списък с необходимите неща за бебо???

  • 531
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте, много от моите приятелки направили списък с неща, които да купят преди да се роди бебето, но казват че има разлика за зимни и летни бебета. Аз съм чувала горе-долу за какво става въпрос, но нищо конкретно.Като отида в някой магазин естествено ти предлагат всичко, а после се оказва че си взел много излишни неща.Има ли такъв примерен списък за зимни бебета, който да включва броики, марки и т.н. за най-необходимите неща, които не бива да се забравят?

# 1
  • Мнения: 1 877
Е , чак пък списък...Аз ще ти кажа какво съм предвидила за моето бебе,което трябва да се роди в четвъртък 5 окт.
Бодита с дълъг ръкав,ватирани блузки с дълъг ръкав,жилетчици,шапки,памучни ританки и панталонки,ръкавички,космонафт,терлички,одеалце...
Мисля ,че не пропускам нещо..а!ако искаш и шалче може

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Тази тема доста е обсъждана във форума и ако пуснеш търсачката ще получиш много информация. Аз ще отговоря на база своя опит - синът ми се роди февруари месец.
5-6 бодита с къс ръкав - памучни
5-6 комплекта ритънки+жилетка или жилетка с гащеризон - по лесно се обличат дрехи, които не се слагат през главата.
Памучни и ватирани чорапки
2-3 по-плътни комплекта за навън
Космонафт-че за навън
терлички, елечета
2 леки одеалца
Шапки, шалове, ръкавички
Пеленки - различни по дебелина
Лигавници - повечко, ако не се кърмите

нека другите мами да продължат ...

не купувай много бройки от най-малките номера, защото бебетата бързо ги израстват. Имай в предвид, че ще получиш доста подаръци ... Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 903
Aз пък си имах списък и пазарувах по него. Всичко което си купих.. после го използвах   виж тук:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/613/63/
Успех  bouquet!

# 4
  • Мнения: 417
а пелени ползвали ли сте?имам впредвид за зимните бебета?

Общи условия

Активация на акаунт