Вероизповеданието?????

  • 1 868
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте на всички,
от известно време си задавам един въпрос и той е следния:
Ако осиновите детенце от друга религия, как ще го възпитавате ??
Благодаря предварително!!!

 Embarassed  Thinking  Thinking

# 1
  • Мнения: 171
Ами ще го възпитавам в моята си религия.

# 2
  • Мнения: 13 512
В моята си,разбира се...откъде бих могла да зная много за друга религия,че  чак и да възпитавам в нея. Най-малкото,няма да се чувствам сигурна  .

# 3
  • Мнения: 3 715
Искам да осиновя дете до две години, а на тази възраст то и идея си няма от религии, а в дома определено не се занимават с религиозното им възпитание, така че за мен това дете ще е без религия на практика, така че ще си го възпитам в нашата с мъжа ми религия.

# 4
  • Мнения: 1 001
Не знам защо темата е в този раздел ...
Мисля, че осиновеното дете се отглежда/възпитава от родителите (в случая са и осиновители), така че те определено ще го възпитат в тяхната си религия.

# 5
  • Мнения: 341
Ами...така както възпитавам и другите си деца сигурно.А относно религията,тя е въпрос на избор и когато порасне и стане пълнолетен гражданин,може да избира сам каква религия ще изповядва и как ще продължи живота си.Децата са си деца без значение религията им и цвета на кожата им,но....все пак живеем в патриархална държава. Sad

# 6
  • Мнения: 441
Не знам защо темата е в този раздел ...

в кой "раздел" трябва да е?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 100
в моята.

# 8
Не се сърдете за темата. Naughty
Осиновителите, често задаваме повече въпроси отколкото е необходимо, но нали искаме най-доброто за нашите деца.
Моето мнение съвпда с това на kremmy, но все пак исках да разбера какво мислите вие по този въпрос.

# 9
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
нов_гост защо не изложиш своето виждане по въпроса?Пишеш като гост,интересува те нашето мнение,а ние невиждаме какво е твоето по зададените от тебе въпроси Crossing Arms
Живеем в православна държава където официалната религия е православната!Естествено е родителите да възпитават детето си в духа и традициите на дедите си!Трудно би се реализирало осиновяване на детенце с друга религия...тогава ще става въпрос за голямо,пораснало дете с определена вече от биологичните му родители,религиозна насоченост!Тук  Thinking това е малко,даже бих казала почти невъзможно Naughty

п.п....вече е бил поместен отговора  и от тебе...да са ни живи и здрави децата Господ има много лица и ще бди над децата ни независимо дали са християнчета,дали изповядват исляма или някаква друга там религия!Да сме живи и здрави и ние  Hug техните родители за да ги отгледаме и възпитаме като добри хора

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Здравейте на всички,
от известно време си задавам един въпрос и той е следния:
Ако осиновите детенце от друга религия, как ще го възпитавате ??
Благодаря предварително!!!

 Embarassed  Thinking  Thinking


Човека не си върви с религията......няма такъв въпрос..........както има български мюсюлмани, има български евреи и всякакви други...........

# 11
  • Мнения: 1 001
oops offtopic
Не знам защо темата е в този раздел ...

в кой "раздел" трябва да е?
Не се сърдете, но това касае Нашите деца, а осиновените в случая са частен случай. Може би мисленето ми не е "пречупено" през призмата на осиновител, но не виждам как може реално да ВЪЗПИТАВАМ детето си в религия, различна от моята  newsm78 Та аз не знам нищо за нея, не съм "възпитан" в нейния дух и ценности ...

# 12
  • Мнения: 441
не се сърдя, имаш до някъде право...

темата си е за тука, всички осиновители знаят за какво иде реч Peace

на въпроса: ще възпитавам в любов и с любов, религията да избира сам

# 13
Благодаря на всички за спонтанните отговори  Blush
За мен е ясно, че темата е много деликатна.
Особено много благодаря на Април, която винаги е така точна в преценките и мненията си. Както тя добре го е казала всички осиновители знаят за какво става въпрос.
За мен е ясно, че човек не може да бъде безгрешен и това което мисли в момента за правилно с течение на годините може и да се промени, но с въпросите и отговорите като че ли се опитваме да намерим правилния път. За човек, който не знае за как стоят нещата, въпросът изглежда ненужен и безмислен. Аз също мога да кажа, че много от хората възпитавни в годините до 10 ноември, не са получили нужното религиозно възпитание, но въпросът, който зададох има много по-дълбок смисъл.
Почти всички родители от форума са на мнение, че ще кажат на децата си, че са осиновени, а с това постепенно ще разберат например, че са от еврейски, арменски, мюсюлмански или някакъв друг произход... тогава какво, ако напримир в страната има пролеми или нетърпимост към едни или други...... в зависимост от обществото и държавата....
Разбира са за мен най-важното е да възпиташ добър и разумен човек, НО ВСЕ ПАК ... някои въпроси си остават без отговор .....

# 14
  • Мнения: 1 001
... постепенно ще разберат например, че са от еврейски, арменски, мюсюлмански или някакъв друг произход... тогава какво, ако например в страната има проблеми или нетърпимост към едни или други...... в зависимост от обществото и държавата....
Абе аз май съм попаднал на "чуждо" място и скоро ще бъда "наритан", ама аз без да съм осиновен (или поне не знам да съм) съм с "друг произход" - майка ми е арменка. А тъщата ми е рускиня.

Общи условия

Активация на акаунт