Как да не наддавам много?

  • 708
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Как да не наддавам много? Embarassed
Всички ме упрекват че качвам много килограми (бременна съм и почти ще правя 6месец - 11.10 навършвам шести), а за сега съм качила 8-9кг. С първата бременност качих 20кг. и ги върнах много бързо, ама тогава имах апетит за световно, а сега се се храня нормално, както преди да за забременея, т.е. хапвам си от всичко, като се ограничавам с хляба, шоколадовите изделия и сладкишите. Висока съм 170см, а и качвам предимно на корем и бюст, в ханша съм се разширила с 4 см. , а в бедрата с по 2-3см на бедро.
Не знам, но се чувствам добре, а всички познати (не и в родата) ми натякват колко много съм била наддала, и че намаля да съм ги върнела.
Кажете ми имам ли повод да се притеснявам или не?
Какво да правя? Да се ограничавам ли? Имам достатъчно инат и ако реша мога да се огранича, но аз съм любител на хапването редовно, т.е. сутрин, обед и рано вечер. Избягвам храненията по между основните, е понякога ми се случва Blush  Grinning, но не знам дали трябва да се ограничавам в похапването  или да си се храня както до сега? А после?
Понеже пиша от работа после ще ви прикача мой снимки та да ми кажете дебелана ли  съм или не?

# 1
  • Мнения: 2 211
Не бива да се ограничаваш, а по - скоро да се храниш рационално, както и повече движение - разходки, фитнес за бременни.

# 2
  • Мнения: 875
мисля, че ти сама даваш отговор на въпроса си - след като не се чувстваш много напълняла, няма от какво да се притесняваш. а близките ги остави - когато напълнееш - защо си напълняла, когато не си напълняла - яж повече, защото вредиш на детето. както казва tety наблегни на рационалното хранене. аз съм в началото на 7мия месец и съм наддала много малко, но отскоро имам много силен апетит който контролирам с плодове.
пожелавам ти безпроблемна бременност!  Hug

# 3
  • Мнения: 1 986
  Защо трябва да се съобразяваш с мнението на околните Thinking-ако ти се чувстваш добре-няма проблеми PeaceА и освен това,според мен, не си наддала много Wink Всичко е индивудално,знаеш-може накрая съвсем малко да качиш,някои пък отслабват...просто се храни умерено,движи се,не се преуморявай обаче-в крайна сметка си бременна и трябва да не се лишаваш от храна или да си налагаш някакви ограничения/в рамките на разумното,разбира се Peace/.Гледай да си здрава,бебчо-също Peace

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Щом ти се чустваш добре, не виждам какъв е проблемът. Освен това, когато пълнее горната част на тялото, изглеждаш по-едра (отколкото, ако пълнее долната). Може би затова близките ти твърдят, че си качила много.
Ако е възможно, движи се повече и се храни с полезни храни - това е най-важното и за теб, и за бебето.  Hug

# 5
  • Мнения: 7 474
първо да им теглиш по една .....на познатите  Close И си яж нормално, без да наблягаш на хляб и сладко, повече плодове и зеленчуци и това е.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 731
първо да им теглиш по една .....на познатите  Close И си яж нормално, без да наблягаш на хляб и сладко, повече плодове и зеленчуци и това е.  Peace

 newsm10 smile3521  202uu Нямам какво да добавя .

# 7
  • Мнения: 2 897
Нямаш повод да се притесняваш NaughtyНе се връзвай на това,което ти говорят околните-важно е твоето здраве и здравето на малката душичка,която расте в утробата ти Peace
Достатъчно е да избягваш сладките и тестените храни,тези,дето са с най-малкото полезни съставки,пий повече течности,яж плодове и зеленчуци на воля,не тлъсто месо,движи се повече и няма да имаш никакви проблеми с излишни килограми Peace
Мисля,че бременността не бива да е повод да се изпада в крайности-да се яде като за последно или пък да се изпада в паника при всеки качен килограм и да се брои всяка калория...

# 8
  • Мнения: 791
Благодаря ВИ много!!!
Но аз все още се чувствам гузна. Не мога да се движа много - ако вървя, дори и бавно, повече от 30 мин.  започва да ме преболява корема, и гимнастика във вкъщи не мога да правя повече от 10мин. Не ми ясно защо ама ме преболява. Имам контракции, заради по чувствителна матка и може би заради това и повечето натоварвания са ми трудни. Относно тестените храни  - позволявам си най-много две филийки хляб на ден или понякога (до 4 пъти седмично) тестена закуска, но гледам винаги да имам зеленчук покрай тестеното изделие, наблягам на млякото, чайчетата и мисля да започна да закусвам само с мюсли или овесени ядки, за да намаля количеството калории за ден.Ето и мен! Може би мнението на околните ме травмира малка, защото повечето бременни около мен все са качили по малко, а не  като мен в повече Rolling Eyes
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=67430

# 9
  • Мнения: 2 897
Благодаря ВИ много!!!
Но аз все още се чувствам гузна. Не мога да се движа много - ако вървя, дори и бавно, повече от 30 мин.  започва да ме преболява корема, и гимнастика във вкъщи не мога да правя повече от 10мин. Не ми ясно защо ама ме преболява. Имам контракции, заради по чувствителна матка и може би заради това и повечето натоварвания са ми трудни. Относно тестените храни  - позволявам си най-много две филийки хляб на ден или понякога (до 4 пъти седмично) тестена закуска, но гледам винаги да имам зеленчук покрай тестеното изделие, наблягам на млякото, чайчетата и мисля да започна да закусвам само с мюсли или овесени ядки, за да намаля количеството калории за ден.Ето и мен! Може би мнението на околните ме травмира малка, защото повечето бременни около мен все са качили по малко, а не  като мен в повече Rolling Eyes
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=67430

Много добре изглеждаш,нямаш основание да се тревожиш за килограмите Naughty
Спри да се сравняваш с другите бременни около теб,при всяка е индивидуално,важното е как изглеждаш,не колко показва кантара StopНали знаеш,че някои бременни задържат повече вода,после килограмите изведнъж изчезват(като при мен-цели девет на веднъж).Мазнинките тежат по-малко,така че не може на този етап така лесно да се прецени дали си по-пухкава заради водата или мазнините.Съветвам те да поспреш с интензивната гимнастика и да си почиваш повече,тялото ти само алармира чрез контракциите StopСега мисли за бебчето,после ще имаш предостатъчно време да се вталяваш.
Лека бременност и умната Wink Peace

Общи условия

Активация на акаунт