Колко дълго може да се отложи захранването?

  • 591
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 252
До момента сме изцяло на кърма и не мисля скоро да захранвам. Питанката ми е колко дълго може да се отложи захранването. Синът ми расте като гъбка. На 5,5 месеца беше 11,200кг, 74см. Според педката ни трябва да му спра изцяло нощното хранене и да го наливам с вода, за да не качва килограми. Първоначално ми каза, че трябва да го кърмя докато проходи, а последния път взе да ми приказва за схеми за захранване и аз  #Crazy

Знам, че след 6-я месец децата не качват по много. Неразумно ли е да се кърмим поне до годинката и след това да започна захранване?

Искам колкото е възможно по-късно да го захраня, за да не го ошишкам допълнително и после по-трудно да проходи. Дайте съвет какво да правя.

# 1
  • Мнения: 385
Мисля че след 6-ия можеш спокойно да започнеш лека полека да го захранваш. Можеш да кърмиш и след годинка, но не може само на кърма дотогава,  Naughtyвече започват да не им достигат нужните вещества! Явно просто си растете едри и не мисля че това има връзка с прохождането! Hug

# 2
  • Мнения: 79
Според мен захранването няма общо с качването на килограми, дори твърдата храна не се усвоява така добре какато кърмата и е възможно от нея да качва по-малко. Много му се кефя на твойто момче. Какво е това мляко бе, мамче. Дай малко и насам Joy Joy Joy

# 3
  • Мнения: 3 760
Не мисля, че трябва да съобразяваш захранването точно с килограмите... Започни тогава, когато юнакът е готов.
Иначе до годинка (знаеш  Laughing) храната е млекцето, а другото е за опитване.
Ние седмично я хапнем лъжица пюре, я не  Wink Пък сме си екстра!  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 252
Благодаря ви за отговорите.

Като каза педката, че ще ми прави схема на захранване - разбирай след 5-я ден със заместване на хранене и затова бях много против. 
Иначе, не мисля да го оставя без да опитва различни неща, но едва като започне да сяда стабилно - не ми се гони по леглото търкалящо се бебе.

Аника Маника, вече давам само срещу предварително записване. Кандидати много се събраха - като се започне от братята ми и племениците, та до разни злояди хлапета на приятели    hahaha  Joy Joy

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Че то детето се е родило 5,180, гледам Simple Smile
Нищо чудно, че е едър Wink
Можеш спокойно да захраниш и сега, като няма нужда/причина да заместваш хранене. Твърдата храна е за разнообразяване на вкусовете, за опитване. Повечето майки избират първо да кърмят, 30-40 минути почивка и после - малко твърда храна (1-2-4 лъжички  - колкото иска).

# 6
И аз имам подобни тревоги - дъщера ми е почти на 10 месеца и досега яде по половин пюре на обяд и стотина грама попара или каша някаква вечер. Останалото е кърма и се притеснявам дали не я лишавам от необходимите й вещества. Но като имам кърма, ми се струва неестествено да й давам други храни, а кърмата ми да прелива. Според вас има ли такава природна логика на нещата?

# 7
  • Мнения: 127
И аз имам подобни тревоги - дъщера ми е почти на 10 месеца и досега яде по половин пюре на обяд и стотина грама попара или каша някаква вечер. Останалото е кърма и се притеснявам дали не я лишавам от необходимите й вещества.
Не се притеснявай, не я лишаваш от нищо! Децата си имат собствена интуиция, вече съм напълно убедена в това. Те сами си показват кога и за какво са готови. Аз захраних в седмия месец с идеята само да опитваме, но Цветина имаше друго мнение по въпроса - постепенно започна да се разсейва при обедното кърмене и да си иска пюре, така че не ми остави кой знае какъв избор и ща-не ща заместих хранене (все пак не се предадох без бой - отне ни почти месец  Wink) Сега още по-ясно забелязвам, че "тя си знае  най-добре". Понякога й се прияждат странни неща, но после си има обяснение - снощи например поиска банан вместо за десерт за предястие, а после се оказа, че я боли коремчето и ака рядко, така че пак щяхме да стигнем до банан, а предвидената манджа да сменим като неподходяща  Laughing

# 8
  • Мнения: 364


 Децата си имат собствена интуиция, вече съм напълно убедена в това. Те сами си показват кога и за какво са готови.

И аз си мисля ,че е така.До сега когато се доверя на малката не бъркам. За сега яде само по няколко лъжички зеленчуково пюре ( максимо 5-6 ) , но не бързаме , няма за къде Simple Smile Питам се само така с по 5-6 лъжички миже ли да се счита съответната храна за въведена ? newsm78 Как мислите?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 648
Раче ,брат ми проходи на 11 месеца, а беше 15 кг! Едва ли има връзка! Аз съм проходила на 1,3 г., но имама търки кости, а той едри и са могли да издържат тежестта! Аз лично бих запознала  Емчо с различните храни - мисля, че разказите ти за помитане на чинии и чаши от масата може да са признаци за готовност за захранване! Пробвай - то ще си покаже! Няма да се отбие, просто навреме ще се запознае с лъжицата - вси си мисля, че на година ще е по-трудно!

# 10
  • Мнения: 8 917
След 6-я месец можеш Peace

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 823
Бу много добре ти го е обяснила.

# 12
  • Мнения: 1 547
И аз имам подобни тревоги - дъщера ми е почти на 10 месеца и досега яде по половин пюре на обяд и стотина грама попара или каша някаква вечер. Останалото е кърма и се притеснявам дали не я лишавам от необходимите й вещества. Но като имам кърма, ми се струва неестествено да й давам други храни, а кърмата ми да прелива. Според вас има ли такава природна логика на нещата?

Аз нямам подобни тревоги. Моята кърма не прелива, но определено я има и на мен изобщо не ми се струва неестествено да давам на детето си и други храни. Мисля, че е съвсем нормално бебето ти да е изключително на кърма до 6 наършени месеца. След това смятам, че постепенно трябва да се захрани, да опита нови вкусове и консистенции храни. Не одобрявам отлагането на захранването, освен по здравословни причини. Има голяма вероятност накърменото до козирката бебе да откаже предлаганата твърда храна, защото просто е преяло и няма място в стомахчето. Затова предлагането на различни храни след кърмене донякъде е нож с две остриета. Много често майки, които предлагат храната по този начин и тя системно не се приема от бебето, просто се отказват да го правят, защото всъщност това е голяма игра и много неблагодарна работа - да хвърлиш цялото си старание в приготвянето на 5 лъжички каша/ пюре или пр. и бебето да стиска уста и да не иска дори да опита. Точно по тази причина аз не подкрепям този начин на захранване. Не съм съгласна и с майките, които го практикуват, защото често основната причина е мързел.

Смея да твърдя, че до момента гледам детето си по всички правила на модерното изкуство - изключително кърмен до 6 месеца, след това захранен с оризова каша и всичко по реда. Докато го захранвах, често ми е отказвал  храни, но не съм спирала да предлагам.  Ако се захрани прекалено късно, едно дете няма да може да посещава детска ясла, защото няма да е опитало всички храни, които се предлагат там.  Роди се едър, до 6тия месец наддаваше здраво, сега на година и осем месеца не тежи и 13 кг. Така че кг също не са определящи за избор на момент за захранване, както и е абсолютно погрешно, че  от каша се качва много и кашата много надува бебетата.

Общи условия

Активация на акаунт