Цикъл и овулация след лечение от ендометриоза

  • 1 754
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Знам, че е много рано за притеснения, но искам да споделя страховете си и ще се радвам ако получа съвет от някой.
На 34 години съм. След лечението на ендометриоза миналата година (3 мес.), цикълът ми намаля от 27-28 на 24-25 дни. Даже вече е 24 дни. Болезнена овулация-всъщност болки в яйчниците и температура на 16-ия ден след последната менструация. А, и повишен апетит. Всъщност бих искала да попитам при вас как е, много изчетох по темата, но така и не разбрах дали е нормално това състояние.
Благодаря ви.

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 11:15 от dianka33

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Ами аз лечение съм провеждала само 1 месец /от предписани ми 3 мес./, но след това цикълът си ми е както преди - пак на 30-32 дни. Само че е по-слаб и без никакви болки. Болките по време на овулация са по-слаби, отколкото преди. Това е, с което мога да ти помогна. Дано се включат и други момичета.

# 2
  • Мнения: 4 324
dianka33 ето ти един сайт, специално посветен на ендометриозата.

http://www.endometriosis.bg/

Не знам доколко е нормално твоето състояние, но ми се струва че лутеалната фаза (ако наистина овулацията ти е на 16-ти ден) е много кратка. Непременно се консултирай с лекар по този въпрос. В подобни случаи изписват Дуфастон или Утрогестан след овулация.

# 3
  • Мнения: 25
Благодаря,
моя е вината,че не съм отишла на лекар след като ми казаха,че съм излекувана от ендометриозата миналата година. Нямах ни най-малко желание да ходя пак по мъките.
Малко предистория- месец преди да разбера,че имам такава киста, влязох в болница с друга диагноза-"Бартолинова киста". Външна киста около гениталиите. Едва не ме заклаха и не ме загубиха първата вечер след операцията от кръвоизливи, след това разни следоперативни лечения, гъбички от превръзките и т.н. Веднага след като се пооправих с превръзки, антибиотици, компреси- не трябваше да сядам 1 месец, само клекнала или права, влязох за лапарото. Имунната ми система беше съвсем изтощена, бях изтормозена жестоко. Още повече, че след операцията, по време на болничния, моя така наречен "приятел" (който ми говореше за дете) изведнъж реши,че не ме обича вече и ми каза да се изнеса от неговия дом. Така че, освен че се възстановявах-местих и квартира. Това беше голям ужас за мен и след като разбрах,че съм излекувана от ендометриоза- реших,че не ме интересува нищо повече, освен кариера. Е, правя кариера, купих си жилище, хвърлих всичките си сили, но се появи пак мъж в живота ми, който иска дете от мен и ето, аз отново искам да повярвам,че дом и семейство не са чужди думи за мен и, че щастието може и да ми се усмихне. От месец съм щастлива, защото за 1-ви път правя опити да имам дете и не се пазя. Не вярвам,че ще се получи от първия път. Не смея да вярвам. Но сега се заглеждам в тестовете за бременност и копнея да дойде мига, когато ще го купя и ще се зарадвам. Вярвам,че всяка една от нас тук, в този форум разбира този копнеж и тя го има. Пожелавам късмет и успех на всички!
Съжалявам, малко дълго се получи, благодаря,че изчетохте всичко...

# 4
  • Мнения: 4 324
dianka33 - съжалвам за лошите преживявания Sad Радвам се че си намерила вече своята половинка. Дано скоро Ви „намери” и така чаканото бебе Simple Smile

Според мен, непременно трябва да посетиш лекар. Притесняват ме болките ти, а за лутеалната фаза вече ти казах по-горе. По прости изчисления, според данните които си дала тя е около 8 дена, а с такава лутеална фаза много трудно ще успееш да задържиш евентуално оплодената яйцеклетка. Ако имаш графики на БТ дай да ги разгледаме и обсъдим. Не отлагай посещението си при специалист!

Добре дошла във форума и да не се задържаш дтлго тук.
Успех и късмет!

# 5
  • Мнения: 25
Благодаря ти отново.
Може би ще посетя лекар. Според моите изчисления след 7 дни трябва да ми дойде. Това е първия месец в който се мъчим да си направим бебе. Надявам се, но не очаквам да съм забременяла. Ако не се случи-сме решили да тръгнем по изследвания и доктори. И на двамата ни е за пръв път и много често се улавям, че сме като малките деца...

Общи условия

Активация на акаунт