повече да няма такива случки.Целувки на душицата малка!

# 6
  • Мнения: 397
И аз пожелавам с изследванията всичко да е наред и бебче да е добре!

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Дано бързо вси4ко отмине и не се слу4ва друг път. Пробвай да му даваш млякото с биберон с по-малка дупка да не яде толкова бързо, друго незнам какво може да напрвиш.

# 8
  • Мнения: 4 358
Майче, и аз стискам палци всичко да е наред!
Сложи биберон с по-малки дупки на шишетата с млякото!

# 9
  • София
  • Мнения: 10 291
А ако го храниш по-често, с по-малки количества  Thinking

# 10
  • Мнения: 90
Благодаря ви за подкрепата момичета! Наистина ще пробвам с по-"бавен" биберон. Между другото, лекарката от бърза помощ ни каза, че това било на вегетативна основа и е напълно възможно да е от бързото пиене и напълване на стомаха.... ще взема да потърся нещо повече по въпроса...ще питам педиатърката и за по-често хранене, въпреки че е добре при адаптираното мляко да се правят по-големи интервали, усвоява се по-бавно от кърмата...

# 11
  • Мнения: 196
Съжалявам мила, за това, което ви се случва. Моят син е на приблизително същата възраст и от месец си хапва същите количества - сутрин - 150 - 200 мл. мляко, и през останалото време - плодови зеленчукови пюрета и каши - по 200гр. Но той по принцип е злояд. Имаше период , в който беше с по - голяма дупка на бибата тогава изпиваше много бързо количеството и започваше да плаче. Смених бибата - ние сме на камера - минахме пак на средния размер и до сега да чукна на дърво няма проблеми. Дано проблема се реши бързичко и при вас, че да не се мъчи и детенце и ти. стискам палци!

# 12
Моят син яде даже повече!Опитай да му даваш млякото с по-малка дупка на биберона - мисля,че 2-3 минути са много малко време за изяждане на такова количество и сигурно затова му става лошо.

Общи условия

Активация на акаунт