за храненето на близнаците

  • 2 337
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 163
Момичета, да ви питам, понеже от скоро започнах да им давам пюре, това хранене с лъжичка се оказа доста сложно. По принцип храненето на едното бебе ми отнема около 15-20 минути, през това време, другия вече пищи от глад, аз се изнервям и става голяма лудница. Още не могат да седят самостоятелно, но ако им купя столчета за хранене ще си реша ли донякъде проблема? Вие едновременно ли ги храните?

# 1
  • Мнения: 4 965
Като по-малки ги хранех на столчета-люлки и редувах 1 лъжица на едната и 1 лъжица на другата.

# 2
  • Мнения: 990
И аз ,като azaf ги храних лъжичка на единия ,после лъжичка на другия! Ако трябва да се изчакват ,то докато ги нахраня и ще дойде време за следващото хранене  #Crazy

# 3
  • Мнения: 7 803
Като по-малки ги хранех на столчета-люлки и редувах 1 лъжица на едната и 1 лъжица на другата.
точно така правя и аз. май няма друг вариант  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 744
Първоначално ги хранех едновременно, но едвам си дочакваха лъжичката. Сега им купих едно столче за хранене, и първо слагам единия и го храня, после другия. Даже  ги държа с едната ръка, защото не могат да седят хубаво и се лашкат наляво надясно. А другото баба ми го държи, защото засега е у нас. Но едно пюре се изяжда за не повече от 10ина минути.

# 5
  • София
  • Мнения: 163
Да, явно ще трябва да им купя столчета newsm05

# 6
  • Мнения: 7 640
Да, явно ще трябва да им купя столчета newsm05

а защо не ползваш тези за кола като за начало?
Моите ги хранех и ги храня последователно- по-гладния първи. Това е откакто давам различна от мляко храна Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 163
Защото нямаме, за жалост още никакви столчета. Embarassed

# 8
  • Мнения: 7 640
е, просто е крайно време да вземете, особено, ако ги возите в кола си е направо задължително!

# 9
  • Мнения: 7 803
е, просто е крайно време да вземете, особено, ако ги возите в кола си е направо задължително!
Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 110
Като по-малки ги хранех на столчета-люлки и редувах 1 лъжица на едната и 1 лъжица на другата.
И аз така

# 11
  • Мнения: 355
И аз ги хранех като Азаф - в бебешките кошници за кола. Проблемът е, че доста се цапаха тогава, и то с пюре.
Когато можеха да стоят стабилно в столчета за хранене - купихме такива и досега (почти на 2 год. са вече) искат да се хранят там.
Винаги съм ги хранела едновременно, освен докато ги кърмех. Както съм казвала вече, това - с едновременното кърмене не успях да го усвоя Simple Smile
Ако смяташ, че още са малки за столчета и са нестабилни - пробвай облеганти на някой по-голям фотьойл или диван, обаче слагай нещо отдолу, че мацаницата е пълна.

# 12
  • София
  • Мнения: 163
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Точно това и правя. Слагам ги на фотьойла и горе-доло става. Благодаря за съветите, а столчета ще им купим в най- скоро време.

# 13
  • софия
  • Мнения: 555
значи за варианта в който единия спи а другия яде е лесно ...
ако и двамата са будни ги тръшкам седнали подпряни по на една възглавница на големия креват и започвам да давам ту на единия ту на другия от две порции с обща лъжица (и ако някой ми каже че не е хигиенично - да дойде да ги храни с две и после да види какво мазало става). по някое време единия се понаяжда и тръгва  на някъде при което аз храня само единия, после другия си дояжда след почивката.

# 14
  • Мнения: 7 803
и аз мислех, че не е хигиенично  Whistling ама като ми дойде до главата ....... даже са в обща чиния  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт