С цената на един апартамент!

  • 5 889
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 323
Здравейте!Искам да споделя с вас това,което ме тормози от много отдавна,но решение на проблема не мога да намеря!А проблема се състои в следното-аз,мъжът ми и детето ми,живвем от няколко години в апартамента на майка ми.Това жилище стоеше празно,и когато аз забременях,майка ми предложи да заживеем в него,имайки впредвид 4е то е в централната 4аст на града,с тец,и така ще ни бъде по-лесно за гледане на детето.Ние се съгласихме.От тук на сетне запо4наха и проблемите.Тъй като жилището не беше ремонтирано от построяването на блока(от 40 год.),ние и зтеглихме кредит и с още нащи пари,които имахме спестени,направихме голям ремонт-дограми,кухненско обзавеждане,баня,тоалетна.Но при всеки наш опит да променим нещо в интериора,се запо4ваха скандали от страна на майка-Няма да изхварляте нищо,тези мебели са на родителите ми ,и имат сантиментална стойност за мен.Ние и обясняваме,4е сме млади хора,и искаме нещо ново,по -модерно,но тя казва-НЕ и толкова,А ина4е в на4алото ни беше дала зелена улица за всякакви подобрения и ремонти.Отношенията ни още пове4е се обтягат ,когато разбере,4е детето е ходило при другата си баба на гости.Тогава става ужасно-идва,крещи,4е детето е само за нея,4е тя ревнува от вси4ки,и 4е никой няма право освен нея да го целува.Аако ние се опънем и за най-малкото нещо,тя казва-ВЪН ОТ АПАРТАМЕНТА!!! #Cussing outИЛИ АКО НЕ СЕ МАХНЕТЕ ЩЕ МИ ПЛАЩАТЕ НАЕМ ОТ 100 ЕВРО.Итова е по4ти всеки божи ден.Как да се махнем от там като няма къде да отидем,наринали сме толкова пари,които ще връшаме с лихвите още сума ти и време.И аз и мъжа ми сме като в капан-не знаем какво да правим.Дайте ми акъл.Родната ми майка се отнася като ку4ета с нас!!!

# 1
  • Мнения: 479
Незнам какво да те посъветвам... Ужасна ситуация, още повече, че е предизвикана от собствената ти майка  Sad
Може би следващия път като ви заплаши и кажете, че ако почнете да и плащате наем или се изнесете, тя повече няма да види внучето си и вижте как ще реагира..
Много кофти ситуация, дано се разрешат нещата по - бързо!!! Sick   bouquet

# 2
  • Мнения: 426
Здравей! Не знам какво да ти кажа. Ние със съпругът ми сме не точна на същото положение, но пак си е сериозно. Живеем при моята баба. И ние като вас изтеглихме заем за ремонт.Но нещо пак нукуцват нещата.Но ще си траем с този заем никъде не можем да отидем.Ще чакаме да ги изплатим и после нов за апартамент.Кураж.Гледай си детето и съпругът.А за това какво да правиш само вие със съпругът ти си знаете.

# 3
  • Мнения: 1 731
Ситуацията е повече от ужасна.Едно е да имаш проблеми със свекървата,съвсем друго със собствената си майка.Незнам какво да те посъветвам ,освен да си поговорите с майка си и да и обясниш ,че голям процент от това което вижда наоколо е ваша заслуга.Да не забравя ,че не може да ви гони ,щото иначе ще трябва да ви върне разходите по ремонта.Гадно е наистина с майка си да имаш такива взаимоотношения ама след като дотам се е стигнало,няма как.Нека е наясно.Ако е съгласна да ви върне парите по ремонта ,спокойно си излезте на квартира,то това си е идеалният вариант.Колкото по-далече,толкова по-добре.Ще си спестите много конфликти.  bouquet Hug

# 4
  • Мнения: 323
Мили4ки,много пъти сме говорили с нея по въпроса-но няма решение.Има само затишие ,което трае около месец,и после пак скандали.идва и пред детето крещи,удря по масата,направо ме разтреперва.Баща ми и коп4е ен може да и каже,защото после и него го побърква от скандали,Със сватовете си е скарана,още от преди нашата сватба-тогава искаше да склю4ваме предбра4ен договор,защото ина4е мъжът ми можел да и завземе жилището.Тогава свекърва ми много се обиди,и сега са като 4ужди хора.И тези им отношения рефлектират в нас,най ве4е в мен.

# 5
  • Мнения: 1 731
Щом е така аз ако съм на твое място си вземам детето и мъжа под мишница и се изнасям ,ако трябва при свеки ще ида на първо време докато намерим квартира или при някой друг,ама тоя ад не го заслужава никой. #2gunfire и аз няма да го изтърпя.Оставям я сама с нервите си и това е.Може да ми е майка ама след като не осмисля че съм и дъщеря ,аз защо трябва да мисля за нея.Може да звучи грубо ,но така мисля.Живота ми е един и нямам намерение да го пилея. newsm78 newsm78 newsm78

# 6
  • Мнения: 11 607
Ситуацията е много кофти, но ако постоянно има конфликти по добре е да бъдете отделно! Не се живее със скандали, а и помислете - да не повлияят тези конфликти върху семейството и цялостта му! Помислете си добре и дано вземете най-доброто разрешение! Но ти съчувствам искрено!

# 7
  • София
  • Мнения: 38 211
Намери си адвокат! Съвсем сериозно. Виж на кого е собственост жилището. В кредита ви пък ако пише, че е за ремонт - още по-добре.

# 8
  • Мнения: 7 474
Винаги съм се чудила как може да има такива родители Close Не бих я изтърпяла, честно казано. Под наем, при свекърва , но ще избягам и няма да я погледна докато е жива Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 323
Ами как да отидем на квартира,като ще плашаме наем,отделно заема който сме изтеглили за ремонта на жилището.А тя ще се шири на нашият труд! #Cussing outТолкова ми е трудно,4е на моменти просто ми се иска да нямам майка,колкото и гадно да зву4и!

# 10
  • Мнения: 323
Жилището е на нейно име-никога нямало да го препише на мен,а на детето след време.

# 11
  • Мнения: 426
Бих и казала,че докато не изплатите заема няма да се махнете колкото и да ви заплашва.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 511
Ами как да отидем на квартира,като ще плашаме наем,отделно заема който сме изтеглили за ремонта на жилището.А тя ще се шири на нашият труд! #Cussing outТолкова ми е трудно,4е на моменти просто ми се иска да нямам майка,колкото и гадно да зву4и!

Кажи й,че ще се махнете от апартамента,да си пусне квартиранти,но да плаща и вноските по кредита,тъй като вие не ползвате подобренията направени с парите от този кредит.
Но знам,че това няма да стане.
Не знам какво да те посъветвам и как да разрешиш тази гразна ситуация.
Сигурна съм,че много пъти сте говорили...(след като сте стигнали до тук).
Не е трябвало да го приемате още в началото,но откъде да знаеш?! Tired
Неприятното е,че сте вързани с този кредит,или както ти каза - в капан сте.Най-добре бъди твърда и кажи,че не се отнася коректно и майчински,подхвани я на чувства и съвест...не знам защо така се е обърнала срещу теб.Пък и тази ревност към другата баба  newsm78
Нямям думи  Stop

# 13
  • София
  • Мнения: 38 211
Жилището е на нейно име-никога нямало да го препише на мен,а на детето след време.

Само на нейно или на нея и баща ти? Пак ти казвам, щом се е стигнало до тук, отивай при адвокат без да се колебаеш.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Консултирай се с юрист. По принцип подобрения, които се правят в чужд имот, но със съгласието на собственика, следва да се възстановят като парична равностойност от него след като ползвателят прекрати ползването. Това е уредено принципно за наемните отношения, но е приложимо и във вашия случай - ако се съдите, може се наложи вие да й платите наем за времето на ползването, а тя да ви плати ремонта. Ще прихването двете насрещни вземания и ще остане тя да ви дължи пари. Това, разбира се, е най-оптимистичният вариант. Ако съдът приеме, че сте в т.нар. хипотеза на неоснователно обогатяване. Според мен, имате добри шансове за успех, с подходящ представител в съда Peace

Общи условия

Активация на акаунт